Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 6 months ago - 5 years 6 months ago #14924 by oki270

Janko wrote:

Vinsent_P wrote: Neka se bodovi broje po kolima tjedan/mjesec, ali da se na kraju zbrajaju bodovi od početka do kraja lige jer nemaju svi svaki tjedan vremena za otić loviti, da svi imaju jednake šanse...

Eh peška je uloženo vrime, zna se da onaj s više vrimena će imat više šansi...:side:

Tocno. Dok svi ne postanemo penzioneri treba ukinuti ligu :-). A i onda je upitno...dal ces moci sam do mora il ces po stakama/kolicima... tesko je ovako nesto slozit da bude fer.
Last edit: 5 years 6 months ago by oki270.
The following user(s) said Thank You: Janko

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 6 months ago #14925 by macchiato

Janko wrote: Možda napraviti neku bodovnu skalu npr. one najuobičajenije lignje 100-200g da nose 1 bod a one od kile da nosu 10. :woohoo:
Samo bi to onda bio veliki posao zbrajanja ako se čeka kraj sezone pa bi to bilo smisleno samo ako se broji svaki tjedan/mjesec, po kolima kao što je gore navedeno...

odlična ideja
do 100g - nula bodova, vraćaj nazad u more
100 - 200 g - 1 bod
200 - 300 g - 2 boda
300 - 500 g - 5 bodova
500 - 750 g - 7 bodova
750 - 1000 g - 10 bodova
1000 - 1500 g - 15 bodova
1500 na vise - 20 bodova
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, maxbeb, oniram, Janko, Vinsent_P, marintori91

More
5 years 6 months ago #14926 by Vinsent_P
@Janko @oki270

Kažem da ne bi bilo "fer" da se ljude izbacuje iz lige jer taj tjedan nisu mogli na more, jer eto ja kada imam dva kolokvija u tjednu ne pada mi na pamet da idem nigdje nego samo učim, a onda tjedan nakon mogu biti na moru svaki dan. Zato mislim da bi bilo najpoštenije da se bodovi zbrajaju tjedno ili mjesečno i onda se pobjednik odabere na kraju lige. Mogla bi se ubaciti neka kladionica ko će biti prvi na kraju tjedna/mjeseca, da bude zabavno :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

More
5 years 6 months ago #14927 by mirakulin

macchiato wrote:

Janko wrote: Možda napraviti neku bodovnu skalu npr. one najuobičajenije lignje 100-200g da nose 1 bod a one od kile da nosu 10. :woohoo:
Samo bi to onda bio veliki posao zbrajanja ako se čeka kraj sezone pa bi to bilo smisleno samo ako se broji svaki tjedan/mjesec, po kolima kao što je gore navedeno...

odlična ideja
do 100g - nula bodova, vraćaj nazad u more
100 - 200 g - 1 bod
200 - 300 g - 2 boda
300 - 500 g - 5 bodova
500 - 750 g - 7 bodova
750 - 1000 g - 10 bodova
1000 - 1500 g - 15 bodova
1500 na vise - 20 bodova

Po meni je bolji dosadasnji subjektivni nacin ocjenjivanja. Smisao lige i nije ulovit cim vise liganja nego loviti i podjeliti dozivljaje i iskustva s forumskom zajednicom. Do sada su lige imale zbilja fer poredak, i tako ce vjerojatno biti i dalje. Vise se cijeni jedna lignja covjeka koji je na stakama isao na razne plaze u potrazi za lignjama nego puna kanta necijih liganja kome je more ispred nosa.
The following user(s) said Thank You: Cruzer009, Baćo68, macchiato, Vinsent_P

More
5 years 6 months ago #14930 by Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

markulin wrote: Po meni je bolji dosadasnji subjektivni nacin ocjenjivanja. Smisao lige i nije ulovit cim vise liganja nego loviti i podjeliti dozivljaje i iskustva s forumskom zajednicom. Do sada su lige imale zbilja fer poredak, i tako ce vjerojatno biti i dalje. Vise se cijeni jedna lignja covjeka koji je na stakama isao na razne plaze u potrazi za lignjama nego puna kanta necijih liganja kome je more ispred nosa.

Ili oba? :) Određeni dio bodova od objektivnog sistema a određeni od subjektivnog.
Tu baš ima puno načina kojih se može skombinirati, ali opet će većina glasati za najaktivnije ribolovce i to je to. :)

Imaš catu?
The following user(s) said Thank You: mirakulin

More
5 years 6 months ago #14931 by lignjolovac
Dobre ideje,ali po meni dosta komplicirano,vaganje i bodovanje po gramaži mi se baš ne sviđa. Što jednostavnije to bolje. Moje mišljenje :)

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Time to create page: 0.423 seconds