Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 3 weeks ago #17163 by BulMar
Upis br.:23
14.11.2017.
Vrijeme: 16:30- 18:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: bura; More: malo valovito;

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP

Ulov: 1 lignja

Danas sam odmah počeo sa novom YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP. Nakon nekoliko zabačaja, a prije pada mraka, kratki trzaj, kontra i vani je. i, kao po pravilu ništa se više nije događalo.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
The following user(s) said Thank You: marinac, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky, Squidhaker

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 3 weeks ago #17164 by Frenky
Upis No. 10.
Vijeme: 14.11 20:10h,
Štap: Recast Kraken 2.7m EGI 2.2
Rola: Mitchell Mag-pro Extreme 1000
Upredenica: SunLine 0.6
Skosavica: Duel 3.0 model.

Kako sam prošli petak povukao malo više mulja na koncertu Ramba, par dana sam bio van stroja. Danas se nisam mogao isčekati kraj radnog vremena da zapalim na poštu isprobati neke nove skose što sam kupio u lokalnoj butigi, tak sjedam u auto vozim do stana po skose jer su bile na mini servisu, malo sam bolje polijepio tkaninu, kupim skose, sjedam nazad u auto i tržim novčanik i ne mogu ga pronaći, pipam đepove, prevrćem pretince, nema ga, trči nazad u stan, nema ga, već me lagano probija hladan znoj i vidim da od lignjolova neće biti ništa, na zadnje odlučim još pogledati između suvozačevog sjedala i vrata, pronalazim ga, volja skače na 110%, vozim do pozicije, a tamo već par lovaca lovi a jedan u prolazu dobacuje kako mi jamka neće trebati...kaže samo pipkaju... :lol: parkiram se na poziciju i baš mi nije nešto po volji, vjetar puše s boka i svaki zabac skosa odleti u koso, nakon par rundi, selim se na drugi kraj rive, ovdje puše s leđa, fino se zabacuje, skose lete još dalje, meni fora gledati kako se poslije zabaca upredenica diže u zrak kao termikom nošena. Vrtim set skosa, ništa se ne dešava, počinje sve jače puhati, svaki čas samo što nepočne padati kiša, tražim bolju poziciju u zavjetrini zgrada da se bar malo sklonim s vjetra jer me poprilično napuhalo. Nova runda zabaca, tu i tamo pred sami kraj se nešto baci na skosu ali se ne kaći, u jednom od pokušaja, nešto teže opterećuje skosu, kočnica počinje raditi, namotavam, ali ubrzo nestaje otpora, puštam skosu na miru par sekundi, možda se vrati, prvi mali mini skos, ništa...drugi mini skos, ništa...treći..otežanje je opet gore, počinje i lagano pružanje otpora, borimo se, dovlačim je sve bliže, drugom rukom grabim jamku, nasukavam je u mrežicu, vani je :whistle:
Poslije sam utukao još dobrih 2h, promrzo do kosti s 0 poena :unsure:

The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin and 1 other people also said thanks.

More
5 years 3 weeks ago #17198 by mirakulin
Upis br.: 40

15.11.2017.
Vrijeme: 16:25-17:50
Ulov: 1 komad

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 6-10m
Uvjeti: malo bolji nego jučer, valovi dolaze s JI i SI i susreću se na punti
Vitar: bura
Kurenat: jaki sjeverni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Puštanje-guštanje. Vidim malo su pitomiji uvjeti u usporedbi sa jučer. Bura je slabija, nema kišice. Iza Čiova sijeva. Počinjem na muliću na kojem sam jučer ulovio lignju, al kurenat je prejak, a valovi ogromni sa istoka! Pokušavam par puta i onda se prabacujem na drugi mulić. Tu je "pristojno", na trenutke ko da i ne puše. Kurenat jak, ali OK.

Odma prvi zabac na drugom muliću nakon prvih skoseva, vidim upredenica se opustila, al to pripisujem vjetru. Ipak, nakon par trenutaka provjerim i nešto je doli. Vidim pumpa, ali slabo. Eto je! Dobrodošla! Opet neka mala kamikaza:

Zabacujem dalje, gledam lignjicu, radi neke kerefeke, odlučim je malo posnimiti, vidim prijeti se zubom. Odlučujem se u trenu i reko, ajde, kad si tako borbena, odi ti nazad. Ipak, kad sam je vratio nije se baš činila živahna i opet sam požalio. Odlučujem, ako nemam di provjeriti (kanta ili loprara) da će normalno otplivati, ne puštam. Grehota je. Kasnije sam je ipak vidio pri površini, valjda se oporavila...

Nedugo nakon lignje, kad sam išao dignut skosavicu iz mora pred rivom vidim nešto izletilo iz mora za skosavicom, zamuljalo i "pljunilo". Brzo spuštam nazad skosavicu, TO je odma napada. Cup. Eto još jedne! Dižem, kad sipa. Nije loša. Za par minuta, odlučujem i nju pustiti i ona mi zahvaljuje velikim oblakom crnila.

Ja zadovoljan. Bit ću još zadovoljniji kad bude više od jedne. :P Al, svejedno, fala ti more! :lol: Nadam se da će se ova lignjica vratit kad naraste preko kila. B) :lol:
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, AnalPheasant and 3 other people also said thanks.

More
5 years 3 weeks ago #17204 by zeusfaber
Sad sam sat vremena listao zadnje ulove, fotke i video, nema vas svijet! :cheer: Bravo! Sutra na FB stranici osvrt na ligu :like: Kapa do poda!
The following user(s) said Thank You: marinac, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker

More
5 years 3 weeks ago #17210 by tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 22

15.11.2017. 18.00 - 20.00, Rogoznica 2
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD premium auri white 3.5
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
bura

lignje - 0,40 kg

Jučer sam pokušao pronaći eginna ali je bilo oblačno i padala kiša te nisam uspia jer je vidljivost bila loša. Nakon toga je bura toliko derala da nisam mogao zabaciti skosavicu te sam odustao od svega.
Danas sam čekao da prestane padati kiša te sam tek u 18,00 h došao na poziciju koja je malo zaštićena od bure i koja je već provjerena. Kiša je prestala ali je i dalje oblaćno i sijeva.

File Attachment:

Mijenjam skosavice ali ništa se ne događa. Odlućujem se statviti DTD premium auri 3.5 koju odavno nisam koristio. U 18.50 h negdje na 20 m od kraja težina na skosavici, pumpa i pruža otpor. Nakon par metara nema više borbe, dovlačim je u kraj bez borbe. Nije ni crnilo ispustila. Hvatam je jankom i slikajem.

File Attachment:

Jankom držim logo da ga bura ne odnese. U međuvremenu se sve razvedrilo. Pokušavam dalje ali ništa.
U 20.00 h kupim opremu i odlazim.

File Attachment:

Opet dobro.
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI and 3 other people also said thanks.

More
5 years 3 weeks ago #17211 by Squidhaker
Upis.31
15.11.2017 Trogir
Od 15 -17h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Duel mag cast 3.5
Dubina 10 m
Ulov 1 lignja
Dolazak na postu oko 3h.pocinjem sa zabacibanjem ali ni cut.nakon sat ipo imam potezanje i ide vani.kasnije jos jedna sipa.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI and 2 other people also said thanks.

Time to create page: 0.330 seconds