Lignje - Ludo More Liga 2017.

More
5 years 2 weeks ago #17363 by mirakulin
Upis br.: 46

20.11.2017.
Vrijeme: 16:15-17:55
Ulov: 1 komad (0+ g)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Vitar: burica pa ništa
Kurenat: jaki sjeverni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Čekat da naraste. Gledan cili dan puše dosta jako. Uf. Valjda će stat. Idem prema pošti, vidim još puhara, al manje. Pokušavam zabacit s najdražeg kantuna, ali baš i ne ide. Drugi hitac bacam na drugu stranu. Vitar tada prestaje i već treći hitac zabacujem bez problema s najdražeg kantuna. Guštan u zalazu....

Ko to more platit? Savršeno. Kurenat dosta jak, al mislija san isto da će bit nešto... Svako malo mi neko zapanula 5m isprid mene. Ja se po mulu mičem kako oni prolaze da izbjegnem međusobno kačenje. U jednom trenu su TROJICA ispred mene prolazili!!! Miša maloga... Minjan skosavice, ali ništa... U 17:40 odlučujem se provat za kraj s drugog mulića. Zabacujem par puta. U jednom trenu, upredenica se opušta. Ja skos! Evo nešto sićušno. Al neće bit puštanja! Dolazi na kraj, mali borac, dobro se ljuti i puše.

Ma ajmo nazad, ajde. Iš! Do sutra ujutro uvati bar 20 dkg pa se opet vrati, jesi čula!

Blup! Veselo pliva dalje...

Vidim 17:54, skosnuo još dva puta, pokupio prnje i trk na bus... I to je to. Jutro je bilo vrlo uspješno pa ne može sad i večer opet bit s dobrim ulovom. Bit će svega drugi put...

Fala ti more! :lol:
The following user(s) said Thank You: dzingo, marinac, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, Frenky and 1 other people also said thanks.

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 2 weeks ago #17366 by JopaZGRI
Upis: br.17
Vrijeme: 18:20-20:00
Mjesto: Kraljevica i okolica
Dubina: 5-10 m
Štap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seauger 0.26
Skosavica yamashita 2.5 i 3.5

Nakon posla požurio odmah do pošte iako znam da je već kasno ali šta ću kad nemogu drugačije..
Došao na poštu napokon nema nikakvog vjetra! Nikakve bure ni tramontane!!
Ali su bili nekakvi valovi..nema veze.
Krenuo ja sa 2.5 veličinom..nikako da nešto potegne..se do nekih 18 i 50..
Skosam i skosam i u jednom trenutku uopce neosjetim skosu..nikakav otpor kao da je otpala..
Ja krenem povlacit..evo je tu je..mozda je lignja krenula prema obali sa njom.. Ko će ga znat..pustim malo skosu krenem skosat
Kad ono težina na štapu!
Bez puno problema eto je vani..

Nakon nekih 10 ak min opet težina..na prvu imam osjećaj neka mala lignja dok nije došla do površine i dok je nisam krenuo vući ko kamen..
Ipak je lijepa sipa..
Do kraja više ništa..lagano je puhao i burin pa je dosta i zahladilo..
Reko dosta je odoh se grijat!
Evo i jedna skupna.. ;) ;)

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, tuvok, mirakulin and 1 other people also said thanks.

More
5 years 2 weeks ago #17368 by MIRAN
upis EXTRA
Lovran od 18-21
pribor poznat
štap trabuco
špaga colmic
predvez seguar fxr o28

Dolazak na mul i mahanje al ništa nakon dva sata napokon nešto na pušći pomislio sam da je travulja neka al ne MRCINA se zaletila na NAEBU. Nakon poziranja u svoj svojoj veličini vraćen da naraste.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, tanjo007, maxbeb, Baćo68, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker

More
5 years 2 weeks ago - 5 years 2 weeks ago #17371 by Baćo68
Upis br 17
Rijeka 20.11.2017. Od 18.00 do 22.00 sati
Štap Okuma egi pro k1, mašinica Daiwa Ninja, varalica Kanji Pro Spec 2.5
Cijelo vrijeme sam sam na poziciji...lagana bura, taman da mogu dalje zabaciti...
Prvih sat vremena ništa i onda skosanje...lignja je vani.
File Attachment:

Nakon toga pola sata ništa pa opet pumpanje...ova se baš žestoko bori, izvlačim ju van, bila je manja nego li sam pomislio, ali svejedno žestoka...i ljuta, to se vidi i na doljnjoj slici...
File Attachment:

Kasnije ništa, bura se diže i ja već lagano promrznut, odlazim doma.
Zajednička fotka...
File Attachment:

🤘

Riba(r) ribi grize rep
Last edit: 5 years 2 weeks ago by Baćo68.
The following user(s) said Thank You: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin and 2 other people also said thanks.

More
5 years 2 weeks ago #17373 by marinac
UPIS: 79

Kaštela,21.11.2017, od 5 i 30- 7 sati

-štap yamaga blank various 83 ml
-rola shimano stradic
-upredenica unitika pe 0.8 +fc
-skosavice yamashita

uvjeti:
-skoro pa bonaca
-kurenat
-dubina oko 5 metaraa
-dno mekano

ulov:
-1 lignja-30 dkg

-mrak me dočekao na pošti, normalno nikoga, samo more i ja , i ova lignja ,koja se zakačila sa flanjcima, tako da san najprije osjetija otežanje, pa popuštanje, pa opet pumpanje i išla je vani u 6 i10.Još jedna se zaletila za skosavicom, ali je nisan uvatija.Sve u svemu opet dobro.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker

More
5 years 2 weeks ago #17378 by marinac
UPIS: 80

Trogir,21.11.2017. 0d 15 i 50 -17 i 50

-štap yamaga blank various 83ml
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe 0.8+fc
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-skoro pa bonaca
-lagani kurenat
-miješano dno
-dubina oko5-7 metrara

ulov:
-4 lignje

-dolazak na poštu na vrime.Malo se upoznava novi teren, da bi nakon pola sata prva lignja zapela, a onda u roku pola satai ostale 3.U samu noć jedna ispala, a još jedan nerealizirani potez.Sve u svemu zadovoljan.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Squidhaker

Time to create page: 0.391 seconds