Lignje s obale

More
7 years 5 months ago #2623 by milord
Replied by milord on topic Lignje s obale
Pozdrav,
Novi sam na ovom forumu a i lignjolovu. Volio bi ako mi možete pomoći u vezi opreme. Najviše lovim sa obale pa me zanima koji štap i rolu bi bilo najbolje kupiti a da nije neka prevelika cijena. Do sada sam koristio teleskopski štap i neku jeftinu rolu.

Please Log in to join the conversation.

More
7 years 5 months ago #2626 by Posejdon79
Replied by Posejdon79 on topic Lignje s obale

milord wrote: Pozdrav,
Novi sam na ovom forumu a i lignjolovu. Volio bi ako mi možete pomoći u vezi opreme. Najviše lovim sa obale pa me zanima koji štap i rolu bi bilo najbolje kupiti a da nije neka prevelika cijena. Do sada sam koristio teleskopski štap i neku jeftinu rolu.

Ej milord, nije obavezno predstavljanje na forumu ali to je postao običaj da rečemo par riječi o sebi hehehe :lol: možeš to u temi ludomore.com/forum/predstavite-se naknadno :cheer: ;)

Uglavnom. Za lov lignje s kraja postoje dvije opcije. Ona bolja je da uzmeš baš štap za lignje koji je osjetljiv i savitljiv i takvi pravi štapovi obično puno koštaju. Uz to i manju spinersku rolu veličine 2000-3000 koja će kvalitetom odgovarati štapu. Druga povoljnija verzija koju koristi 95% ljudi je lagani spin štap i spin rola, neki best buy koji možeš priuštiti. Najbitnije pitanje od svega je - koliko si novaca spreman potrošiti? Cijene ti se kreću ovako...

Spinning štap - oko 2.5m, max. 10-40g - od 300 do 500kn
Spinning rola - veličina max. 3000 od 300 do 500kn
Upredenica - 0,14mm - 0,18mm, 100-150m oko 200kn
Fluorocarbon predvez - 0,25mm oko 70kn
Kopčice - oko 20kn
Skosavica - oko 50kn

Summa summarum oko 1000kn.

Ovo je minimalno što ti treba za početak :) Naravno, za štap i rolu možeš dati i manje novca, ovo je ajmo tako reć - solidna varijanta. Pitaj što te zanima. Možemo ti složiti komplet, nije problem ;)

More
7 years 5 months ago - 7 years 5 months ago #2632 by milord
Replied by milord on topic Lignje s obale
pozdrav, obavim predstavljanje naknadno :)

pa do sada sam bio koristio teleskopski štap koji nije baš za lignjolov sa obale :D. skvosavica imam dovoljan broj mislim oko 15-ak. upredenicu nisam do sada koristio kao ni FC predvez. sve je bilo samo najlon 0.24mm, ali od ove jeseni sam odlučio malo ozbiljnije se počet bavit lignjolovom.

već sam gledao neku rolu i štap od Okume. zajedno su cca 700 kn.
Last edit: 7 years 5 months ago by zeusfaber.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber

More
7 years 5 months ago #2640 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale
Fino, što si gledao od Okume?

Može se za početak koristiti i tanki najlon (0,20mm - 0,25mm) ali upredenica je puno bolja, što zbog kontakta sa skosavicom, što zbog boljeg izbačaja...

More
7 years 5 months ago #2646 by pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Prolistaj malo prijašnje stranice,naci ćeš neke osnovne natuknice što se tiče opreme.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

More
7 years 5 months ago - 7 years 5 months ago #2648 by pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Malo gledam, listam, 5200 pregleda na temu lignje, stvarno su top tema :lol:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Last edit: 7 years 5 months ago by zeusfaber.

Time to create page: 0.383 seconds