Lignje s obale

More
7 years 3 months ago - 7 years 3 months ago #2632 by milord
Replied by milord on topic Lignje s obale
pozdrav, obavim predstavljanje naknadno :)

pa do sada sam bio koristio teleskopski štap koji nije baš za lignjolov sa obale :D. skvosavica imam dovoljan broj mislim oko 15-ak. upredenicu nisam do sada koristio kao ni FC predvez. sve je bilo samo najlon 0.24mm, ali od ove jeseni sam odlučio malo ozbiljnije se počet bavit lignjolovom.

već sam gledao neku rolu i štap od Okume. zajedno su cca 700 kn.
Last edit: 7 years 3 months ago by zeusfaber.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber

Please Log in to join the conversation.

More
7 years 3 months ago #2640 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale
Fino, što si gledao od Okume?

Može se za početak koristiti i tanki najlon (0,20mm - 0,25mm) ali upredenica je puno bolja, što zbog kontakta sa skosavicom, što zbog boljeg izbačaja...

More
7 years 3 months ago #2646 by pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Prolistaj malo prijašnje stranice,naci ćeš neke osnovne natuknice što se tiče opreme.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

More
7 years 3 months ago - 7 years 3 months ago #2648 by pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Malo gledam, listam, 5200 pregleda na temu lignje, stvarno su top tema :lol:

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Last edit: 7 years 3 months ago by zeusfaber.

• losos
  • Junior Member
  • Junior Member
  • da bi uvatio ribu moras imati mokre gaće!
More
7 years 3 months ago - 7 years 3 months ago #2650 by losos
Replied by losos on topic Lignje s obale
samo mi punite mail box s updatima teme :)

Dakle morate savladati ovu tehniku evo lipo sa na vide vidi sta tribate raditi sa stapom. Ovo nosi lignju lignju vise. Skosavica MORA pasti na dno da bi poceli raditi sa njom "skokove"

Kocnica na roli igra OGROMNU ulogu!!!, svaki put kad napravite ovaj nagli skok-skos kocnica MORA proklizati malo, ne puno, cisto da se ukljuci jer kad je lignja uzela vi joj napravite taj trzaj dobit ce te samo krakove od nje, u ovom slucaju rola sama popusti i zabije igle i to je to, poslije nikakovo pritezanje kocnice, eventualno otpustanje malo. Velika lignja ce vam izvuci 20-ak metara odmah bez problema. Nema straha neka vuce 100 ako triba samo lagano sa njom nema ona nigdje uteci.

Nemojte stediti na roli, i gledajte da ima carbonske prstenove na kocnici bas zbog ove kocnice. Ako ce te nelosu rolu za male novce preporucio bih shimano exage 2500 i za nju uzeti karbonske prstenove sa ebay (10-ak dolara).

Japanci imaju stapove sa lignje da boli glava , a cijene su nerijetko i oko 1000€, e sad svojevrsno su bili super stapovi od shimana yasei aori bijeli i crveni, bijeli je bio elita a crveni za nas manje elitne. No izbacuju sada oni svasta, koliko novaca toliko muzike. radije prigrmite pa gustajte sa pravom opremom... stapa ranga 5-20 g medim light akcija duzine 2.40 ce biti dobar.

Jos jednom kazem nemojte stediti, jer cete za par miseci traziti nesto bolje pa opet bolje, dok ne dodjete do onoga sta valja. tako ode duplo vise novaca...

upredenice evo ove debljina 0,8 do 1, i metar fluorocarbona, nemojte ih spajati kopcom vec cvorom.

cijene oko 40-50$ - ovo uzmite svakako , neznam kako opljckajte koga ali ovo je pod must have!

skosavice:
yamashita broj 1.

jesu skupe ali mater ima vride svake lipe , osim kad zapnu.

alternativa: dtd, fukushima.

uzmite i 10-ak kineza u provjerenim narancastim dekorima tamo di zapinje.

Rezime:

TEHNIKA- egging
ROLA mora raditi zzzz..
STAP - lagan i skup ;)
UPREDENICA- VARIVAS
Skosavice- ovisi o budgetu

prvo svladajte tehniku, pa kupujte skupe skosavice. kad dodjete u napredniji stadij onda idu istrazivanja koja boja u koje doba dana jel oblacno bistro, aktivnost ribe, ima li miseca , jel polovican, jel mutno bistro polumutno, polubistro...
Last edit: 7 years 3 months ago by losos.
The following user(s) said Thank You: AlenP, pepsi, Manta, mirakulin

• losos
  • Junior Member
  • Junior Member
  • da bi uvatio ribu moras imati mokre gaće!
More
7 years 3 months ago #2652 by losos
Replied by losos on topic Lignje s obale
I nemojte da se muci bestija, Udarac rukom iza vrata , nozicem, debljom iglicom ubod u glavu i tijelu i kad pobili to je to.

The following user(s) said Thank You: AlenP

Time to create page: 0.580 seconds