Lignje s obale

More
7 years 5 months ago #2673 by lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
Losos dobra je ova tehnika,bila bi sigurno lignja više,ali na mojoj poziciji i dosta skosavica manje :)

U subotu najavljuju neku kišu,pa ako dobijem slobodan dan idem isprobati svoju staru poziciju.

A kad pristupim natjecanju prvo ide priča kako sam se zarazio sa ovim prekrasnim hobijem uz par slika :D

Prošlu sezonu sam izgubio 2 skosavice,nije puno s obzirom na kakvoj poziciji lovim

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
The following user(s) said Thank You: pepsi

Please Log in to join the conversation.

More
7 years 5 months ago #2680 by pepsi
Replied by pepsi on topic Lignje s obale
Oce li ta prica,lignjolovac? :)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

More
7 years 5 months ago - 7 years 5 months ago #2684 by lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
Čekam taj slobodan dan ko ozeblo sunce :D

Radim na plaži,a sutra navrijeme,pa ako ne budem radio ide priča.

A za ovu sezonu planiram napraviti par transfera:
YO - ZURI EGI AURIE Q RS
YO - ZURI AURIE Q CW (CLOTH WRAPPED)
YO - ZURI SQUID JIG CRYSTAL ULTRA CLOTH WRAPPED

Možda još koji ne planirani transfer uleti,vidit ćemo sve.

Recite mi za koliko mogu nabaviti neki solidni štap,baš za lignje?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Last edit: 7 years 5 months ago by lignjolovac.

More
7 years 5 months ago #2701 by Manta
Replied by Manta on topic Lignje s obale
Probao sam prošle zime eging tehniku i totalo se zarazio s time.Ispočetka me ekipa s kojom lovim krivo gledala i govorila šta mašeš toliko, otkinučeš lignji glavu ali kad su pali veči komadi lagano su utihnuli.

Rijetko koja lignja je bila manja od 40 deka, pa čak je bilo i kilašica.Prva koju sam zakvačio je imala 90 deka kad sam skosnuo i zakvačio je mislio sam da sam zapeo ali kad je počela vući tek je onda nastao šou; hoće štap da mi izvuče iz rukuOdmah sam se navukao na eging..

Nisam imao što bi rekli "specijalni" štap nego obični špiner.
Prvo sam koristio daiwa megaforce jiger 2.60 dužine 3-18 gr i rola tica cambria sa najlonom 0.25.nekako je to sve bilo mekano i nije mi leglo baš jer sam čitao da treba špaga da se dobije bolja prezentacija skosavice. a uz to mi je rola bila preteška.

Za malo vremena kupujem jeftinu špagu sa e-beja, 0.10 i nabavljam tica GAA 3000 I odmah vidim razliku u ulovima, osjetim čim lignja dotakne skosu.

Vidim da je vrag odneo šalu i uzimam i malo jači i tvrđi štap, aiwa shima n gage 2.70 i 10-40 grama i sa njim radim samo tako, za mene je to bio bingo dobitak al opet nemam mira pa sam kupio varivas upredenicu (ona jeftinjava se petljala) i rolu quantum inferno 20 i milina je za radit, 3-4 sata skosam, nema otpadanja ruku, petljanja špage, ukratko prva liga.

Tek nedavno sam nabavio shimano aori yasei red i onako gledajući mislim da ću zasad ostati na shimano štapu, quantum rola, varivas upredenica.

Za spoj špage i flororocarbona koristim dupli uni čvor, nekako mi je sjeo odmah na prvu taj čvor.

Od florocarbona koristim tubertini gorila 0.22 Prvo sam počeo sa seguarom 0.33, pa prešao na tanji berkley trilene 0.27 i koristim tubertini.
Koristim mustadove kopče dual lock size br 1, promjenio sam ih bar 10 različitih al ove mi se čine taman. nemaju virblu na sebi a sklon sam mišljenju da je lignja opreznija ako vidi đogulin.(moja paranoja)

Kopču uvijek vežem palomar čvorom, jednostavan i brz čvor, lako se veže.
Od skosa najviše koristim dtd, pa yo-zuri pa zebco.Yamashite su samo za dobre terene gdje nema zadjeva a najdraže mi je kad neka kineska od 8 kuna klapne lijepu lignju. :)
Nadam se da sam sa ovim postom bar malo nekome pomogao.Još malo pa i kod mene počinje sezona liganja, čim krenu gosti ća ode ja na lignje.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, Pikabu, losos, pepsi, mirakulin

More
7 years 5 months ago #2708 by zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale
Manta, što čekaš? :cheer: Liga je počela, lignje čekaju, ajmo. Akcija! :lol:

Svaka čast na opisu :)

More
7 years 5 months ago - 7 years 5 months ago #2710 by Vire
Replied by Vire on topic Lignje s obale
Pozdrav svima!!! Zovem se Denis i dolazim iz Zadra. Obožavam more i ribolov a ove godine ću se posvetiti lignjolovu. Forum pratim već neko vrime i fenomenalan je. Za sad toliko od mene. Pozdrav svima!
Last edit: 7 years 5 months ago by zeusfaber.
The following user(s) said Thank You: zeusfaber, pepsi

Time to create page: 0.421 seconds