Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

• Meduza
  • COM_KUNENA_LIB_AVATAR_TITLE
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
Više...
C+0100Stu_K16366203144E4AM_00406_ČetAMCETECET0StuE_StudeniStuCET - C+0100Stu_K16366203804E4AM_00407_ČetAMCETECET0StuE_StudeniStuCET #2761 od Meduza
Replied by Meduza on topic Lignje s obale
Trebalo bi ovo okrenut na jugo ,ali danas u 13,45 pravi i prva četvrtina 1/4 mjeseca , možda donese nešto iznenađenja .🧐🦑
Zadnja izmjena: C+0100Stu_K16366203804E4AM_00407_ČetAMCETECET0StuE_StudeniStuCET od Meduza. Razlog: Falilo slovo
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
C+0100Stu_K16373221235E5PM_00529_PetPMCETECET0StuE_StudeniStuCET #2762 od ElectricBerry
Replied by ElectricBerry on topic Re:Lignje s obale
Pozdrav ekipi s juga i jedno pitanjce:
Ima li koja dobra lokacija za eging po gružu?
Hvala!

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Seeman
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više...
C+0100Pro_K16399960871E1AM_00477_PonAMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2763 od Seeman
Replied by Seeman on topic Re:Lignje s obale
Vidim da je tema pomalo zamrla, bit će da je gotovo sve rečeno o lovu liganja s obale pa se više nitko niti ne javlja :) :)
Lignjolovom sam se ozbiljnije počeo baviti tek ove jeseni, prvo sa nekom priručnom opremom, ali sam ubrzo kupio novi štap (Okuma egi pro k1) na koji sam upario Daiwu Prorex LT3000. Ulovim ponešto, dovoljno da budem zadovoljan, mogu čak reći i opijen uspjehom :-)
Uglavnom to bude po jedna, zalomilo se jednom i dvije, a bilo je i nekoliko sipa.
Kada sam počeo loviti s ovom opremom, činilo mi se da to već radim duže vremena, poglavito zbog toga što sam jako puno informacija dobio upravo na ovoj temi. Zato bih se želio zahvaliti svima koji su ovdje nešto napisali na ovih 139 stranica, makar i 1 post, puno mi je to pomoglo, a vjerujem i drugima.
Svima još jednom veliko hvala!
Sve je već ovdje napisano, ali da i ja postavim neko pitanje :-)
Kada, odnosno u kojim uvjetima koristite različite veličine skosavica? Koju veličinu najčešće koristite i zašto?
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• Meduza
Više...
C+0100Pro_K16399978591E1AM_00498_PonAMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2764 od Meduza
Replied by Meduza on topic Re:Lignje s obale
Pošto sam sa štapom tek prošle godine počeo loviti sa obale lignje ,čitao sam razne članke i savjete ,jer se uvjek ima nešto novo saznati , Iako sa kraja na "ruku" prakticirao sam više od dvadesetak godina i to uvjek kada iz nekog razloga brodicom nisam mogao vanka iz luke.
Skosavicu 3.0 stavljam isključivo ako vremenski uvjeti (vjetar) ne dozvoljavaju 2.5
Pošto ih manje koristim ,manji je i ulov ,iako zanemarivo manje.
Dakle 2.5 koristim stalno ,a ulov je kako manjih komada tako i većih znači osobno moje uvjerenje nije da veća skosavica znači i veća lignja.
Ponekad upotrijebim i 3.5 ako me baš uhvati neka refulada od bure iznenada ,a žao mi je poći doma.
Imam isto Okuma K1 Pro i uparen sa Daiwa Ninja LT 4000 C .Vrlo dobra mi se pokazala kao kombinacija ,dok mi u rezervi stoji prošlogodišnji Okuma Fuel spin ,245 sa Okuma Ceymar CTX-40,koji mi je simpatičniji zbog većih zadnjih 3 vodilica i mogučnosti da zakačiš skosavicu dole kod role na ono oko na njemu
Pošto koristim upredenicu sa FC Daiwa Tournament 0.25, spajam FG čvorom ,bolje klizi kroz malo širu vodilicu iako i na K1 dobro ide ,ali ponekad ga "čujem "kada namotavam ,što je donekle u mraku i dobro.
Hvala: Seeman

Molimo prijavite se

Više...
C+0100Pro_K16399980861E1PM_00500_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2765 od Tomeuglj
Replied by Tomeuglj on topic Re:Lignje s obale
Pa i nije baš da je zamrla ali vjerojatno netko lovi a netko i ne. Evo ja npr. 9 mjesec super a ostali katastrofa. I ostali kod mene jako slabo love. Iz čamca se čak nešto i uhvati u dubini ali u kraju jako loše, skoro i nikako čak i iz čamca. U odnosu na prošlu godinu jako jako loše. Pozdrav iz Ugljana.

Poslano sa mog Mi A3 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Meduza
Više...
C+0100Pro_K16399989221E1PM_00510_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2766 od Meduza
Upravo tako ,svaki dan kada mi vrijeme dopusti ja sam na mulu sa štapom .Ulovi su veoma slabi ,10-ti mjesec najbolji ,a još čekam da dolazak lignje u kraj proradi ,mora a kada....? Mislim da će brzo .

Molimo prijavite se

Više...
C+0100Pro_K16399992701E1PM_00514_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2767 od Tomeuglj
Samo da i 1 mjesec ne bude kao i ovi prethodni. Inače prošle godine su se lovili do pola dvanaestoga dobro. Minimalno jednu bi uhvatio ili ja ili ostali koji bi lovili. Jedan kolega je baš odustao do daljnjega jer eto nula bodova već podosta dana. Mislim jako čudno mi je da nema liganja.

Hvala: Meduza, Seeman

Molimo prijavite se

• Meduza
Više...
C+0100Pro_K16400017221E1PM_00543_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2768 od Meduza
Ja sam prošle (ove)godine imao najbolje ulove od prvom mjeseca pa do petoga , imam i datirane foto, jednu večer u siječnju 15 komada ,a to jutro istog dana 5 lignji i strijelka koja je zahvatila skosavicu do pola ,i nakon pola ure natezanja ,potezanja nasukao ju na navoz u sklopu mula ,4.5 kg. Sada su i ovdje mnogi odustali od bacanja sa kraja i preusmjerili se na bijelu ribu (orade i pokoji brancin) ,ja ne odustajem ,jer početi mora ,a onda ih čekam sa teškom artiljerijom😋🤟🤟

Molimo prijavite se

Više...
C+0100Pro_K16400019931E1PM_00546_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2769 od Tomeuglj
Eto kod tebe super a tu nikako. Prošle godine do pola dvanaestoga dobro a posli ništa. Vjerojatan problem tu je migavica i ludar.

Hvala: Meduza, Seeman

Molimo prijavite se

• Meduza
Više...
C+0100Pro_K16400027361E1PM_00554_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2770 od Meduza
Može biti ,ja 90% vrimena lovim na mulu na kupalištu gdje niti po zimi ne skidaju bove koje kao služe za zaštitu kupača ljeti ,tako da i barke nemogu potezat skosavicu navečer, tek poneki maher se uspije provuć ,da potegne bliže kraju u mom dometu bacanja.

Molimo prijavite se

• Seeman
Više...
C+0100Pro_K16400049061E1PM_00579_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2771 od Seeman
Meduza je napisao:
Skosavicu 3.0 stavljam isključivo ako vremenski uvjeti (vjetar) ne dozvoljavaju 2.5
Pošto ih manje koristim ,manji je i ulov ,iako zanemarivo manje.
Dakle 2.5 koristim stalno ,a ulov je kako manjih komada tako i većih znači osobno moje uvjerenje nije da veća skosavica znači i veća lignja.
Ponekad upotrijebim i 3.5 ako me baš uhvati neka refulada od bure iznenada ,a žao mi je poći doma.

Imam predrasudu da je neka osnovna veličina 3.0, možda zato što mi je lakše bacati. Morat ću probati i 2,5, pretpostavljam da je bolja jer lakše tone
Hvala: Meduza

Molimo prijavite se

• Seeman
Više...
C+0100Pro_K16400050511E1PM_00581_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2772 od Seeman

Tomeuglj COM_KUNENA_POST_WROTE: Pa i nije baš da je zamrla ali vjerojatno netko lovi a netko i ne. Evo ja npr. 9 mjesec super a ostali katastrofa. I ostali kod mene jako slabo love. Iz čamca se čak nešto i uhvati u dubini ali u kraju jako loše, skoro i nikako čak i iz čamca. U odnosu na prošlu godinu jako jako loše. Pozdrav iz Ugljana.

Koliko ja vidim ovih dana, po Novalji se lovi, količinski ništa spektakularno, ali 1-2 gotovo uvijek naiđu. Jučer je bilo slabo, odnosno ništa, barem kod mene. Danas ujutro također. Nadam se boljoj večeri :-)

Molimo prijavite se

• Visoki
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
Više...
C+0100Pro_K16400055841E1PM_00587_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2773 od Visoki
Replied by Visoki on topic Re:Lignje s obale
Kad si već spomenuo bove, jedan stari ribar mi je rekao da bi bilo dobro na kraj ljeta na kolpomorto koji je u dometu skosavice vezati malo grana na metar od dna, da napraviš zaklon pa da lignja stavi jaja i onda bacaš pored toga i da je zagarantiran ulov.

Molimo prijavite se

• Meduza
Više...
C+0100Pro_K16400065861E1PM_00599_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2774 od Meduza
Može biti da je tako,uvjek sam respektirao mišljenja ,poruke i savjete starih ribara, iako kada bi mnogi vidjeli današnju tehniku prevrnuli bi se .
Što se tiče bova ,imam neko ružno iskustvo od prošle godine. Skinuli su bili oko Nove godine te bove i konope ,valjda za promijenit nove itd, meni se drastično sa toga mjesta povečao ulov štapom , i vrlo dobro je to trajalo do 15. 05 2021, kada su taj dan opet sve pobacali i vezali u more jer su počeli stizati prvi gosti u hotel ,a mul je njihovo kupalište.
Taj dan nisam uhvatio niti jednu ,(dan prije par komada). Još sam desetak dana išao na taj mul ,ali lignje nisam više ulovio.
Muči me to i pitam se i dan danas,dali je možda ta sva prepreka od konopa koji se i spuštaju sa blokovima na dno, i sve te bove ,razlog da se lignja ovdje nije približila kraju? Zaluta tu i tamo neka ,ali nije ni približno od prošle Nove godine.
Malo me tješi da ni na ostalim poštama nije veselo i zato se nadam . Barem tu kod mene .

Molimo prijavite se

• Meduza
Više...
C+0100Pro_K16400083631E1PM_00619_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2775 od Meduza

Seeman COM_KUNENA_POST_WROTE:

Tomeuglj COM_KUNENA_POST_WROTE: Pa i nije baš da je zamrla ali vjerojatno netko lovi a netko i ne. Evo ja npr. 9 mjesec super a ostali katastrofa. I ostali kod mene jako slabo love. Iz čamca se čak nešto i uhvati u dubini ali u kraju jako loše, skoro i nikako čak i iz čamca. U odnosu na prošlu godinu jako jako loše. Pozdrav iz Ugljana.

Koliko ja vidim ovih dana, po Novalji se lovi, količinski ništa spektakularno, ali 1-2 gotovo uvijek naiđu. Jučer je bilo slabo, odnosno ništa, barem kod mene. Danas ujutro također. Nadam se boljoj večeri :-)

Ha,možda bude dobra ,možda i odlučna ,a možda i niš, pun mjesec je napravio jučer/danas, pa bi moglo biti iznenađenja , a i vrime ide na jugo ,za sada se mjenja JZ - JI , što je ovdje povoljno ,samo da ne skrene u krivo pa na SI jer onda opet doma i glancat ščap i skosavice kraj šparheta.😂😂🤟🤟🤟

Molimo prijavite se

• Seeman
Više...
C+0100Pro_K16400227531E1PM_00786_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2776 od Seeman
Evo, opet jedan komad, ali ovog puta osobni rekord :-) Na žalost, nemam kod sebe vagu, a za sada ne znam staviti niti fotografiju. Negdje oko 60 cm bez dugih krakova. Zeleni DTD white killer 3,0 oko 17 sati
Hvala: Meduza

Molimo prijavite se

• Meduza
Više...
C+0100Pro_K16400262091E1PM_00826_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2777 od Meduza
Kod mene od ulova večeras 0 liganja .,isprobao5-6 skosavica ,a tu zelenu DTD držim u kutiji 🤟, ajde dobro i ta jedna ,pravi komad,👍👍

Molimo prijavite se

• Seeman
Više...
C+0100Pro_K16400281721E1PM_00849_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2778 od Seeman
Malo isprobavam, ovo bi trebao biti današnji ulov

COM_KUNENA_FILEATTACH

Molimo prijavite se

Više...
C+0100Pro_K16400283721E1PM_00851_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2779 od ElectricBerry
Replied by ElectricBerry on topic Re:Re:Lignje s obale

Seeman COM_KUNENA_POST_WROTE: Malo isprobavam, ovo bi trebao biti današnji ulov

Svaka čast 👍

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
Hvala: Ceco, Seeman

Molimo prijavite se

• Meduza
Više...
C+0100Pro_K16400292311E1PM_00861_PonPMCETECET0ProE_ProsinacProCET #2780 od Meduza
Replied by Meduza on topic Re:Re:Lignje s obale
Bome pravi komad ,a je bilo gušta gledat vrh štapa svinuti ,a, a ja počel u tu uru polako beštimatn,jer to je udarni moment.
Čekal sam i izlaz mjeseca i još pola ure i ništa ,ni taknut.
Bravo meštre!!

Molimo prijavite se

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ludomore/public_html/components/com_kunena/template/jf_simone/jf/jf_branding_ku.php on line 1
Hamag