Lignje - Ludo More Liga 2018.

More
4 years 3 months ago #20326 by Kvarner
Hvala ali ima jaci od vas ne zelim biti u losem drustvu 😱😱Da pogadjam koliko vas je 2 ili 3 😂😂😂😂😂

Please Log in to join the conversation.

More
4 years 3 months ago #20329 by marinac
UPIS BR: 4

Kaštela,4.10.2018, od 18 i 20 -20 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0

uvjeti:
-tramuntana
-kurenat zapadni
-dno pjeskovito sa posedonijom
-dubina 6 metara

-nakon izmjene skosavica , u već sami mrak , prva se lignja obisila.Druga je uvaćena nakon 20 minuta, pri zabacivanju, odnosno propadanju je povukla, kao da joj je to zadnje u životu, šta je i bilo.Kasnije sam još pokušavao, ali nije išlo.Dobro je.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Manta, Zdenko, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Alien

More
4 years 3 months ago #20330 by tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 2

04.10.2018. 19.00 - 20.30, Rogoznica
Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD white killer bukva 3.0, DTD panic egi RH 3.0, DTD cro egi 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
bura

3 lignje - 0,70 kg

Večeras ista pozicija kao i sinoć, zavitrina od bure. Jedina razlika je što večeras nema mreža. Dolazim u 19,00 h, stavljam opremu na škrapu, sastavljam štap i počinjem s DTD white killer bukvom 3.0. Zabacim i nešto iza mene zašuška. Okrenem se kad ono pas s ogrlicom preko škrape meni pod noge. Kako ja skosnem štapom onako on krene lajat i pokazivat mi zube. Ja stanem ukopan, bukva tone a pas se ne miče.
Nakon jedno pola minute eto vlasnika da nek se ne bojim da je pitom. Ma i on i pas, ovaj je meni pokazao zube koliko god bio pitom.
Okrenem se još par puta i krenem po običaju.
Skoro je mrak i na 5, 6 bacanju nakon skosavanja nešto potegne bukvu kao rukom, ja udrem kontru ali ništa. Puštam bukvu da tone i osjetim kako je lignja dira krakovima, malo je puštam da je lijepo zagrli i kontra kači lignju. Palim naglavno svjetlo i uživam u sviranju mašinice i borbi s lignjom.
Dovodim je u kraj i s jankom dižem u škrapu.

Bacam bukvu još nekoliko puta ali ništa. Odlučujem se za DTD panic egi 3.0 redhead s prozirnom perajom. Zabacujem, guštam ali ništa. Kažem sam sebi, još jedanput zabacujem panicegi i mijenjam ga. Puštam da potone i skosajem. Ništa ne osječam, u jednom trenutku povlačim i težina i pumpanje s druge strane.
Opet guštanje i na škrapi je s jankom.

Dva lijepa komada, super. Zabacujem još nekoliko puta panic egi ali ništa.
Stavljem DTD cro egi 3.0 i zabacujem. već je prošlo 20 h i mrkli je mrak.
Nkon jednog od bacanja nešto dira skosu, radim kontru i imam je, povučem jedno 2-3 m i lignja spada. Ostavljam skosu da tone i evo je opet. Opet kontra i imam je. Povukao sam je jedno 10m i opet spada. Opet puštam skosu ali ništa.
Dovlačim skosu u kraj kad ono lignja za njom. Gasim svjetlo i puštam skosu meni pod noge. Nakon par sekundi kontra i imam je ali se odma skida, To je treći put.
Čini mi se da joj je suđeno da živi.
Palim naglavno svjetlo kad ono lignja u pličaku kraj skosavice.
Okrečem glavu i držim skosavicu. Evo je, radim kontru i vanka je na škrapi.

Pokušavam dalje ali bez uspjeha.
Još jedna zajednička slika i pakujem se.

Ja zadovoljan.
The following user(s) said Thank You: marinac, Manta, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Alien

More
4 years 3 months ago - 4 years 3 months ago #20331 by Klek
Replied by Klek on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Bakar, 04.10.2018. od 18,30 do 20 sati.
- Daiwa Ninja jigerr 7-28 / Penn Slamer 360
- Daiwa Balistic X 10-45 / Okuma Azores 40S
- upredenica J-Braid X8, 0,16
- FC 0,30
- skosavice: YO-ZURI PATA PATA 2,5 KMP, DTD WHITE KILER 3,0
Evo da se i ja upišem, više zbog glasanja na završetku, budući da sam iz Ogulina ( nekih 100 km od mora), ne mogu parirati vama sa lipog Jadrana. Kod nas prekrasan dan, toplo, sunčano, pa ajmo malo špinati na more, malo probat lignje... Kad tamo ajme vrimena, puše sa svih strana. Kostrena -ne valja, Bakarac, ajme kaj ovde vjetar radi , ljudi moji - sve nosi. Vraćam se u Bakar, ajde malo zavjetrine. Već je 19 h, zabacujem DTD, preklopim rolu da mi vjetar ne izvlači strunu, odlažem štap na mol i idem do auta po stvari, kad nešto struže po molu, kad ono odeeee moj štap u more. Brže vadim drugi i stavljam jig na njega, ajde nije duboko, uspijevam zakačiti upredenicu, pa ga tako izvadim van, kad osjetim pumpanje sa druge strane, opa evo mame. Prava mrcina (0,56 kg, poslije izvagana). Još pola sata i 2 komada. Lipo za otvaranje sezone. Ukupna težina 1,3 kg. I zato ti more hvala.

Last edit: 4 years 3 months ago by Klek.
The following user(s) said Thank You: marinac, Manta, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Alien

More
4 years 3 months ago #20332 by marinac
UPIS BR: 5

Kaštela,5.10.2018, od 6 - 7 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,daiwa

uvjeti:
-lagani burin
-dubina oko 5 metara
-dno pješčano
-kurenat istočni slabi

-dolazim na poštu točno u 6 sati, još mrak.Prvo zabacivanje, te nakon treće serije skosanja, luđačko povlačenje, kontra, te ova lipotica ide vani. Kasnije pokušavao do 7 sati, ali ništa.Bitno da ova novo stara pošta opet počinje raditi.

:whistle:
The following user(s) said Thank You: Zdenko, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Alien

More
4 years 3 months ago #20333 by Ilija Gromovnik
Vidim da se je već počelo lovit lignje na veliko , ehh i ja bih rado se priključio ligi 2018 ali je problem taj što nikako ne mogu doći do tog vašeg logotipa zato što nemam nažalost kod kuće printer :( !

Ča me tako gljedaš?!

Time to create page: 0.356 seconds