"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
Duje195o's Avatar 12 Stu 2018 10:12 #181 od Duje195o
UPIS - 4
Vrijeme: 12.11. 06:15-07:30h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Nomura Haru Dropshot Solid Tip 3-18g 2.40m
Okuma Ceymar C30
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD
Vjetar: Lagano Jugo, Kurenat Južni
Dubina: 4, 5m
Dno: Pijesak, Posejdonija
Nakon dolaska na poštu odmah pri prvom zabacu na par metara od mene kačim jednu tetu, a zatim još 3 djece iz vrtića koje su na granici pa sam ih odlučio zadržati, s tim da sam 2 pustio natrag u more jer sam ih valjda isčupao iz jaslica😂😂😂
Pa idemo redom, znači odmah čim sam došao na poštu, kačim jednu solidnu lignju na samo par metara od mula i uspješno je dižem na kraj, a varalica koja je ulovila nju i sve danas je DTD Premium Auri 3.5 zelena
Zatim nakon dva zabaca kačim sljedeću i uspješno dovodim na mul
Iza toga kačim dvije premale koje puštam natrag, i zatim kačim treću koju također dovodim i podižem na mul
Zatim 2, 3 zabaca i kačim svoju četvrtu lignju koju također uspješno podižem i slikam
Zatim je samo stalo, nakon još nekih pola sata bez uspjeha, selim se na mul do di sam također bez rezultata, slikam jednu zajedničku i idem doma
Sve u svemu ja zadovoljan.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 12 Stu 2018 10:36 #182 od JopaZGRI
Upis: br.16
Mjesto i vrijeme: 12.11. Kraljevica 5:00-7:00
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0

Na postu dosao malo prije 5, raspremio se i krenuo..
Nadao se nekoj kao i zadnji put u jutarnjim satima da zategne ali nista od toga..
Bacam u plice i kacim jednu sipu ljepu..
Mjenjam skosu i krecem dalje
Nakon nekih 20 uz samu obalu osjetim nesto je okrznulo skosu nastavim dalje lagano skosati i zapinje jedna dobra..
Nije se dala lagano van ali je ubrzo bila na sigurnom..

Nakon nje jos se jedna manja sipa odkacila i to bi bilo sve za ovo oblacno jutro!

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 12 Stu 2018 11:06 #183 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:9 Rijeka, 11.11.2018. od 20:00-21:30h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt egi
Mašinica: Daiwa Freams 2508
Špaga: Gosen casting 0,8 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Neka od 8 kuna 3,0 narančasta
Nakon cjelodnevnih obaveza, skočio sam malo do prve pošte odmoriti mozak. Na pošti nema nikoga, ne izgleda dobro, opet se ništa ne lovi. Bacam 5-6 puta, dva puta kačim grotu, kurenat je jak i šeće lijevo-desno. Ništa, opet stavljam najjeftiniju pušću koju imam, i bacam stvarno daleko. Kurenat je malo smanjio, pa tone skoro pa ravno. Zvoni mobitel, uvaženi kolega se javlja sa orada, malo pričamo. lagano namotavam i osjetim lignju kako pipka pušću. Zatežem muški, pozdravljam kolegu, i vadim lignju na jednom kraku van. Bacam još dva puta, nema ništa, malo silikonce za ribu, isto ništa. Opet na pušće, puštam skroz da legne na dno, 15+ metara. Jedan jaki skos, pauza sekundu, drugi jaki skos i gore je. Ova je puno bolja, lijepo izvlači upredenicu, ali ide bez problema. Dižem je na rivu, i odmah bacam na isto mjesto, opet puštam do dna. Par namotaja, mobitel opet zvoni. Kopam po hlačama, dok sam ga našao, imam opet potezanje. Sa pola slobodne ruke nisam stigao dobro zazegnuti, i ova mi otpada, pokušavam još par puta, nema, kurenat počinje jačati, more počinje teći. Ništa, snimam slikicu, i doma.
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 12 Stu 2018 13:11 #184 od Baćo68

Alien napisao: Upis br:9 Rijeka, 11.11.2018. od 20:00-21:30h
Oprema:
Nakon cjelodnevnih obaveza, skočio sam malo do prve pošte odmoriti mozak. Na pošti nema nikoga, ne izgleda dobro, opet se ništa ne lovi. Bacam 5-6 puta, dva puta kačim grotu, kurenat je jak i šeće lijevo-desno. Ništa, opet stavljam najjeftiniju pušću koju imam, i bacam stvarno daleko. Kurenat je malo smanjio, pa tone skoro pa ravno. Zvoni mobitel, uvaženi kolega se javlja sa orada, malo pričamo. lagano namotavam i osjetim lignju kako pipka pušću. Zatežem muški, pozdravljam kolegu, i vadim lignju na jednom kraku van. Bacam još dva puta, nema ništa, malo silikonce za ribu, isto ništa. Opet na pušće, puštam skroz da legne na dno, 15+ metara. Jedan jaki skos, pauza sekundu, drugi jaki skos i gore je. Ova je puno bolja, lijepo izvlači upredenicu, ali ide bez problema. Dižem je na rivu, i odmah bacam na isto mjesto, opet puštam do dna. Par namotaja, mobitel opet zvoni. Kopam po hlačama, dok sam ga našao, imam opet potezanje. Sa pola slobodne ruke nisam stigao dobro zazegnuti, i ova mi otpada, pokušavam još par puta, nema, kurenat počinje jačati, more počinje teći. Ništa, snimam slikicu, i doma.

Jel opet isti kolega na mobitelu?😂

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 12 Stu 2018 18:44 #185 od Katatunga
Upis broj 2

Danas nešto slabije od jucer ali takodjer nelose :)

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 12 Stu 2018 23:08 #186 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 35

12.11.2018. 19.15 - 21.00 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD panic egi 3.0 s roza perajom
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
bonaca

lignja - 0,30 kg

Večeras opet kasno u akciju zbog obaveza. Dolazim u mrkli mrak na plažu gdje ima svjetla.
Nadam se da je koja ušla u plićak u sumrak i da je tu i ostala.
Zabacujem white killera u svim smjerovima ali ništa.
Stavljam DTD panic egi 3.0 s dodatnom rozom perajom, zabacujem i čekam da potone. Nakon što je potonula lagano je u par navrata povučem bočno. U zadnjem povlačenju težina. Isparavljam štap i držim upredenicu napeto kad s druge strane pumpanje.
Zatežem kočnicu i dovlačim je do kraja te jankom dižem na kamen.

I to je to za večeras, jedna lijepa lignja.
Pokušavam do 21,00 h ali bez uspjeha, koju god skosu stavio isti je rezultat.
Za večeras vrijedi ona stara Bolje išta nego ništa.

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 13 Stu 2018 08:27 #187 od JopaZGRI
Upis: br.17
Mjesto i vrijeme: 13.11. Kraljevica i okolica
5:00-7:00
Oprema:
- okume egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0
Sve isto kao i jucer..oblacno i mracno uz malo vjetra na posti
Nakon 20 min kacim jednu i vadim ju van..
Ostao sam na toj posti do 6 i reko idem probat na jos jednom prije nego se razdani..nakon par bacanja dosla jedna mala u kraj za skosom i kacim ju za leda.. i pustam ju mislio sam da nece prezivjet ali otisla je ipak u dubine..
Nakon dva zabaca opet kacim jednu malu i pustam i nju..
Vec je bio i dan i zapela je jos jedna mala ali ova je bila na granici pa sam ju zadrzao..
I to bi bilo sve za danas..😊

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, tuvok, mirakulin, Duje195o, Katatunga ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 13 Stu 2018 08:50 #188 od marinac
UPIS BR: 37

Kaštela,13.11.2018, od 5 I 30- 7 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,

- lagani burin
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 13 Stu 2018 09:23 #189 od Duje195o
UPIS -5
Vrijeme: 13.11. 04:15-07:00h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Nomura Haru Dropshot Solid Tip 3-18g 2.40m
Okuma Ceymar C30
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD, Harimitsu Sumizoku
Vjetar: Lagani Južin, Kurenat Južni (slabi)
Dubina: 4, 5m
Dno: Pijesak, Posejdonija
Dobro jutro ekipa, samo ću vam reć dvi riči, HARIMITSU SUMIZOKU!!! Jučer stigle direkt iz Japana i dokazale svoju lovnost.
Dakle, dolaskom na svoju poštu nakon par zabaca kačim svoju prvu lignju sa skosavicom Harimitsu Sumizoku 2.5 žuto, zeleno, crvena i dižem je uspješno na mul i slikam
Zatim sljedi niz zabaca sa istom, ali neuspješno, zatim odlučim promijenit sljedeću Harimitsu Sumizoku 3.0 zebrastu sa rainbow trbuhom koja kači i diže sljedeću lignju
Zatim više ni čut ni nakon par izmjena skosavica i odlučim se preselit na svoju drugu obližnju poštu gdje nakon što sam namontirao skosavicu koj je uhvatila drugu lignju i nakon samo 2 zabaca kačim i dižem svoju treću lignju
Te malo za tim i svoju četvrtu koja mi je uhvatila skosavici 2m od mula te je uspješno vadim iz mora
I samo je stalo više ni čut, ali ja sam prezadovoljan sa ulovom, ali ponajviše sa skosavicama koje su stvarno jako dobre i lovne te moram naglasit da imaju jake i izuzetno oštre krunice. I još samo zadnja slika.😊

Hvala: dzingo, marinac, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 5 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 13 Stu 2018 09:33 #190 od Katatunga
Bome Duje neloše...

Jel loviš u uvali kod samostana u smjeru Raba ili u uvali kod Konzuma i Porta? Nemoj zamjeriti što ne znam imena uvale, ali baš si gledam malo di je Kampor pa si kontam na koju stranu biš mogao ići :)
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 13 Stu 2018 10:44 #191 od Duje195o

Katatunga napisao: Bome Duje neloše...

Jel loviš u uvali kod samostana u smjeru Raba ili u uvali kod Konzuma i Porta? Nemoj zamjeriti što ne znam imena uvale, ali baš si gledam malo di je Kampor pa si kontam na koju stranu biš mogao ići :)

Ma svugdje, i u uvali mel i kod samostana i u gradu na rivi, suha punta (lukobran)..pa i kod trajektnog pristaništa..a ti si tu sa raba?😊

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 13 Stu 2018 10:46 #192 od Katatunga

Duje195o napisao:

Katatunga napisao: Bome Duje neloše...

Ma svugdje, i u uvali mel i kod samostana i u gradu na rivi, suha punta (lukobran)..pa i kod trajektnog pristaništa..a ti si tu sa raba?😊

Ne ne ja sam sa Krka ali sam turistički često znao prosetavati se po Rabu pa pitam čisto informativne prirode :)

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 13 Stu 2018 10:52 #193 od Duje195o
Da da, mislio sam da si tu na nekoj šljaci😀 ali da ugl svugdje, ova uvala kamporska draga na plaži Mel koja gleda prema Krku tamo stanujem zadnja kuća na plaži i tamo mi je na mulu s kojeg lovim i barka..tako da sam tu doma šta bi se reklo😉 uglavnom oduševljen sam s ovim novim skosavicama.

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 13 Stu 2018 10:56 #194 od rogi
Replied by rogi on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Duje, skose izgledaju super, s kojeg sajta si ih naručio? :like:

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 13 Stu 2018 12:19 #195 od Duje195o
Hvala
Evo linka: japanlureshop.com/eging/harimitsu.html
Više ti se isplati uzet više komada jer ti je poštarina ista, recimo mene su 5 komada sa poštarinom ispali oko 74kn inace u maguru kod nas je cijena 97kn, negdje sam pročitao da su ovo najlovnije skosavice eging tehnikom, a izgleda da se to i pokazalo😊

Hvala: dzingo, MIRAN, rogi

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 13 Stu 2018 12:52 #196 od Katatunga

Duje195o napisao: Hvala

Više ti se isplati uzet više komada jer ti je poštarina ista, recimo mene su 5 komada sa poštarinom ispali oko 74kn inace u maguru kod nas je cijena 97kn, negdje sam pročitao da su ovo najlovnije skosavice eging tehnikom, a izgleda da se to i pokazalo😊

Moram priznati da odlično izgledaju, i ja bi se bacio na njih dok ih gledam :lol:
Hvala: Duje195o, rogi, Alien

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 13 Stu 2018 12:57 #197 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:10 Rijeka, 12.11.2018. od 20:30-21:30h
Oprema:
Na moru je malo juga, vrijeme za izaći bar sat vremena. Dolazim na poštu, netko već baca za lignje, idem probat i ja. Prvi zabačaj, puštam pušću na dno, preko 15m dubine, i polako vučem prema sebi. Svakih 10 sekundi, jaki skos, i tako dalje. Na pola puta osjetim da pipka, lagani skos i gore je. Vučem lignju tih 20-30 metara, znam da je minimalac. Kad sam je digao na suho, odmah mjerenje, ha, 12cm i koji mm. Ok, za prijavu dosta. Drugi zabac na isto mjesto, sve kao i prvi put, opet lignja, mila majko, ova je još manja. Još par zabačaja, kurenat vrti na sve strane, prelazim na silikonce. Nakon 20 minuta odustajem, idem još na jedno mjesto prije doma. Tamo bacam par puta, nema ništa, kurenat ponovo počinje divljati. I sada ono zanimljivo. Gledam u mrak prema dubini i vidim bijeli val kako ide prema meni. Kako se val približava, više nije bijeli nego srebrni. na jedno 20m od mene, veliki pljusak se čuje u mraku i val se pretvara u vjerovatno stotine iglica koje skaču u zrak na sve strane. Tijela blješte par sekundi, bježe lijevo i desno od mene, i odjednom tišina. Šutim, pušim i uživam. Nisam po noći ovako nešto već dugo vidio. I na kraju, nikad, baš nikad nisam vidio u 11. mjesecu ovako male lignjice.
Privitak datoteke:
Hvala: marinac, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 13 Stu 2018 15:09 #198 od Duje195o

Katatunga napisao:

Duje195o napisao: Hvala

Moram priznati da odlično izgledaju, i ja bi se bacio na njih dok ih gledam :lol:

Jesu da..odlične su😊

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 13 Stu 2018 22:37 #199 od rogi
Replied by rogi on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis #2
Vrijeme: 18:40-20:30
Štap: Okuma Egi Pro K1
Rola: Shimano Nasci 2500 HG S FB
Upredenica: Daiwa J-Braid X4 0,15mm Yellow
Predvez: Okuma SeaMax 0,27 FC
Skosavice: DTD Oite, veličina 3.0 u sljedećim izvedbama: White Killer (Pink), White Killer (Green), Weak Fish (Bonito), Panic Egi (Pink) s narančastom perajicom
Vremenski uvjeti:

Dolazim doma s posla, presvlačim se i spuštam oko 18:30 do plaže.
Stajem na mulić desno od Pajola.

Krećem s DTD White Killer 3.0 Zelena, 20-ak minuta ništa, stavljam istu skosavicu u Pink izvedbi, ponovno 20-ak minuta i ništa. Najveća oseka po kojoj sam lovio do sada lignje, more je nekako nemirno, nekako si mislim da bi možda DTD Panic Egi 3.0 Pink s narančastom perajicom mogao u ovim uvjetima dobro raditi. Stavljam navedenu skosavicu i drugo bacanje pri skosanju 15-ak metara od obale kačim lignju. Dovlačim je polako do obale i za njom pliva ista takva. Nemam drugi štap, dižem ovu što se ulovila lagano van i dok sam ju otkačio sa skosavice ova druga je već zbrisala. Nema veze, jedna je tu, ponosno ju slikam. Da i ostane samo na njoj je super!

Pokušavam još neko vrijeme s navedenom skosavicom međutim više ne ide. Stavljam idućih 20ak minuta DTD Weak Fish 3.0 Bonito no bez uspjeha. Ponovno vraćam Panic Egi 3.0 Pink i pri prvom zabačaju na nekih 7 metara od obale mi se čini da nešto dira skosavicu. Puštam da tone, cimam par puta i puštam međutim ništa. U tom trenutku si mislim da sam vjv nešto zabrijao, možda je to bila samo perajica od Panic Egi-ja :)
Ponovno zabacujem i dok čekam da skosavica potone na dno vidim metar od mulića na kojem stojim kako neka poveća sjena sa šljunčanog dijela dna koji je bijele boje prelazi na stjenoviti dio. Mislim si neka veća riba, palim naglavnu lampu da vidim što je, kad ono lignja i to za moje dosadašnje uspjehe komadina! Brzo gasim lampu i mahnito namotavam mašinicu da skosavicu čim prije dovedem u plićak. Hvala bogu na novoj mašinici i 6,2:1 prijenosu. :lol: Za par sekundi je skosavica tu negdje gdje sam vidio lignju i nije prošlo ni sekundu i osjećam povlačenje. Radim kontru i imam je. Mašinica lagano zuji a ja presretan jer sam napokon zakačio jednu pravu. Uspravljam štap na nekih 80 stupnjeva, dotežem malo kočnicu i lagano namotavam i dovlačim ju do sebe. E sad, još uvijek nemam podmetač. Ko za vraga danas je došao paket u kojem je i on ali nisam bio doma kada je bio poštar :lol:
Strah me dizati ju jer je povelika, ali na sreću je oseka pa mogu oko mulića doći do šljunčane plaže bez da smočim noge i tamo ju uspješno nasukavam. Moja najveća do sad! Odmah ju jednim udarcem iznad očiju oslobađam muka i nosim nazad do mulića gdje su mi stvari i slikam.

Pokušavam još 15-ak minuta ali ništa. Sutra radim ujutro i namjeravam prije posla stati na Kantridi što znači rano buđenje tako da se pakiram i doma. Vaga kaže ukupno nešto više od pola kilograma.

Hvala: dzingo, marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI ...i još 6 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 13 Stu 2018 22:49 #200 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 36

13.11.2018. 17.15 - 19.00 h Primošten

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD weakfish bonito 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
burin

lignja - C & R

Večeras idem u Primošten, puše lagani burin.
Krečem po uobičajnom proceduri.
Jedna, skosa, druga skosa, treća skosa ali bez uspjeha.
Oko 18.00 h stavljam DTD weakfish bonito 3.0. Na trećem bacanju prilikom povlačenja težina i pumpanje. Odmah vidim da je nešto lagano.
Dovlačim je u kraj i podižen na škrapu.

Beba lignja manja od skosavice.
Vrijeme je za C & R.

Malo je dobila potres moga ali je uredno otplivala. Uhvatila mi se za prst pa je skliznula na škrapu prije nego je upala u more.
Pokušavam dalje ali bez uspjeha.
Nakon sat vremena kupim opremu i odlazim.
Dosta za danas.
Hvala: dzingo, marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Hamag