"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Pozdrav svim članovima

Više...
Stipezg01's Avatar 21 Kol 2020 17:52 #1 od Stipezg01
Pozdrav svima,moje ime je Stipe imam 29 godina i zanima me lov štapom sa stjenovite obale sa relativno pjeskovitim dnom. Lokacija Pelješac-Ploče. Imam novu mašinicu shimano catana i nekoliko obicnih i starijih štapova od oca. Ako može savjet za nekakav štap. Zanima me lov na oradu i slično. Dosta toga sam pročita na netu ali eto ode sam naveo područje i slično. Imam 2 tjedna za barem nekakav ulov. Hvala za savjete 🙋‍♂️

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 21 Kol 2020 19:18 #2 od Luki
Replied by Luki on topic Re:Pozdrav svim članovima
Pozdrav i dobrodošao...

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 22 Kol 2020 00:30 #3 od susnjar
Replied by susnjar on topic Re:Pozdrav svim članovima
Pozdrav, Stipe, i dobro nam došao.

Što se tiče seta za orade, možeš kupiti neki teleskopski štap 3m ili više, akcije ovisno o lokaciji na kojoj ćeš loviti (konfiguracija obale i morske struje), od 40-80g naviše, i upariti ga s nekom većom rolom, poželjno sa slobodnim hodom špule (baitrunner, free spool) kako orada pri uzimanju ješke ne bi osjetila otpor.

Molimo prijavite se

Više...
Stipezg01's Avatar 22 Kol 2020 13:30 #4 od Stipezg01
Hvala na odgovoru,imam shimano catana 3000,to ok ?

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 23 Kol 2020 01:07 #5 od susnjar
Replied by susnjar on topic Re:Pozdrav svim članovima
Može poslužiti, ali to je lagana spin rola.
Za krupnije orade prikladnija je veća i teža rola.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 24 Kol 2020 10:46 #6 od dundo
Replied by dundo on topic Re:Pozdrav svim članovima
Dobrodošao!

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Kol 2020 19:54 #7 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Pozdrav svim članovima
Pozdrav i dobrodošao Stipe .
Ja osobno orade lovim UL i L spin štapovima i jig glavicama malim sa silikoncem...
Naravno da ulov ovisi o odabiru pošte za ribolov.
Po meni puno zabavnije je dobiti oradu na L i UL opremu nego na opremu namijenjenu baš za lov orade zbog toga što je to jako aktivni ribolov i gotovo uvijek se nešto događa i ulovi...
Jednostavno mi i de na živce kupovati crve i bibije za lov orade ili sakupljati ješku po moru pa zabaciti i čekati da zagrize.

Molimo prijavite se