"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Preporuka za čizme do prsa

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 22 Ruj 2020 14:56 #1 od Ceco
Pozdrav ekipa
Je li tko ima preporuku za neke jeftinije neoprensko odrađene ribičke čizme sa termoizolacijom?
Lovio bi po plićini a već sada više voda nije ugodna za duže korištenje ljetne opreme :)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Ruj 2020 18:38 #2 od bzing
Replied by bzing on topic Preporuka za čizme do prsa

Ceco napisao: Pozdrav ekipa
Je li tko ima preporuku za neke jeftinije neoprensko odrađene ribičke čizme sa termoizolacijom?
Lovio bi po plićini a već sada više voda nije ugodna za duže korištenje ljetne opreme :)

I ja sam gledao ali ne znam da ima termički postavljene?Imaš samo neopren od 5mm od kog se izrađuju a to je kao odjelo zaplivanje zimi i to bi trebalo biti dostatno ako ispod obučeš zimski veš.
Cijene su od 50 do 100€.Izbor je uglavnom kao na ovom linku:
www.askari-fishing.com/index.php?cl=sear...hparam=WADERS&pgNr=0
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 23 Ruj 2020 08:31 #3 od Waterfall
Moze se kupit neoprenski waders kojih ima dosta na trzistu i nisu skupi. Medjutim, Neoprenski Waders ima veliku manu jer se tjelo ispod njega znoji. Gornji dio wadersa je otvoren pa vjetar i hladni zrak oplahuje gornji dio ledja sto je pouzdan recept za reumu i prehlade. Iz iskustva vam govorim da zaobilazite neoprenske Waderse u sirokom luku.
Postoji skuplja alternativa koju ja, kao i mnogi kolege musicari, smatramo za puno bolju. A to su diseci Wadersi. Ima ih u rasponu od 100 pa sve do 900€
Prednost tih Wadersa je sto niti griju niti hlade pa se ispod njih oblaci onoliko robe koliko je potrebno pa se mogu koristir svih 12 mjeseci u godini.
Ono na sto jos treba misliti je da Wadersi dolaze ili sa nepromocivim neoprenskim carapama ili sa vec integriranim cizmama.
Ja koristim ove sa carapama ali u tom slucaju treba uzeti i posebne cokule koje se krecu od 50-450€. Alternativa je da se kupe tracking cipele broj ili dva vece (vece zbog neoprenskih carapa) ali sa njima nista necete ustedit jer i tracing cipele kostaju. Tako da ipak dajem prednost cokulama (Wading Boots)
Evo vam jedan primjer: www.taimen.com/en/hr/product_set/taimen-stx-waders-set-1/88
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Ruj 2020 01:54 #4 od Ceco
Replied by Ceco on topic Preporuka za čizme do prsa
Ja sam davno imao neke D. A. M ili Cormoran koje sam uzeo za čistiti potok ispod kuće i usput za ribolov. Bile su mi odlične iako ne sjećam se materijala. Uglavnom imao sam futrani dio koji sam oblačio prije samih čizmi za hladniju vodu.
Gledati ću još naokolo

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 24 Ruj 2020 07:58 - 24 Ruj 2020 07:59 #5 od Waterfall
Za zimske dane na moru bi trebalo biti dovoljno ispod wadersa obuci dva tanka sloja. Ja koristim prvi sloj od merino vune i drugi sinteticki. Kako cesto lovim u gorskim rjekama gdje se temperatura vode krece oko 8ºC za drugi sloj koristim polartec. Carape na wadersu su od neoprena ali to nije dovoljno, na stopala navlacim jedne tanje pamucne carape a preko njih jedne deblje vunene.
Za sve koji misle zimi loviti iz vode preporucio bi da to ozbiljno shvate. Najvaznije je da podrucje prostate ne bude duze vremena pod vodom, gazite do gornje polovine butina, dublje nemojte.Postoji dosta proizvoda koji pomazu da takav ribolov bude ugodan ali mislim da su dobar waders, donji slojevi rublja i cokule sasvim dovoljno za povremene izlete u plicak.
Zadnja izmjena: 24 Ruj 2020 07:59 od Waterfall.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 24 Ruj 2020 08:07 #6 od Waterfall
Za hladnije dane, bilo da lovite sa obale ili iz barke ovo je najbolje sto mozete navuci ispod odjece koju i inace koristite. Ja to koristim i kad ulazim u vodu kao drugi sloj.
www.taimen.com/en/kz/product/taimen-pola...lack_99931513/104060

Molimo prijavite se