"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Penn ulje i mast za role

• Paragon
  • Paragon's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 31 Lis 2020 21:28 #1 od Paragon
Naručio nekidan jel tko koristio kakva su iskustva za očistiti i podmazati role sam? Da se ne plaća 100kn po roli ,a imam ih...:huh: :huh:

Molimo prijavite se

• Đivulin
  • Đivulin's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Znam ribati, uspjesno i neuspjesno.
Više...
Đivulin's Avatar 01 Stu 2020 14:22 #2 od Đivulin
Nisam doma da vidim koje ulje imast imam,ali nebitno.

Probao prvi put na pocetku ljeta s dvije role koje imam godinama, pa sam ih nekako bio spreman prebolit ako sto podje krivo.
Pogledao na ju tjubu. Rastavio, podmazo, sastavio i sve radi. Pa ako mogu ja mislim da moze svatko. Role su bile Shimano TLD 25.

...dosta je meni i mojih laži....

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 01 Stu 2020 17:05 #3 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Penn ulje i mast za role
Ja cu si probati na Ceymaru prvo pa cu onda ako se pokaze ok i ove bolje role podmazati i namastiti.
Ionako je zima duga pa da se barem malo zabavim uz parangale sto pravim.
Hvala na info.

Molimo prijavite se

Više...
Petar's Avatar 01 Stu 2020 19:11 #4 od Petar
Replied by Petar on topic Re:Penn ulje i mast za role

Paragon napisao: Naručio nekidan jel tko koristio kakva su iskustva za očistiti i podmazati role sam? Da se ne plaća 100kn po roli ,a imam ih...:huh: :huh:

Cujem od servisera da je Penn mast sami vrh.Za sta ce ti ulje?

Molimo prijavite se

• Kazo
  • Kazo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Kazo's Avatar 02 Stu 2020 06:44 #5 od Kazo
Replied by Kazo on topic Re:Penn ulje i mast za role
Pogledaj ovaj video, je radim po njemu i sve je OK.

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 02 Stu 2020 15:36 #6 od ADM
Replied by ADM on topic Re:Penn ulje i mast za role

Kazo napisao: Pogledaj ovaj video, je radim po njemu i sve je OK.

Ovaj video jest edukativan za jednog laika, međutim ima i par manjih propusta koje ću navest u dobroj namjeri.
Kao što se u videu navodi nemojte vodom ispirati rolu, ali ako baš želite isprat špulu, napravite tako da ju skinete i samo lagano pustite vodu po njoj držeći ju horizontalno da voda ne ulazi u kočnicu.
Role koje nemaju otvor za podmazivanje kao neke Shimano role ne mogu se douljavati na način kao u videu jer na taj način sipate ulje samo u ležaj i na taj način isperete ono malo masti koje sadrži u orginalu. Takve role ako nećete rastavljat, popustite na pola vijke od kućišta i kapnite dvije do tri kapi ulja, a za ležajeve je sasvim dovoljno jedna kap godišnje ili još rijeđe. Jedino Line roller treba češće servisirat, zavisno koliko i u kojim uvjetima se koristi. Servis Line rollera u videu je korektan za role tog tipa, ali za spin role ne treba toliko te masti stavljat nego možda neki osobni mix masti i ulja i češće servisirati. Spin traži ipak malo lakše okretanje.

Molimo prijavite se

Više...
Petar's Avatar 02 Stu 2020 16:08 #7 od Petar
Replied by Petar on topic Re:Penn ulje i mast za role
Mjesat ulje i mast za podmazivanje!!Ulje razrjedjuje mast koja je u roli na pinionu,zupcanicima....Gdje uopce ulazi u rolu ulje koje je kapnio nekoliko kapi kroz rupicu od sarafa?!U samo tijelo role gdje je mast.Ja to ne bih preporucio.
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
ADM's Avatar 02 Stu 2020 16:52 #8 od ADM
Replied by ADM on topic Re:Penn ulje i mast za role

Petar napisao: Mjesat ulje i mast za podmazivanje!!Ulje razrjedjuje mast koja je u roli na pinionu,zupcanicima....Gdje uopce ulazi u rolu ulje koje je kapnio nekoliko kapi kroz rupicu od sarafa?!U samo tijelo role gdje je mast.Ja to ne bih preporucio.

To je Shimanova tehnologija koja se koristila na nekim modelima rola. Cilj je bio malo razrijediti mast pošto s vremenom postane gusta i ljepljiva, otežava vrtnju. Smatraju da se prilikom zabacivanja ulje malo rasprši po koćištu i na taj način osvježi mast. Naravno da to ne ide do vječnosti. Dođe momenat kad to više ne pomaže i mast se mora mijenjat.

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 04 Stu 2020 16:08 #9 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Penn ulje i mast za role
Petre, pa za ležajeve popiknuti tu i tamo

Molimo prijavite se

Hamag