Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Panula za gofa i zubaca

• Ceco
  • COM_KUNENA_LIB_AVATAR_TITLE
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Više...
C+0200Kol_K15652498074E4AM_01358_ČetAMCESTECEST1KolE_KolovozKolCEST #61 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Panula za gofa i zubaca
Na taj ide i tuna van :) uglavnom ok si da imaš i veću udicu. Sad još na more i traži ih :)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Luki
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
Više...
C+0200Kol_K15652559224E4AM_01429_ČetAMCESTECEST1KolE_KolovozKolCEST #62 od Luki
Replied by Luki on topic Re:Panula za gofa i zubaca
Hvala jos jednom ako bude ulova obavjestim...🎣

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
C+0200Svi_K16201351332E2PM_01605_UtoPMCESTECEST1SviE_SvibanjSviCEST #63 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Re:Panula za gofa i zubaca
Pozdrav svima,
Evo kako slazem manji motor za panulu, proucavam tesku panulu za zubonju. Jel mi moze netko objasniti koliko metara ispustate sistem i koliko grama gvardijana stavljate? Vuci cu po provjerenim terenima di su dubine od 20-30m max. Upredenica x8 30lb (0.28) i predvez 0.7mm. Vukao bi zivu sipu ili saruna.
Otprilike znam kako sve funkcionira, ali nikada nisam sam vukao panulu pa nerazumijem te stvari dok ne probam. Te takoder kako znate na kojoj dubini vam pliva jeska?

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
C+0200Lip_K16241717207E7AM_01325_NedAMCESTECEST1LipE_LipanjLipCEST #64 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Re:Panula za gofa i zubaca
Ista pošta, isti datum ko prije 2 godine, ista ješka (živi širun) i skoro u isto vrime je dolijao ovaj ljepotan od 4,70kg😊😉

Poslano sa mog BV9900 koristeći Tapatalk
Hvala: B_, Ceco, ninic, Rybak

Molimo prijavite se

• Dizajn
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK2
Više...
C+0200Lip_K16242754921E1PM_01526_PonPMCESTECEST1LipE_LipanjLipCEST #65 od Dizajn
Replied by Dizajn on topic Re:Panula za gofa i zubaca
Bravo majstore.
Znači ima ih,
samo ih treba znati izvaditi. ;)
Hvala: Duje195o, ninic

Molimo prijavite se

• Ceco
Više...
C+0200Lip_K16242760361E1PM_01532_PonPMCESTECEST1LipE_LipanjLipCEST #66 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Panula za gofa i zubaca
Svaka čast ja još svoga čekam već 4 godine.
Ali tako je bilo sa gofom pa je ovu jesen upisan više puta. Cilj za 2021. je Palamida, Zubo i lampuga :)

Hvala: susnjar, Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
C+0200Lip_K16242976841E1PM_01783_PonPMCESTECEST1LipE_LipanjLipCEST #67 od Duje195o

Dizajn COM_KUNENA_POST_WROTE: Bravo majstore.
Znači ima ih,
samo ih treba znati izvaditi. ;)

Ma ima ih, samo su u mom akvatoriju prezasićeni tereni sa vršama i mrižama, pa se riba miče...

Molimo prijavite se

Više...
C+0200Lip_K16242977391E1PM_01784_PonPMCESTECEST1LipE_LipanjLipCEST #68 od Duje195o

Ceco COM_KUNENA_POST_WROTE: Svaka čast ja još svoga čekam već 4 godine.
Ali tako je bilo sa gofom pa je ovu jesen upisan više puta. Cilj za 2021. je Palamida, Zubo i lampuga :)

Doć će i taj dan, samo triba bit na moru i učit😉

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• skocij1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više...
C+0100Velj_K16454712821E1PM_00848_PonPMCETECET0VeljE_VeljačaVeljCET - C+0100Velj_K16455188502E2AM_00398_UtoAMCETECET0VeljE_VeljačaVeljCET #69 od skocij1
Replied by skocij1 on topic Panula za gofa i zubaca
Imam VELIKE probleme kako "zaljepiti" fotku, pa sam si nekako pokušao pomoč sa tinypic-om, koliko znam i umem.

Moj jedini ulov zubonje se desio 16. 7. 2020, i to slučajno; više sreče nego pameti, rekli bi ljudi.

Bio sam več na kraju godišnjeg i htio sam se oproštajno provozat sa čamcem te poslije izvaditi van i skupa sa motorom pripremit za zimovanje.

Ali - zašto sa pasaricom otiči samo u razgledavanje i oproštajnu vožnju, kad na pola gasa (pa čak i pun gas sa nekim deep voblerom) možeš panulati.

I tako stavim gore Max Gavuna od 110 mm - plavi, na koga sam to ljeto lovio plavice (lokarde) za koje sam na početku mislio da su male skuše...
I tako uz plovidbu, Narodni radio i Žuju razmišljam ... Pa šta če mi sad lokarda? Ionako idemo, frišku jednu neču pripremat, a da je bacam nazad ili stavljam u škrinju nema smisla ... I skinem ja Max Gavuna i stavim DTD Sardona deep (i Max Gavun je bio DTD-jev) ... Pičim malo brže (ako se to može i napisat za pasaricu sa Tohatsu 5 KS ;-) da napravim što veči krug i vidim još što više stvari. Razgledavam okolo, vidim tamo neki ljudi na nekoj divljoj plaži, sunce prži i razmišljam, kako je godišnji brzo proletio ... Nekako tužno ali ipak - ta je godina bila baš super, uhvatio (skupa sa unukom) 16 lokardi, jednog šaruna - sve na panulu, vidjeli dupine, ... Za mene TOP.
Kad ono odjednom zavine štap (Decathlonov komplet za panulu od 60 EUR - štap, multirola i najlon) ...
Bilo negdje 15:40 ... Ja povučem kad ono - samo se najlon odmotava. Malo pojačam kočnicu - ista stvar ... Smanjim brzinu na minimalac, pokušavam namotavat, još jačam kočnicu - ništa ... Samo ode najlon ...
Razmišljam u sebi:"Pa kako sam mogao baš sad zakačiti dno?!?!?! Što sam mjenjajo vobler!?!?! Eto - to mi i treba, kad ne mogu zadnji dan uživat u mirnoj vožnji!!!!!!"
Več sam razmišljao, da prebacim motor u rikverc pa se pokušam vratit te tako možda otkačit vobler od dna, kamena, trave, gdje god se več zakačio. Kad ono - svake toliko se najlon prestane odmotavati i ja čak uspijem namotati par okretaja ...
Bio sam ko Einstein ... Ili Baltazar ... Opet razmišljam ... Ovo nešto ne štima ... Kad za neko vrjeme mogu počet več konstantno namotavat ali je dosta teško ... Iza čamca vidim na daljini od nekih 40 metara nešto vučem za sobom na površini mora ...
RIBA!?!?!?!?!?
Koji je to vrag od ribe?!?!?
Dovučem je skoro do čamca, kad skužim, da nisam još ni rasklopio mrežu ... Šta ču sad ... Vidim - je li moguče ... Makar ga nikad nisam vidio uživo, izgleda mi ko gospodin zubatac?!?!?!
E, Bože moj, lipo te molim, nemoj da mi ispadne ...
Šta sad napraviti ...
Ma dignem ga za najlon, još ga usput lupnem uz čamac (nje zaslužio, ali eto ...) i eto ti ga na ležaljki u čamcu ...
Gledam tog ljepotana ...
Pa zadnji put sam bio toliko sretan, kad su mi se djeca rodila ...
Zubonja nepomičan ... tek na par sekundi malo otvori škrge ali inače ko mrtav.
Napravim fotku s mobitelom i spremam se, da mu izvadim udicu.
Idem rukama prema njemu kad ono skoči u zrak, u panici ga pokušam uhvatit u zraku rukama i u padu on na drugu trohaklericu voblera uhvati mene ...
E ... jbg ... Šta sad ...
"Molim te prijatelju, smiri se. Nemoj sad skočit, jer onda sam ga naj****!"
Stisnem još čitavom rukom glavu zubonje u dno čamca, a rukom u kojem imam jednu od trohaklerici pokušam izvaditi udicu iz nejga ... Nekako uspijem, jednom rukom ga prebacim u torbu sa ledom i zatvorim je, skinem predvez , da bar nisam više uhvačen na štapu i idem prema doma ... Imam onako polako - sat vremena vožnje skoro ...
Nazovem ženu i ne kažem ništa za gospodina zubatca nego samo, neka dodje prijatelj na rivu za 45 minuta, da ču trebat neku pomoč i to pod nužno ...

Dalje više nema veze - nekako sam parkirao i zavezao čamac jednom rukom, otišli smo na hitnu, da su mi izvadili udicu, Zubonja pričekao u torbi sa ledom moj povratak, nakon toga se očistio i na žalost je morao u škrinju, jer sam ga pripremio tek u Ljubljani.

Kad če biti sledeča prilika i sledeča takva sreča, nemam pojma. No taj dogadjaj neču zaboraviti dok sam živ.

I da - Zubatac je imao malo više od 2,6 kg.

Eto, jedna prigoda od mene ...
A nadam se, da čete i fotke moči vidjet ...

tinypic.host/images/2022/02/21/Zubonja-o...amcu-16.-7.-2020.jpg

tinypic.host/images/2022/02/21/Ko-je-kog...atio-16.-7.-2020.jpg

tinypic.host/images/2022/02/21/Sardon---...onja-16.-7.-2020.jpg

tinypic.host/images/2022/02/21/Zubonja-16.-7.-2020.jpg
Zadnja izmjena: C+0100Velj_K16455188502E2AM_00398_UtoAMCETECET0VeljE_VeljačaVeljCET od skocij1.

Molimo prijavite se

Više...
C+0100Velj_K16455662942E2PM_00947_UtoPMCETECET0VeljE_VeljačaVeljCET #70 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Panula za gofa i zubaca
Svaka čast i dobro da se nije otkačio kad si ga ubacivao u čamac jer se je uhvatio samo za kožicu na usnici.. :like: Na kraju ispada da si se ti bolje zakačio nego Zubonja ali sve je to dio ribolova. :(
Hvala: skocij1

Molimo prijavite se

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ludomore/public_html/components/com_kunena/template/jf_simone/jf/jf_branding_ku.php on line 1
Hamag