Re:Re:Re:Kayak fishing

More
3 years 10 months ago #21636 by Ceco
Kayak fishing was created by Ceco
Pozdrav ekipa ovako zanimao bi me Kayak u fishing izdanju u kojem bi evenutalno mogao spinati u stajaćem položaju. Vani sam vidio luđake koji love praktički na otvorenom oceanu sa njima, ali ja nemam tolika muda. Iskreno više bi volio da si mogu priuštiti kakvu barku ali po informacijama ista traži daleko veće ulaganje i održavanje. Kayak baš ima prednost što je mobilan i vrlo jednostavno se prevozi pomoću osobnog automobila od točke A do točke B a može imati hrpu opreme za cijenu malo boljeg iPhone modela 😅. Uz to trebao bi mi ponuditi opciju da pobjegnem u ljetnim mjesecima na zabačene djelove plaža bez kupača koji je u prvom redu i razlog zašto tražim neku vrstu plovila. Meni je za sada oko palo na nešto ovakvo www.feelfree.hr/kajak-za-ribolov-feelfree-dagon-14-sonar-pod

Ako netko ima iskustvo i prijedloge neka samo puca i zanima me imam li kakve posebne obaveze sa istim.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Please Log in to join the conversation.

More
3 years 10 months ago #21637 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Kayak fishing
Ili nešto ovakvo
😂

More
3 years 10 months ago #21640 by bzing
Replied by bzing on topic Re:Kayak fishing
Mislim da sam ovo postao ranije ali vrijedi pogledati opet...kayak za veslanje i pogon elektromotorom, bočna krila i prednji oslonac ga čine platformom za spining, jacera, držači štapova i za troling, sve šta je potrebno za spining, troling, kančanicu ili samo za odlazak na plažu
The following user(s) said Thank You: Ceco

More
3 years 10 months ago #21643 by sasac
Replied by sasac on topic Re:Re:Kayak fishing

bzing wrote: Mislim da sam ovo postao ranije ali vrijedi pogledati opet...kayak za veslanje i pogon elektromotorom, bočna krila i prednji oslonac ga čine platformom za spining, jacera, držači štapova i za troling, sve šta je potrebno za spining, troling, kančanicu ili samo za odlazak na plažu

Ovoga sam gledao ljetos, sve u jednom da imam viška love uzeo bi ga odmah.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

More
3 years 10 months ago #21650 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Kayak fishing

bzing wrote: Mislim da sam ovo postao ranije ali vrijedi pogledati opet...kayak za veslanje i pogon elektromotorom, bočna krila i prednji oslonac ga čine platformom za spining, jacera, držači štapova i za troling, sve šta je potrebno za spining, troling, kančanicu ili samo za odlazak na plažu

Uh ovo izgleda odlično iako djeluje manje spram ostalih... Gledati ću još do ljeta nešto iako bi možda više volio imati ovaj sustav pedaliranja nego trolling motor.... Internet je prekrcan sa modelima i modifikacijama. Bilo bi super ako je netko kod nas na moru stvarno i probao ovakvu vrstu zabave. Ovaj Amer je lud za tim

More
3 years 10 months ago #21675 by BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Kayak fishing
Ja važem između kajaka i barke za iduću godinu.
Gledam novu Fortis 505 barku i Hobie Outback 2019 kajak.

Razlika između opremljenog kajaka s dobrim fish finderom i opremljene barke na isti način mi ispadne skoro za još jedan Hobie Outback.

Prednost barke je što lakše natrpaš ženu i stvari (i djecu ako baš moraš) i odvezeš se do udaljene plaže. U barci si suh i imaš više mjesta za nositi više nepotrebnih gluposti u ribolov. Baš to što si suh u barci je velika prednost ako hoćeš u ribe u siječnju :D

Kayak je u startu duplo manji trošak (u ovom slučaju usporedbe), održavanje je neusporedivo jednostavnije i osim malo friške vode, ne košta ništa. Kajak ide na palentu, ne na benzin. Ali kad rikne Mirage drive (a rikne kad, tad) popravak košta. Ali opet ne kao servis motora, a kamoli kvar. Kajak ne radi buku kao vanbrodski motor, pa ako si u plitkom, puno je bolji izbor. Za kajak ne plaćaš vez, ali ja nemam kamo s njim pa mi je skoro isto imao vez ili rentao garažu za kajak.

Meni osobno je najveći razlog što nemam odluku pitanje želim li ja zbilja biti u kajaku između kasne jeseni i proljeća. Barka je skuplja ako ideš na novo, ali nećeš satima močiti muda morskom vodom u sred siječnja...

I moj prijedlog, ako voliš ribolov uzmi kajak na pedale, ako voliš veslati, uzmi kajak na vesla :)
Zašto? Zamisli da jiggaš ili nešto drugo radiš i pokušavaš održati poziciju dok te vjetar i jaka struja nose s pozicije. Imaš 2 ruke da veslaš kako bi se održavao na poziciji i držao štap u rukama.

Btw, još jedna stvar vezano za kajak. Mislim da po zakonu ne smiješ ići dalje od 500m od obale. Za neki normalan ribolov ni ne trebaš, ali možda si lud pa ćeš probati skočiti do Palagruže na brzinu :D
The following user(s) said Thank You: Igor

Time to create page: 0.323 seconds