Re:Re:Re:Kayak fishing

More
4 years 1 week ago #21701 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Kayak fishing
Vidiš taj info za 500m nisam imao jer sam se uglavnom informirao preko google i jubita a tamo likovi idu preko 8 milja na otvoreno. Na kraju sam došao do toga da bi za more bila najbolja opcija Hobie pro Angler 12 ili 14 i kod nas dostupan FeelFree 13.5 kayak. S tim da Hobie košta 4000$ koji sam uspio naći za naše tržište. A to je već cifra koja me gura prema barki isto. Isto me muči smještaj pa mi po tome daleko više odgovara kayak ali moj bi max za to bio oko 10 000kn. U jesen teško da bi vidio vode ali kasno proljeće i ljeto bi bio sigurno vani u slobodno vrijeme. Nažalost mjesta gdje sam lovio prije cca 10 godina izgubio sam od plivača tako da sam prisiljen ići na jedno od ovo dvoje.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Please Log in to join the conversation.

More
4 years 1 week ago - 4 years 1 week ago #21704 by BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Re:Kayak fishing
Pro Angler je brutalan, ali ti je on rađen za mirne vode. Jezera i bare za likove koji u SAD love velikoustog grgeča i slično.

Većina ljudi koji su ga probali na moru kažu da je koma kad ima imalo valova jer ga jako baca u stranu, a kad te baci u stranu idući val bi te mogao prevrnuti. U kajaku ćeš se prevrnuti kad-tad. To nije MOŽDA. E a kad prevrneš pro anglera nek ti Bog pomogne da ga okreneš natrag. pogledaj malo po YT i forumima što kažu ljudi koji su probali.

Pro Angler je kao Mercedes S klase. Ne kupuješ ga za off road :D
Uštedi 10.000 kuna i pogledaj novi Outback 2019. Puno puno bolji izbor za more a pruža ti 90% stvari koje ima Pro Angler i 5x je sposobniji u valovima.

Outback je u HR oko 26.000 kuna, mislim. Vjerujem da si našao online stranicu generalnog uvoznika za hobie.

Za 10.000kn se može kupiti vrhunski kajak na vesla, Ocean kayak Trident 13 ili 15.

Sve moje info nisu iz osobnog iskustva nego iz praćenja kajak scene online kroz zadnje 2 godine.

Btw, likovi koji idu 8 milja od obale to rade zato jer moraju otići tako daleko kako bi došli do područja gdje ima ribe koju ciljaju. Obala oko dobrog dijela SAD-a je daleko drugačija od naše obale. Kod nas je obala puno strmija i nemaš potrebe za ići 8 milja daleko.

Ako uzmeš Pro Anglera, zaboravi na to da ga je lako staviti na auto. Đubre ima 55 kila. Postoji dobar razlog zašto ga svi imaju na prikolici. Dovoljno je glomazan i težak da ga nitko ne vuče od auta do mora, svi imaju one kotače za njega (ekstra 400-500 eura).

Gledao sam i opciju jet skija koja mi je najzabavnija, ali je preskupa kad podvučeš crtu.

Mislim da će kod mene izbor pasti na barku. Ima više smisla, a ako šibneš minn kotu na nju, možeš i smanjiti buku koju radiš iznad brakova.

Što ti se tiče plivača, stavi na štap dobrog poppera i bacaj oko njih. Pametni će se brzo maknuti, a oni manje evoluirani će se maknuti s tvog terena kad ih zakačiš koji put :D
Razvuci i parangal na 1.5m dubine hahaha. Samo budi fer pa sttavi C&R udice da mogu otići bez lječničke pomoći. Teža metoda je da imaš 200-300 ježeva koje možeš pobacati po plićaku :D
Ili ako ti se ne da kupovati jaču opremu za pecanje turista, samo na plaži zabij par višejezičnih znakova da se tu ispušta kanalizacija.
Last edit: 4 years 1 week ago by BlackMarlin.
The following user(s) said Thank You: Ceco

More
4 years 1 week ago #21727 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Kayak fishing
super hvala za info
Po svemu sudeci uzeti cu za početak možda feelfree 11.5 ili 13.5 to mi je u nekom budžetu a nelatio sam već prije na par skoro 50% jeftinije na njuškalu. Meni je Fortis mali san pogotovo onaj 590C ali idemo malim koracima.
P.S. mjesto di sam inače lovio puno je ježeva i žarnjaka već od 60 cm dubine ali od kada je došla oznaka za gradsku plažu jednostavno je krcata. :)

More
4 years 1 week ago #21728 by rogi
Replied by rogi on topic Re:Kayak fishing

Ceco wrote: super hvala za info
Meni je Fortis mali san pogotovo onaj 590C ali idemo malim koracima.

I meni je bio dok nisam vidio Leidi 660 uživo :D
The following user(s) said Thank You: Ceco

More
4 years 1 week ago #21744 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Kayak fishing
A ova igračka djeluje odlično

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

More
4 years 1 week ago #21745 by BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Re:Re:Kayak fishing