"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Kako skinuti boju (možda je to neki crni sprej) sa plastičnog prozora pasare?

• Kruno
  • Kruno's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Kruno obozavatelj mora
Više...
Kruno's Avatar 10 Ožu 2021 18:55 #1 od Kruno
Pozdrav svima,

prosli puta sam dobio hrpu dobrih odgovora i još se jednom zahvaljujem svima na vremenu.

U međuvremenu sam kupio rabljenu plastičnu pasaru sa malom kabinom.

Ima nekoliko plastičnih (čini mi se da su plastični) prozora koji su ofarbani sa crnim sprejom (vjerojatno).

Da li se netko susreo sa takvim problemom i kako ga je riješio? Kako da skinem tu boju (ili sprej) a da ne oštetim plastiku?

Probao sam sa alkoholom, razrjeđivačem, kuhinjskom metalnom spužvicom...ali rezultat je samo ogrebana plastika.

Hvala.

Kruno

PS.
Prosli vlasnik je takvu pasaru sa zatamljenim prozorima i kupio te nema pojma koja je boja korištena.

PPS.
Naravno da mogu promijeniti prozore, ali s obzirom da ne propuštaju vodu, za sada ih nebi želio mijenjati.

Kruno,
Žabar iz Zagreba, trenutno čuvar plaže u zimskom periodu na južnom dijelu otoka Paga.
:-) ;-)

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 12 Ožu 2021 07:34 - 12 Ožu 2021 07:35 #2 od marko87
Ako ne ide nitrom jedino što ti ja mogu preporučiti je Desol ili brusenje te boje brusnim papirom pa poliranje. Proces bi bio otprilike kao poliranje farova na autu.

A ovaj desol ima jos par razliciti proizvođača, ja sam koristio njega na felgama od auta za dizanje boje. Sada dali smije na plastiku to ti nebi znao jer je jaka kemija. Jedino da uzmeš komad plastike obojis ga i testiras. Ja ne vidim treću opciju, jedino da svratis u kakvu trgovinu boja i lakova da vidis hoce ti oni moci dati kakav bolji savjet.

chromos.eu/katalog-proizvoda/proizvodi-z...-boja-i-lakova/luxal

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 12 Ožu 2021 07:35 od marko87.

Molimo prijavite se