"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Merry Fisher 650

• Paragon
  • Paragon's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 21 Ruj 2021 11:58 - 21 Ruj 2021 12:09 #1 od Paragon
Nitko ništa po ovome podforumu...

Starfisher je prodan.
Neka je sa srećom novom vlasniku.
Došlo je vrijeme za malo drukčiji koncept brodića.
Za tu svrhu je kupljen Merry Fisher 650....Prelamalo se neko vrijeme vanjski/brodski motor...i na kraju je odluka pala da se ide na unutarnji motor.
Ima mrvu više opreme nego prošli.
Tu je winch,tank slatke vode 80l,sudoper,malo kuhalo, pumpa morske vode, 2 akumulatora, marine radio, WC,tenda, platforma u kombinaciji inox/ tikovina, 4 nosača štapa na bandi, bočne klupice, skalice za u more, bočni nosači štapova, priprema za radiostanicu,inox rezervar 80 lit,2 brisača,stol na krmi ,stol u kabini,gps/fishfinder (neki stari Garmin)...

Taman je došao nekidan morskim putem...Čovjek je prevalio 140+ milja sa njime bez problema...na probi oduševljenje je bilo,kad ga je doveo malo je to splasnulo. Međutim kada se krenulo na kupanje oduševljenje na nivou opet. Par se puta okupali sa njime...

Onda dogovor sa prijateljem u nedjelju prošlu idemo bacit parangale nema veze što nije još vrijeme od parangala...Dogovor u 7 na vezu... Armavamo parangale vozimo na poštu. Bacanje parangala još i lakše, a i dizanje također nego sa prošlom brodicom...Bilo je malo mora vanka kanala,međutim brod se puno bolje nosi sa morem nego prošli brodić. Tako sam mislio da ću teško naći neki koji je sličan prošlome kad ono ovim sam još i više zadovoljan...sad je na vezu trenutno malo kupanja dok sezona ne završi, a kad sezona završi ide vani... Prvo na redu je detaljno čišćenje i poliranje...ako se bude imalo vremena još su neke stvari u planu.Zasad neću govoriti ništa o planovima jer je prvo lickanje brodića na redu...

Zasad ove slike pošto je brod unutra neuredan skroz i sramota me objaviti te slike jer sam navikao na uredan brod...

Zadnja izmjena: 21 Ruj 2021 12:09 od Paragon.
Hvala: B_, susnjar, ninic

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 22 Ruj 2021 08:39 #2 od ninic
Replied by ninic on topic Re:Re:Merry Fisher 650
Svaka cast Paragon.

Puno sretnih milja zelim!

Veoma lijep brodic. Gledao sam ih vise puta, njega i njegovog brata Antaresa. Cine mi se kao savrseni za ribanje-obiteljsku kombinaciju. I iskreno se nadam da ce mi se naci na vezu kroz neki period.

Makar, mislim da kod nas neopravdano drze visoku cijenu. Prosle godine mi je malo nedostajalo da se zaletim po 645 u Italiju, ali svi znamo kako je bilo prosle godine sa karantenama. Steta, otisao je za manje od 14.

Nego, jesi probao spavati na njemu? Kakav je po tom pitanju?

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 22 Ruj 2021 10:43 #3 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Re:Merry Fisher 650
Hvala ninic
Bio je u planu prije starfishera ali onda su im cijene bile puno više i nije mi se davalo toliko novca za brod.
Ja sam gledao iskreno manji brodić uzeti nego ovaj ali je ispao povoljan i zadovoljio je moje potrebe kad sam ga išao gledati pa sam na kraju njega uzeo...
Usput sam pogledao još 3-4 brodića prije i poslije ovoga ali kad sam bio na 650-ki znao sam da je to to ali eto dogovorio sam gledanje još tih brodića pa sam ipak pošao pogledati iako sam znao da je 99,9% da je odluka pala.
Gledao sam između ostalog Ocqueteau 625, Merry Fisher 635,610 i Antares 620...
Spavao nisam ali sam proveo 5-6 sati u komadu van kanala sa njime po ne baš najboljem vremenu i stvarno sam zadovoljan što se toga tiče....
Npr ja sam visok oko 187cm. Kabina je taman za dvojicu...međutim moram malo skupiti se u koljenima mada mi to ne igra ulogu jer ionako inače spavam u takvom položaju...

Što se kod nas cijena tiče jako puno brodova drži neopravdanu cijenu i s tim se u potpunosti slažem..

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 22 Ruj 2021 11:27 #4 od ninic
Replied by ninic on topic Re:Re:Merry Fisher 650
Odlicno, lijepo mi je to procitati da si toliko zadovoljan kupnjom, a jos je lijepse procitati i znati da se dobro hrva na vecem moru. Jos kad budes prenocio, daj koji izvjestaj i slikicu :D

Na krmi ima dovoljno mjesta za trojicu na stapovima?

Gledao sam i ja vise puta MF i Antarese i onda odustanem jer mi sa cijenom idu u nebo. I to pricam za brodove stare po dvadeset godina. A nekako koliko vidim zadnjih pola godine su cijene dodatno otisle gore, po mojoj procijeni barem 20/30%. Ne znam na temelju cega, ali svakako me odbija od kupnje jer zelim uzeti nesto i da vise ne razmisljam o zamjeni plovila.

Onda krenem gledat ostale proizvodace i nikako da sam sebi potvrdim: "to je to, mogu i to uzeti." Makar ovo sta si ti naveo su redom svi dobri brodovi, ali nekako mi raspored najvise lezi kod MF.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 22 Ruj 2021 12:28 - 22 Ruj 2021 12:29 #5 od B_
Replied by B_ on topic Re:Re:Merry Fisher 650
Kažu da su cijene jako otišle gore jer su tvornice radi covida drastično smanjile proizvodnju novih brodova, pa je potražnja za polovnim velika.
Zadnja izmjena: 22 Ruj 2021 12:29 od B_.

Molimo prijavite se

• Paragon
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Paragon's Avatar 22 Ruj 2021 12:30 #6 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Re:Merry Fisher 650
U mene je majka rekla da je StarFisher imo veliku krmu,a za ovoga je rekla da ovaj ima balkon a ne krmu tako da je sve jasno odmah. Ima kašun od motora, ali ne smeta ni najmanje barem meni jer se tu u principu ni ne gazi a može se lijepo sjesti na kašun. Ionako su 2 stolice za sjedanje ispred njega u natkabini i svakako ne možeš ući po sredini u kopkit.
Po meni bez problema troje na krmi mogu ribati.
Još jedna stvar koja mi se jako sviđa kod njega je da je mekan brod jako znači nema lupanja na valovima ni skakanja nekog prevelikog.
Slike ću nadam se što prije da ga malo sredim da nije baš ko da je iz blata izišo...

Molimo prijavite se

Hamag