"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Fortis 590c

Više...
Brankanel's Avatar 26 Srp 2015 17:27 #1 od Brankanel
Re:Fortis 590c was created by Brankanel
Ekipa, zanima me ovaj smisni brodic, pa ako neko ima iskustva s istim, bija bi zahvalan kad bi ih podilili. Fala unaprid

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 26 Srp 2015 21:05 #2 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Re:Fortis 590c
Nemam iskustva ali bas sam ga pogledao. Lijep je :) Volio bi da je krma još malo veća, svidaju mi se klupice sa strane. Teško je procijeniti kolika je krma po slici ali čini mi se nedovoljno velika za ribolov? Planiraš ga kupiti ili ga imaš? Dizajn je super i sudeći po video recenzijama drži more i ide ko metak :) Volio bi se naći na krmi sa štapom i snimit situaciju iz prve ruke. Tvoje mišljenje?

Molimo prijavite se

Više...
Brankanel's Avatar 26 Srp 2015 21:18 - 28 Srp 2015 10:38 #3 od Brankanel
Replied by Brankanel on topic Re:Fortis 590c
Planiran ga u nekoj buducnosti kupit. Njega ili Naval 19. Oba dva bi zadovoljila moje potrebe, ribolovne izlete od 2-3 dana u max 2 covika. Misljenja san da je odnos cijene i kvalitete korektan, iako, ruku na srce mislin da ne treba ocekivat cuda od brodice od 6 m u vidu nekih dalekih pozicija i velikoga mora. Zivim u Splitu i mislim da bi mi bija dovoljan za dobacit se do Solte, Braca, Hvara ili Zirja za lipih dana. Ne kazem da se ne moze i dalje, al onda triba bit stabilno vrime.

S aspekta ribolovca, Fortisove prednosti su brzina, dovoljno mista za ribolov na krmi, panulu ili parangale. Lezaj je nromalnih dimenzija, postoji mogucnost ugradnje nekakvog kuhala, uz dobru jaceru brod ima sve sta djaku treba.

A druge strane, Naval ima vise mista, vise gavuna, al manju brzinu uz mogucnost ugradnje motora do 40 KS. Posto je tema Fortis, zadrzat cu se na njemu. Svaka primjedba i zapazanje je dobrodoslo, ukoliko se neko provoza ili bar ugazija na taj brodic jos bolje. Trenutno san na brodu, ali cu poc do Kastela kad dodjem doma i malo izbliza pogledat ili ako bude sanse ucinit djir.
Zadnja izmjena: 28 Srp 2015 10:38 od zeusfaber.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 28 Srp 2015 11:11 #4 od zeusfaber
Učinilo mi se po ovoj slici da je krma malo skučena :P ali da se razumijemo, brodić je prekrasan :) Namjena mi više odgovara nekom vikend kupanju/ribolovu sa ženom nego ozbiljnom vikend ribolovu s društvom. Ako tu još dođe jacera, oprema, eventualno neki bazenčić za živu ješku, marenda, moglo bi biti gužve ali uz kvalitetnu organizaciju i racionalizaciju opreme ne bi trebalo biti problema.

Dok recimo iz ove perspektive to izgleda puno bolje :) Nezahvalno je išta nagađati dok se ne ukrcaš i napraviš đir.

Koliko misliš da bi te mogao izaći na kraju? Koji motor bi stavio? 90hp?

Molimo prijavite se

Više...
Modrac's Avatar 28 Srp 2015 13:16 #5 od Modrac
Replied by Modrac on topic Re:Fortis 590c
Baš sam nedavno gledao ovaj brodić, strašno mi se sviđa! Brz, skladan, ekonomičan. Složio bi se sa Zeusom oko krme pogotovo kad je bimini tenda u igri ali uz malo organizacije sve to štima. Također bi se rado ukrcao u ovog malog šminkera i napravio đir, ali sudeđi po filmićima na stranici sigurno je da se radi o super brodiću. Nećeš faliti ako ga uzmeš i pozoveš ekipu s LM na jedan zajednički ribolov ;)

Molimo prijavite se

Više...
Brankanel's Avatar 28 Srp 2015 17:09 - 28 Srp 2015 18:36 #6 od Brankanel
Pa vidi sampjer, krma zauzima trecinu broda. Usto ima centralni gavun i jos mista unutra za natrpat stvari. Bazen za zivu jesku dolazi kao opcija i moze se narucit pri kupnji broda, tako da nebi smija zauzimat misto po krmi. Slazen se da nije nesto velika ta krma, al s obzirom na gabarite broda sasvim je dovoljna, za dva covika (ako ide i treci on moze na provu pa nek se przi).

Nekako mi je ova tvoja slika cudna, krma izgleda puno manja nego sta je. Ako odjebes kliznu stijenu, sta je takodjer dio dodatne opreme, ili je bar otvoris, mista ima dovoljno i za jaceru i parangale.

Brod dodje 48900 kn s osnovnom opremom bez motora. Racunam na nekih 15-16000 euri skoro potpuno opremljen brod. Nisan razmislja jos o motoru, al ispod 70 KS nista. Ili 70 ili 90.

Ovaj u tikovini s tvoje donje slike prodaje neka baba u Podstrani za 16 glava, sta je ok cijena s obzirom na stupanj opremljenosti i cinjenicu da je sve novo.

Modrac, pozvan si unaprid ;)
Zadnja izmjena: 28 Srp 2015 18:36 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 28 Srp 2015 18:40 #7 od zeusfaber
Da, imaš pravo. Krma izgleda puno manja nego na ovom ispod. Uzmi ovaj u babe, stvarno dobro izgleda i piše da nikad nije bio u moru :cheer:

Oduševljen sam kako se brod kreće kroz more. Doslovno lebdi, ko da je na daljinski. S ovim brodom je gušt mijenjat poste :lol:
Hvala: Brankanel

Molimo prijavite se

Više...
Brankanel's Avatar 28 Srp 2015 18:51 #8 od Brankanel
Nisan jos u fazi kupovine, vise vaganja sta i kako. Mozda ga iduce lito surgan di u lucicu ;)

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Srp 2015 08:17 #9 od zeusfaber

Brankanel napisao: Nisan jos u fazi kupovine, vise vaganja sta i kako. Mozda ga iduce lito surgan di u lucicu ;)

Što ga više gledam sve mi se više sviđa :)

Molimo prijavite se

Više...
Brankanel's Avatar 29 Srp 2015 08:47 #10 od Brankanel
I meni. Ima tema na forumu ribolov na moru, pa mozes pogledat detaljnije ako te zanima

Molimo prijavite se

Više...
Jadran's Avatar 30 Srp 2015 10:37 #11 od Jadran
Replied by Jadran on topic Re:Fortis 590c
Krasan brodić. Taman za dvoje i ugodan ribolov. Oduševljen sam maritivnim sposobnostima broda, kreće se doslovno kao da lebdi kao što Zeus kaže. Nadam se da je stabilan i u mjestu i na laganim valovima, naravno koliko je to izvedivo. Veliki plus kod mene igra činjenica da je 100% hrvatski proizvod i da mu je cijena korektna i to treba podržati!

Iznenađen sam potrošnjom:

Na brzini od 17.1 čvorova brod troši 8.8l / 1h vožnje. To je fenomenalno? ;)

Molimo prijavite se

Više...
dalmatino's Avatar 04 Kol 2015 11:06 #12 od dalmatino
Replied by dalmatino on topic Re:Fortis 590c
A lipog brodića :cheer: Baš je lijep!

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 21 Kol 2015 10:00 #13 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Re:Fortis 590c
Meni lijepo ozgleda na prvu. Ali koliko vidim stvarno je malen :)

Molimo prijavite se

• Conger
  • Conger's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ston u srcu
Više...
Conger's Avatar 21 Kol 2015 10:11 #14 od Conger
Replied by Conger on topic Re:Fortis 590c
Nakon što sam pogledao video i nije to baš tako malo ako se uzme u obzir da je to 5.90m. Najviše bio volio vidit kako trpi more. Maritivne sposobnosti brodića su fantastične, ali po mirnom, dajte nešto u maestralu pa da ga kupimo :cheer:

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 21 Kol 2015 12:08 - 21 Kol 2015 12:20 #15 od Geno
Replied by Geno on topic Re:Fortis 590c
Bio sam ja u Splitu prije tri-četiri godine i malo procunjo po brodici. Roby je to lijepo napravio i govorili smo makinjama. On je preferirao Suzuki i kao optimum je bio 90 ks. Doma smo se premišljali, ali presudilo je to što je regan na 4 čovjeka, što ti na moru s dvoje djece više može bit problem u susretu s policijom. Inače činilo mi se lijepo plovilo. Ipak,treba ga probat na moru.

Ki more more da premori? Niki.
Zadnja izmjena: 21 Kol 2015 12:20 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
Pikabu's Avatar 21 Kol 2015 13:09 #16 od Pikabu
Replied by Pikabu on topic Re:Fortis 590c

Conger napisao: Nakon što sam pogledao video i nije to baš tako malo ako se uzme u obzir da je to 5.90m. Najviše bio volio vidit kako trpi more. Maritivne sposobnosti brodića su fantastične, ali po mirnom, dajte nešto u maestralu pa da ga kupimo :cheer:

Da, ali to nije 5.90m.... to je 5.90 "preko svega"...

Molimo prijavite se

Više...
Brankanel's Avatar 21 Kol 2015 17:07 - 21 Kol 2015 17:24 #17 od Brankanel
Nekome je malen, nekome dovoljan. Nemos sad brod od 5.90 preko svega rastegnit na 9 m. Pitanje je za sta ti treba. Meni bi osobno bija dovoljan za moje ribolovne izlete. U koje vecinom iden sam, izuzev kad iden na par dana pa onda s jos jednim covikom.
Postavija san par pitanja coviku na drugom forumu koji ima Fortis, pa vam evo info iz prve ruke, odnosno copy/paste odgovora:

pozdrav brankanel
A vidi ovako,par put me ulovila i bura i jako jugo,prolivalo je preko kabine i natkabine,
eto toliko da ti dočaran kako je bilo,a što rec,za tu dužinu broda i više nego dobro,malo lakše po gasu i nemaš brige.
Unazad nikad ni nis nešto puno vozil,ali ako greš brzo i naglo kalaš gas,more mi nikad ni ušlo u brod,eto
toliko o tomu.
Ja sam ga zel sa nešto i dodatne opreme,platforme,ograda,drugačiji jarbolet,nosač pomočnog motora,
na bandamin dodatni rukohvati i još neke sitnice.
Mahagonij po podu i za postilje sam sam rizal i postavljal,radio,zvučnici,podne ledice,inox ukrasne lajsne,instrumente,prozor na kabini,bočne otvore u kabini sam sam zatvaral i još neke sitnice neznam
više ni sam. Poj na njegovu stranicu,pa ćeš viditi brod od slovenca bordo boje,ki je mene
kopiral u puno stvari. Ležaji za postilje sam dal raditi i to je slovenac kopiral boju.
Sam sam napravil i neke ladice za sitnice,moren ti poslikat pa da vidiš,isto tako i postolje za
stolicu.
Robi je ok i jako korektan,sve ča se dogovorite to i ispoštuje i više od toga. Evo iskreno jako smo si dobro i često se čujemo,a u 9 misecu će doć domene pa ćemo na lignje.
Ni da ga falim,ali veruj mi da za ti šoldi nećeš naći bolji brod,a veruj mi i da nema deblje
plastike i čvršće od ovoga ča on čini. Kad god sam moral nešto rizat,beštimal sam ko pas,ča je
ovako tvrda i debela plastika,evo da ti predočim,kad sam rizal za ugradit sonder,tamo je debela bila
1,5cm. za popizdit.
Što se tiče jes zadovoljan,jes i to jako,za ovo ča meni triba u ribe i malo se provozit,jako
brz i ekonomičan,a hebiha da je pol metra duži bil bi idealan.

Ovo sam slučajno šal na e-mejl pa sam vidil tvoju poruku,ne volim ti ja ove elektronske pizdarije,a
i sezona je a posla preko glave u butigi. Ako te ča zanima evo ti moj broj mob.pa nazovi. Ako naletiš kroz Novalju pa ću ti sve pokazat i iz prve ruke. ;)
Zadnja izmjena: 21 Kol 2015 17:24 od Brankanel.

Molimo prijavite se

Više...
Brankanel's Avatar 21 Kol 2015 17:07 #18 od Brankanel

Geno napisao: Bio sam ja u Splitu prije tri-četiri godine i malo procunjo po brodici. Roby je to lijepo napravio i govorili smo makinjama. On je preferirao Suzuki i kao optimum je bio 90 ks. Doma smo se premišljali, ali presudilo je to što je regan na 4 čovjeka, što ti na moru s dvoje djece više može bit problem u susretu s policijom. Inače činilo mi se lijepo plovilo. Ipak,treba ga probat na moru.

Kako mislis problem? Pod pretpostavkom da imas jednu zenu i dvoje dice, to vas cini 4. Ako povedes punicu, nju mozes ukrcat ka jesku :P
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 21 Kol 2015 22:30 #19 od Geno
Replied by Geno on topic Re:Fortis 590c

Brankanel napisao:

Geno napisao: Bio sam ja u Splitu prije tri-četiri godine i malo procunjo po brodici. Roby je to lijepo napravio i govorili smo makinjama. On je preferirao Suzuki i kao optimum je bio 90 ks. Doma smo se premišljali, ali presudilo je to što je regan na 4 čovjeka, što ti na moru s dvoje djece više može bit problem u susretu s policijom. Inače činilo mi se lijepo plovilo. Ipak,treba ga probat na moru.

Kako mislis problem? Pod pretpostavkom da imas jednu zenu i dvoje dice, to vas cini 4. Ako povedes punicu, nju mozes ukrcat ka jesku :P

Meni je reg.za 4 bilo malo za ovakav brod.

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jo's Avatar 15 Lip 2020 09:59 #20 od Jo
Replied by Jo on topic Re:Fortis 590c

Brankanel napisao: Planiran ga u nekoj buducnosti kupit. Njega ili Naval 19.

Pozdrav Brankanel,
Na kraju jesi li kupio jedan od ova dva? Kakvi su dojmovi, dobre lose strane...
Ako bi nasao vez na nekom dobro zasticenom mjestu da mi nije daleko od kuce i ja bi u blizoj buducnosti uzeo isto ili
slicno.

Molimo prijavite se

Hamag