"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Dubrovnik

Više...
Južni's Avatar 28 Pro 2019 02:16 #1 od Južni
Re:Re:Re:Dubrovnik was created by Južni
Može mi netko reć poste za spinanje u Dubrovniku, osim mosta i Konavala?
Imam štap Daiwu 20-60 gr i rolu Daiwa Laguna 4000.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 28 Pro 2019 09:01 #2 od B_
Replied by B_ on topic Re:Re:Re:Dubrovnik
Pa mozes gdje god oces. Znaci na bilo koju plazu posto sada zimi nema kupaca ili na vanjske stijene pa radit s jigovima.
Hvala: Južni

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Pro 2019 11:23 #3 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Re:Re:Dubrovnik
Most je pomalo već izlizana pošta koja je doslovno postala javni wc.
Svaki put kada odem nosim vrećicu sa sobom i pokupim ostatke od prošlih ribara...
Mogao bi probati ispod Presidenta na rivi dolje.
Pa bi mogao probati u Uvali tamo sa stijena.
Imao sam velike ambicije obići što više terena u okolici tuda ali me prošla volja jer sam počeo na LRF ići i gdje god pođem uvijek bude neka zabava....
Ako imaš mogućnosti možeš poći i u Zaton ili u Slano probati koji puta.
Ja sam planirao Slano obići jedan put kad budem išao u prijatelja...
A za Zaton ću morati prije ljeta isprobati LRF jer je nemoguće ljeti kad počnu kupači.
Uglavnom gdje god ti padne na pamet možeš probati. Ja osobno ne volim gužvu na pošti i okrenem se odmah i gas na drugu poštu osim ako idemo kao ekipa nas 3-4 pa ribamo skupa.
Hvala: B_, Ceco, Sepo92, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 28 Pro 2019 18:11 #4 od Južni
Replied by Južni on topic Re:Re:Re:Dubrovnik
A jeli bio ko iza Gorice? Tamo je duboko.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Pro 2019 18:48 - 28 Pro 2019 18:50 #5 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Re:Re:Dubrovnik
Nisam ali sada kada si spomenuo Goricu palo mi je na pamet Boninovo tj dolje ispod gdje se može doći na one stijene gdje se ljudi kupaju ljeti.Tamo bi trebalo biti dubine.
Ili ispod onega hotela Exelsior na stijene ako možeš doći (ne znam dali bi pustili jer hotel radi cijelu godinu čini mi se).
Zadnja izmjena: 28 Pro 2019 18:50 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 28 Pro 2019 19:20 #6 od Južni
Boninovo je ok. Ali razmisli. Uvučenije je od Gorice, mada idu tamo i hvataju, nego je nezgodan parking tamo.
Excelsior mi iz istog razlog ne paše.
Gdje u Zatonu? Na lanterni.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 28 Pro 2019 19:42 #7 od B_

Južni napisao: Boninovo je ok. Ali razmisli. Uvučenije je od Gorice, mada idu tamo i hvataju, nego je nezgodan parking tamo.
Excelsior mi iz istog razlog ne paše.
Gdje u Zatonu? Na lanterni.

Sto hvataju tamo?

Mozes ici na Libertas Rixos, spustis se na stijene sa one strane hotela prema Gorici. I tamo imas potez gdje je prohodno 200-tinjak metara prema gorici, mozes ribati bilo gdje, tamo prema otvorenom ima fine dubine...

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 28 Pro 2019 23:14 #8 od Južni
To sam i mislio. Viđeno je spinera ovo ljeto tamo. Neznam što hvataju. Samo znam da je plava riba. Ali treba se pazit dna jer na prelazu kamena i voge su dobre grote. A onda ide pjesak. Sve to počinje jedno 20 m od kraja.
Inače tu ima saraka dosta i ovrata, ali treba dobro abrumat. Jednom davno sam i kjernu od 1.5 našo tu odma ispod skala.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Pro 2019 23:45 - 28 Pro 2019 23:46 #9 od marko87
Replied by marko87 on topic Re:Re:Re:Dubrovnik
Meni je cura sa Gorice i prošle zime sam samo išao i snimao teren malo i sve ono desno od Rixosa je odličan teren i dubine su dosta velike što se može vidjeti. Tada još nisam imao opremu za shore jigging tako da se nisam spuštao i isprobavao. A ovu zimu je provela na Pelješcu tako da mi opet ostalo neistraženo.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 28 Pro 2019 23:46 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 29 Pro 2019 00:23 #10 od Južni
Kad sam bio mladić, tamo sam bacio prvi put parangal i pao je preko popunice. Ujutro vidim barku i čovjek ne može izvuć ni jedno ni drugo. Vezao je za krmu i gas. Sve je ostalo na dnu, tako da treba pazit.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 29 Pro 2019 00:32 #11 od Južni
Mene zanimaju širuni. Po sjeveru ih još hvataju. Gdje im je najbolja posta i koju varalicu koristit?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 29 Pro 2019 00:39 #12 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Re:Dubrovnik
ako mislis na šarune oni su zimi dosta bliže obale.
Traži ih di imaš rasvjetu uz obalu i malo veću dubinu. Obično udaraju na prijelazu iz mraka na svjetlo di se gavun kreće.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 29 Pro 2019 10:36 #13 od Južni

Ceco napisao: ako mislis na šarune oni su zimi dosta bliže obale.
Traži ih di imaš rasvjetu uz obalu i malo veću dubinu. Obično udaraju na prijelazu iz mraka na svjetlo di se gavun kreće.

To jest tako. A jeli tako po danu? Ne mislim da jest. Ali s kraja ih nisam nikad hvato.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 29 Pro 2019 10:50 #14 od B_
Juzni, mislim da si na fejsu pisao sto da ti orhan od 10 kg udari i odnese sve. :lol: Ja kazem eh da meni bar oce udarit i odnijet sve, samo da ga osjetim na stapu vise bi mi vrijedilo od cijele opreme sto imam. A to ce ti se dogodit mozda jednom u nekoliko godina i to ako ides cesto. Nema bas velike ribe koja rado napada varalice, to je bas rijetkost. Mozes ocekivati mozda nesto veceg luca, dobru polandu ili skarma, ali bas veliku ribu preko 5 kg ces rijetko imati na stapu. A i da se dogodi, nece ti izbiti stap iz ruke ili ga slomiti, podesis kocnicu da umaras ribu i da ti moze izvlaciti upredenicu, ne smije ti biti zakocena do kraja jer tada bi ti pukao stap ili prosvirala rola. Meni je frendu zakacio gliser varalicu pa izvukao cijelu upredenicu do kraja kad je samo pukla upredenica gdje je vezana na rolu bila. Stapu nista, roli nista, a nisu bas nesto prekvalitetni. Znaci ako moze izdrzat gliser, moze i jacu ribu ta tvoja oprema...

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 29 Pro 2019 13:26 #15 od Južni
Jesam, pisao sam. Neznam nikoga tamo osim moja dva frenda iz djet.
Mogo si se i tamo javit, alo ok.
Daj ti meni reci đe ću nać širuna po danu?

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 29 Pro 2019 13:30 #16 od Južni
I na koju varalicu?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 29 Pro 2019 13:33 #17 od Ceco
Isto ga traži di vidiš gavuna sa obale. Najlakše negdi sa rive u dubinu i tuckaj silikonom i mikro jigovima. Meni su tako 16.12 radili, čak sam imao hrpu gavuna na jigovima. Neko trajektno pristaniše i sl.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 29 Pro 2019 13:54 #18 od B_
Po meni za dobiti nesto po danu moras ici sa ultra light opremom, znaci jako tanki fluorcarbon i upredenica, i male varalice svih vrsta. Ali za to ti treba i novi stap i rola, puno slabije od toga sto juzni ima. Njegova oprema je za vecu plavu ribu i velike varalice. Tako da s tom opremom juzni samo shore jiging i varalicarenje na luce i polande.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 29 Pro 2019 17:01 - 29 Pro 2019 17:04 #19 od Ceco
Da bio bi poželjan UL/ML/Light pribor. Može jedino probati bacati jigove sa tanjim predvezom do 20g i nekih 6cm.
Ili ako ima načina nabavit živu ješku kao kozice i gavune pa to bacati s plovkom bez otežanja većeg od jedne sačme.
Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 29 Pro 2019 17:04 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 29 Pro 2019 18:10 #20 od Južni

B_ napisao: Po meni za dobiti nesto po danu moras ici sa ultra light opremom, znaci jako tanki fluorcarbon i upredenica, i male varalice svih vrsta. Ali za to ti treba i novi stap i rola, puno slabije od toga sto juzni ima. Njegova oprema je za vecu plavu ribu i velike varalice. Tako da s tom opremom juzni samo shore jiging i varalicarenje na luce i polande.

Imam ja i Hexanu. Nije problem. Ti stalno izbjegavaš odgovor. Mogo bi u politiku.
Pa daj postu brate. Star sam ja za istraživanja. A i noge me bole za duga hodanja i traženja gavuna.

Molimo prijavite se