"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Gdje spinati u Rijeci (Strijelke)

• Jaco
  • Jaco's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ja lovio pa ulovio lalala !!!
Više...
Jaco's Avatar 16 Ruj 2017 15:24 #21 od Jaco
Idem danas probati...bio sam na kantridi ništa osim jednog galeba...jadno pohlepno blago...uglavnom sretno je odletio...dal se to računa kao ulov imao je jedno dvije kile ? htio ga poljubiti prije rastanka ali me ugrizao za prst... :lol: :lol: :lol: :lol:

Tko lovi taj i ulovi !!!
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 16 Ruj 2017 22:30 #22 od ja_osobno

Baćo68 napisao: A znači ja_osobno je taj "majstor", koji ne mari za druge, a ja sam mislio da su na ovom forumu samo sportski ribolovci, fer i korektni ljudi, zaljubljenici u ribolov i druženje...

Nema mi goreg kad mi varalica zapne za mrežu ili parangal, a toga ima ko u priči... o sajlama da ne govorim...sramota! :sick:

Znači ja sam nekorektan?
Jer je to rekao Kvarner?? :pinch:
Lipo od tebe tako procijenjivat ljude. :blink:
Moje mreže (a ukupno sam ih ove godine do sad bacio 8-10 puta u 9 mjeseci, to imam i zabilježeno u papirima) su uredno označene i ako netko zakuči u njih slobodno može doć pred barku ujutro i vratim mu je ako je nađem.

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 16 Ruj 2017 22:42 - 16 Ruj 2017 22:44 #23 od Baćo68
Prijatelju...ja do mora imam 40 ak kilometara... do sad sam na tu i sličnu foru popušio ...pa jedno 1000 kuna, što u varalicama, što u olovima i udicama... stvarno misliš da ne trebam reagirati na to?
Od svog mora ti i tebi slični bacate mreže , parangale na 20, 30 metara od obale...i to je tebi u redu jer si označio iste?... to je tebi korektnost?...
Neki dan mi je u Bakru lik povukao skosu, bez obzira što sam mu vikao da sam na obali i osvijetlio mu sa lampom...ali ne, on je morao proć na 20 metara od mene...blago nama pa nam je premalo more...

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 16 Ruj 2017 22:44 od Baćo68.
Hvala: Kvarner

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 17 Ruj 2017 07:33 - 17 Ruj 2017 07:47 #24 od Kvarner

ja_osobno napisao:

Baćo68 napisao: A znači ja_osobno je taj "majstor", koji ne mari za druge, a ja sam mislio da su na ovom forumu samo sportski ribolovci, fer i korektni ljudi, zaljubljenici u ribolov i druženje...

Nema mi goreg kad mi varalica zapne za mrežu ili parangal, a toga ima ko u priči... o sajlama da ne govorim...sramota! :sick:

Znači ja sam nekorektan?
Jer je to rekao Kvarner?? :pinch:
Lipo od tebe tako procijenjivat ljude. :blink:
Moje mreže (a ukupno sam ih ove godine do sad bacio 8-10 puta u 9 mjeseci, to imam i zabilježeno u papirima) su uredno označene i ako netko zakuči u njih slobodno može doć pred barku ujutro i vratim mu je ako je nađem.

Ima jos ljudi s foruma koji su te vidjeli kako si bezobrezan i nekorektan.
Koje su ti to fore dodji pored barke pa cu ti je vratit.Ja ako bi dosao pored barke po varalicu ja bi je i potopio.
Sva sreca pa nisam takav.
Znas filozofirat, provocitati i prozivati eto sad si sam u tom kosu.
Zadnja izmjena: 17 Ruj 2017 07:47 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 17 Ruj 2017 15:55 #25 od ja_osobno
Lijepo je biti Ludo More!

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 19 Ruj 2017 15:41 #26 od oniram
Ljudi slikajte i snimajte mrežare i ostale koji se koriste sličnim alatima. Nakon toga obavezno pošaljite prijavu nadležnom organu (za to je dovoljno 5 minuta). Stranica vam je na netu. Naravno, nakon toga podijelite to i na društvenim mrežama pa će se još prijava nanizat. U Istri očito te prijave donekle i uspijevaju. Mislim da je vrijeme da se stane na kraj takvim slučajevima.

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 19 Ruj 2017 17:15 #27 od ja_osobno
Znači treba slikat i prozivat i one koji imaju dozvole za mreže??

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 19 Ruj 2017 17:20 #28 od oniram

ja_osobno napisao: Znači treba slikat i prozivat i one koji imaju dozvole za mreže??

Nadležna tijela utvrđuju tko ima dozvolu, a tko ne. Na sportskim ribolovcima je da, ako imaju sumnju u zakonitost djela, da prijave. U Istri npr., 90% mrežara NEMA dozvolu!!! Pretpostavljam da u drugim dijelovima RH situacija nije drukčija. S druge pak strane, opće je poznato da i mrežari koji imaju dozvolu love na nedozvoljeni način, ali mislim da o tome ne trebam pričati jer to je, kao što sam rekao, opće poznata činjenica.
Hvala: Kvarner, Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 19 Ruj 2017 17:26 #29 od oniram

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 19 Ruj 2017 17:50 #30 od ja_osobno
I da ulazim u daljnju raspravu nema smisla jer vidim da ti sve znaš :like:

oniram napisao: S druge pak strane, opće je poznato da i mrežari koji imaju dozvolu love na nedozvoljeni način, ali mislim da o tome ne trebam pričati jer to je, kao što sam rekao, opće poznata činjenica.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 19 Ruj 2017 18:21 #31 od Kvarner

oniram napisao: Evo par korisnih linkova. Napominjem da je inspekcija dužna postupiti povodom prijave.

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=86

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=87

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=88

www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=90

Hvala prijatelju na korisnim linkovima. :like:
Sad cemo malo drugacije sa ti mrezama.

Lijepo je biti ludo more i lijepo ce biti ludo more. :whistle:
Hvala: oniram

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 19 Ruj 2017 18:46 #32 od oniram
Hvala prijatelju na korisnim linkovima. :like:
Sad cemo malo drugacije sa ti mrezama.

Lijepo je biti ludo more i lijepo ce biti ludo more. :whistle:[/quote]

Nema na čemu. :cheer:
Grozno je što neki ljudi rade na moru. Posebice preko zime dok nema turista koji ih ometaju u mrežarenju i ostalim ribarskim aktivnostima. Međutim, kad takve pojedince država par puta opali po novčaniku, stvari idu na bolje.
Hvala: Kvarner, Janko

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 19 Ruj 2017 19:09 #33 od Kvarner
Da stvar bude gora to je bilo jos za vrijeme sezone, a za zimu je posebna prica.
Sad ih vec imakamo hoces, neki dan isplovio iz Bakra na jiging a mreza ko u prici.
Samo ih okrecu, uopce ih ne vade iz mora.
Dobro ribe i ima sta se sve radi s tim mrezama a i ostalim tehnikama.
Jos jedno hvala na linkovima. ;)

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 19 Ruj 2017 19:12 #34 od Baćo68
Oniram...svaka čast na trudu i linkovima!!! :like:

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 19 Ruj 2017 19:15 #35 od Janko
Znam da je ne vezano za temu ali - radim na turističkom poluotoku i malo je bilo lošije vrijeme (oblačno i najava kiše) i gledali smo kako ti neki puštaju mrežu preblizu obale di je turistički kamp od 10000 ljudi...ma daj

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 19 Ruj 2017 19:30 #36 od Kvarner
Mozda da otvorimo temu za ovakve prekrsitelje s mrezama i ostalim alatima koji ne propisno love. Da ne kvarimo ovu temu. ;)
Hvala: Baćo68, oniram, Janko

Molimo prijavite se

Više...
Ludiribar's Avatar 23 Ruj 2017 10:49 #37 od Ludiribar
Kvarner, vjerojatno vec znas za pojedince u bakarcu koji ograde cijelu uvalu sa mrezama..vise puta smo cura i ja dolazili dole ispod tunera lovit pa u roju od pol ure ko za dispet nas zatvore sa mrezama. A da ne pricam da je na pecinama od onog mola pa do plaze krizic dio mreze potopljen na dubini od 20 metara koju se niko nije udostojio uklonit. Di ima mreze cesto ni ribe nece bit vise.
Hvala: Kvarner, Jaco

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 23 Ruj 2017 10:58 #38 od Janko

Ludiribar napisao: Kvarner, vjerojatno vec znas za pojedince u bakarcu koji ograde cijelu uvalu sa mrezama..vise puta smo cura i ja dolazili dole ispod tunera lovit pa u roju od pol ure ko za dispet nas zatvore sa mrezama. A da ne pricam da je na pecinama od onog mola pa do plaze krizic dio mreze potopljen na dubini od 20 metara koju se niko nije udostojio uklonit. Di ima mreze cesto ni ribe nece bit vise.

Ovdje: ;)
ludomore.com/forum/obavijesti/751-strani...rivolovci-na-jadranu

Imaš catu?

Molimo prijavite se