Pozdrav iz Istre

More
2 years 4 months ago #26537 by alonsofan93
Pozdrav iz Istre was created by alonsofan93
Lijep pozdrav svima iz Istre

Relativno sam novi u ribolovu, često odem na sipe,a u zadnje vrijeme počeo sam sa starim na barku, i najviše ganjamo lignje.
S obzirom da sam novi, a štapove sam posudio od nekih prijatelja kako bi stigao, ima li netko preporuku za dobar štap i mašinicu da mogu na sipe,lignje ponajviše, a i da mogu spinat sa obale.
Po onome što sam čitao i pratio, okuma hexana je dobar izbor, dok je ovo ostalo još nepoznat teren. Budžet bi bio oko 1000kn

Please Log in to join the conversation.

More
2 years 4 months ago #26538 by Waterfall
Replied by Waterfall on topic Pozdrav iz Istre
U ribolovu koristimo pribor koji grubo mozemo podjelit na osnovni pribor i potrosni materijal.
Najvazniji osnovni pribor su stap i masinica. Tu bi trebalo pokusat kupit nesto kvalitetno jer kod pazljivog odrzavanja i upotrebe stap i masinica traju godinama. Za 1000-1500kn se da sloziti dobar komplet.
Sa druge strane, potrosni materijal odnosi vise novaca nego sto si cesto zelimo priznat. Ima jigova koji stoje 100 i vise kn, zakacis za kamen i nema ga vise. A da ne govorim koliko sitnog pribora imamo gotovo svi po raznim kutijama, torbama i ladicama. Kad bi napravili inventuru svega sto imamo skupilo bi se tu vrijednosti vise nego za jednu Stellu:(
Tako da bi preporucio pazljivo odabrat stap i masinicu a jigove, skosavice, voblere, gume, joguline, kopce itd... kupovat pomalo, po potrebi i na bazi iskustva koje ce se polako stjecat.
Hexanu nisam nikad niti vidio ali je dosta hvaljen stap (cjena/kvaliteta) tu dodas jos 700kn za jedan Shimano Nasci i miran si barem 10 godina.
Poanta ovog posta bi trebala biti da cesto gledamo na 100-200kn kod kupovine stapa ili masinice a onda potrosimo gomilu novaca na sitni pribor od kojeg jedan dio necemo nikad, ili cemo jako rijetko, koristit.
The following user(s) said Thank You: Dida

More
2 years 4 months ago #26539 by susnjar
Replied by susnjar on topic Pozdrav iz Istre
Pozdrav i dobro došao!

Okuma Hexana II 240cm, 5-20g + Okuma Ceymar C 40 = zgodan komplet za tvoje potrebe, ukupno cca 800kn

Možeš uzeti i malo skuplju rolu, tipa manje Daiwe BG, Shimano Exage ili sl.
The following user(s) said Thank You: Dizajn

More
2 years 4 months ago #26543 by Dida
Replied by Dida on topic Pozdrav iz Istre
Pozdrav i dobrodošao ..

More
2 years 4 months ago #26545 by Paragon
Replied by Paragon on topic Pozdrav iz Istre
Pozz i dobrodošao. Za Hexanu 5-20 mislim da možeš i Ceymara 30.Imam 3 komada 40,30 i 10...

More
2 years 4 months ago - 2 years 4 months ago #26547 by memeto
Replied by memeto on topic Re:Pozdrav iz Istre
Ja na hexani 5-20gr imam okuma epixor 30, i odlicna mi je ta komba!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Last edit: 2 years 4 months ago by memeto.

Time to create page: 0.308 seconds