Pozdrav Ljubljana - Pag

More
11 months 1 week ago - 11 months 1 week ago #30259 by skocij1
Živim u Ljubljani, 1968 godište, a 2013 ispunili smo si največu želju te kupili apartmančič na moru., na Pagu u Vlašićima.
Da je prekrasno, ne treba previše govoriti, a plan nam je, da kad za malo više od 6 godina (žena još manje) udjemo u društvo penzionista, da preživimo puno mjeseci u tom našem raju.

2019 sam si kupio i malu pasaricu (polovnu) Vega 4,5 m (2007 godište) sa motorom Tohatsu 5 KS (2015 godište) od jednog predivnog momka iz Zadra.

Več sam od malih nogu (iz osnovne škole) zaljubljenik u ribolov, no radi brzog tempa života i svih ostalih stvari, to se malo pomalo sve više odmicalo i sve manje vremena sam posvječivao tome. Ali kupnjom apartmana, a pogotovo čamca, sve se okrenulo.

Sad ljeti lovim na panulu (lokarde uglavnom, koji šarun, a uletjeo je i jedan zubonja od 2,6 kg - to u tri sezone). A počeo sam i loviti lignje te sipe sa obale, jednom sa prijateljem iz Paga išao i na lignjelov iz čamca. Nekako imam osječaj, da se budem u penziji i ja - kao i on - u periodu od 10. do kraja 3. mjeseca specializirao za lignjelov iz čamca pod feralom.

Pošto se vidi, da sam totalni amater, čak imam i spremu onako - ništa specialno nego onako univerzalno. Za 50 godina su mi kupili 2 štapa, jednog od 4,4 m složljivi sa rolom (ona rola, koja sama popušta laks i kad je zatvorena) za lov sa obale i jedan mali, isto složljivi ko antena, ali se mu može mjenjati špice (imam 3 - jako osjetljivu, manje osjetljivu i malo čvršču). Pored toga još nekoliko kompleta (iz Lidla, Hofera i 2 kompleta za panulu iz Decathlona, na koje sam uhvatio i zubonju bez ikakvkog probelma).
Inače mi je poznato, da su bolji štapi, koji se sklapaju iz dva čvrsta djela, pa ču takve od sad dalje i kupovati.
Sad sam kupio jedan štap Vengeance Egi 8.3 Ft 2,46 m sa rolom PENN 2500, koji če biti specijalno najmenjen za lov lignji i sipa sa obale.

Sigurno ču imati puno pitanja, što u vezi čamca, kako i za ribolov.
Last edit: 11 months 1 week ago by skocij1.

Please Log in to join the conversation.

More
11 months 1 week ago #30266 by Paragon
Replied by Paragon on topic Pozdrav Ljubljana - Pag
pozdrav i dobrodošao!
najbolje iz barke pod feralom na ruku lignje loviti meni osobno. štap nisam probao doduše!
The following user(s) said Thank You: skocij1

More
11 months 1 week ago #30268 by ico0705
Replied by ico0705 on topic Pozdrav Ljubljana - Pag
Dobro došao!
The following user(s) said Thank You: skocij1

More
11 months 1 week ago #30274 by Seeman
Replied by Seeman on topic Pozdrav Ljubljana - Pag
Dobro došao i još bolje se snašao :-)