"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

Više...
Tisch's Avatar 28 Tra 2017 10:34 #421 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
@MIRAN Nažalost u ponedjeljak, ni moj frend ni Zoki ne mogu. Ako možeš s nama i/ili imaš kakavu ideju za nedjelju javi

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 28 Tra 2017 11:13 - 28 Tra 2017 11:15 #422 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Strijelka

MIRAN napisao: Pravila sportskog ribolova nisam izmislio ja niti su zato da ih samo ti primjenjuješ ona su tu za sve nas i kao takva dok se ne promjene imaju samo tako primjenjivati .
Ne ulazim u to što si po struci ni što ćeš biti nego što si napravio protiv važećih pravila sportskog ribolova i opet ponavljam dok se pravila ne promijene imaš se ponašati u skladu sa njima.

Prvenstveno treba misliti svojom glavom! Država nam nije mama ni učiteljica već troma krmača i znamo koliko treba dok se zakonodavci pokrenu po nekom pitanju! Bitnije je ovdje slušati znanost i promišljati glavom, nego neke birokrate koji vrlo često nemaju veze sa realnošću. (tako je i s nekim drugim zakonima oko nekih stvari koje nisu tema ovog foruma).

Tako ćeš možda ulov neke vrste pustiti iako je dozvoljenih dimenzija...
Zadnja izmjena: 28 Tra 2017 11:15 od mirakulin.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 28 Tra 2017 21:55 #423 od Ahab
Replied by Ahab on topic Strijelka
Još nisam ulovio svoju prvu strijelku ali slažem se s Markulinom. Zakoni nisu Božje zapovijedi da ih se treba slijepo držati. Ponekad treba misliti svojom glavom.

Mnoge vrste puštam daleko veće primjerke od zakonski propisanih a da sutra ulovim 20 strijelki od 5 kila nastavio bi loviti.
Negdje na cesti gdje je ograničenje 60 vozim 70 a negdje ne preko 50. Stvar vlastitog razmišljanja i procjene.
Djela su ispravna ili nisu i to je pitanje morala a ne zakona. U Hrvatskoj zapališ joint i onda si kriminalac i narkoman dok je u mnogim EU zemljama to sasvim normalno i legalno. Teoretski, možeš otići na granicu Hrvatske i Slovenije s jointom u ruci i sto puta u sat vremena promijeniti svoj status iz kriminalca u uzornog građanina samo hodajući korak naprijed-nazad. Ne hebem ja to 5%. Ili jesi ili nisi. Tako i u ribolovu.

Ako ćemo pošteno, prvi koji krše zakon o sportskom ribolovu su oni koji su ga i donijeli. Pogledajte malo propozicije natjecanja.

smoto
Hvala: Janko, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 29 Tra 2017 08:01 #424 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Strijelka
Za nediju sam već reko žao mi je al to nije kraj svita . bit će još prilika . Kad ste već tu u nedilju ne znam niti jedan razlog a da ne popijemo piće i ne dogovorimo se za
sljedeći termin usput malo proćakulamo. Moj mob 0912582077
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 29 Tra 2017 09:19 #425 od Tisch
:like: upravo tako, biti će još prilika, budemo drugi put :) . Tebi hvala još jednom za poziv i čujemo se sutra kad se budemo vračali iz Istre

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 29 Tra 2017 10:50 #426 od Geno
Replied by Geno on topic Strijelka

Ahab napisao: Još nisam ulovio svoju prvu strijelku ali slažem se s Markulinom. Zakoni nisu Božje zapovijedi da ih se treba slijepo držati. Ponekad treba misliti svojom glavom.

Mnoge vrste puštam daleko veće primjerke od zakonski propisanih a da sutra ulovim 20 strijelki od 5 kila nastavio bi loviti.
Negdje na cesti gdje je ograničenje 60 vozim 70 a negdje ne preko 50. Stvar vlastitog razmišljanja i procjene.
Djela su ispravna ili nisu i to je pitanje morala a ne zakona. U Hrvatskoj zapališ joint i onda si kriminalac i narkoman dok je u mnogim EU zemljama to sasvim normalno i legalno. Teoretski, možeš otići na granicu Hrvatske i Slovenije s jointom u ruci i sto puta u sat vremena promijeniti svoj status iz kriminalca u uzornog građanina samo hodajući korak naprijed-nazad. Ne hebem ja to 5%. Ili jesi ili nisi. Tako i u ribolovu.

Ako ćemo pošteno, prvi koji krše zakon o sportskom ribolovu su oni koji su ga i donijeli. Pogledajte malo propozicije natjecanja.

Zakoni tu i jesu da bi ih se poštovalo. Tebi je na tvoju volju dopušteno svaki ponaosob tumačiti kako želiš ali sve to prolazi dokle god se onaj loji te npr, uhvati u brzoj vožnji (jer si ti procijenio da može brže od dopuštenog) ili u prelovu itd,itd. Glede prelova bi se ovdje trebali uključiti i administratori foruma te ukazati da promocija nezakonitog ponašanja na forumu nije dobrodošla. Bio je još davno u ovim krajevima jedan čovjek koji je govorio da se ne treba držati zakona "kao pijan plota", a zatvarao je ljude za izmišljeni zločin (verbalni delikt). Ne znam treba li se čuditi kako je država koju je vodio onako i završila u krvi i pepelu.

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Tra 2017 12:32 - 29 Tra 2017 14:56 #427 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Strijelka
Zakoni tu i jesu da bi ih se poštovalo. Tebi je na tvoju volju dopušteno svaki ponaosob tumačiti kako želiš ali sve to prolazi dokle god se onaj loji te npr, uhvati u brzoj vožnji (jer si ti procijenio da može brže od dopuštenog) ili u prelovu itd,itd. Glede prelova bi se ovdje trebali uključiti i administratori foruma te ukazati da promocija nezakonitog ponašanja na forumu nije dobrodošla. Bio je još davno u ovim krajevima jedan čovjek koji je govorio da se ne treba držati zakona "kao pijan plota", a zatvarao je ljude za izmišljeni zločin (verbalni delikt). Ne znam treba li se čuditi kako je država koju je vodio onako i završila u krvi i pepelu.[/quote]

Sa svime se slažem u potpunosti,ako već krši zakon,onda se javno ne hvali sa time i ne govoriš kako je to u redu.Zakoni jesu glupi i nedorečeni,ali su zakoni i ako ih kršiš riskiraš kaznu koju češ kad tad platiti,toga moraju biti svjesni svi koji krše zakon,ma kako god bio on glup.
Zadnja izmjena: 29 Tra 2017 14:56 od zoki1.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 29 Tra 2017 13:00 #428 od Igor
Replied by Igor on topic Strijelka

Tisch napisao: Evo, imaš moj mail u potpisu pa se javi za dalje, da ne odemo u OFF previše...

zoki1 napisao: To mi paše,u subotu i ponedeljak budu gužve,a i imam nekog posla.Kaj je još u planu osim strelki

Nemojte zaboravit par fotografija opalit! Da i mi malo uživamo.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Tra 2017 13:02 #429 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Jao i ja bi s vama :P

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Tra 2017 14:57 - 29 Tra 2017 14:57 #430 od zoki1
Pa sjedni u vozilo i do ujuro si u Plominu,nevidim di je u problem :)
Zadnja izmjena: 29 Tra 2017 14:57 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 29 Tra 2017 16:06 #431 od Tisch

zeusfaber napisao: Jao i ja bi s vama :P

Ajde, imam još jedno mjesto u autu :like:

Igor napisao:
Nemojte zaboravit par fotografija opalit! Da i mi malo uživamo.

budemo ako šta ulovimo ;) ako je bujica od kiše ko u Savi danas, nije dobro

Hvala: Igor

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 29 Tra 2017 16:24 - 29 Tra 2017 16:25 #432 od Ahab

Geno napisao:
Zakoni tu i jesu da bi ih se poštovalo. Tebi je na tvoju volju dopušteno svaki ponaosob tumačiti kako želiš ali sve to prolazi dokle god se onaj loji te npr, uhvati u brzoj vožnji (jer si ti procijenio da može brže od dopuštenog) ili u prelovu itd,itd. Glede prelova bi se ovdje trebali uključiti i administratori foruma te ukazati da promocija nezakonitog ponašanja na forumu nije dobrodošla. Bio je još davno u ovim krajevima jedan čovjek koji je govorio da se ne treba držati zakona "kao pijan plota", a zatvarao je ljude za izmišljeni zločin (verbalni delikt). Ne znam treba li se čuditi kako je država koju je vodio onako i završila u krvi i pepelu.

Pa, za njegova života se to nije dogodilo, dok se za života onoga koji nam je prao mozgove kako su nam drugi krivi za sve, dogodila najveća pljačka u povijesti naroda.
Uostalom, mislim da ovo nije politički forum i da je rasprava o sporosti zakonodavstva u slučaju invazivne vrste koja uništava faunu na ovom forumu prikladnija od naklapanja političkih gluposti. Ako je išta posao administratora foruma onda je to ne dozvoliti da se i ovdje sve svede na partizane i ustaše.

Ne znam koliko si svjesan da je verbalni delikt upravo ono za što ti mene optužuješ u svom postu. S mojim mišljenjem se možeš slagati ili ne i to komentirati.

smoto
Zadnja izmjena: 29 Tra 2017 16:25 od Ahab.
Hvala: zeusfaber, zoki1, Janko

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Tra 2017 16:31 #433 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Samo nemojte politiku ;)

O limitu i prelovu je sve jasno. Ako zakon kaže 5kg, onda je to 5kg. Kraj.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 29 Tra 2017 20:20 - 29 Tra 2017 20:22 #434 od Geno

Ahab napisao:

Geno napisao:

Pa, za njegova života se to nije dogodilo, dok se za života onoga koji nam je prao mozgove kako su nam drugi krivi za sve, dogodila najveća pljačka u povijesti naroda.
Uostalom, mislim da ovo nije politički forum i da je rasprava o sporosti zakonodavstva u slučaju invazivne vrste koja uništava faunu na ovom forumu prikladnija od naklapanja političkih gluposti. Ako je išta posao administratora foruma onda je to ne dozvoliti da se i ovdje sve svede na partizane i ustaše.

Ne znam koliko si svjesan da je verbalni delikt upravo ono za što ti mene optužuješ u svom postu. S mojim mišljenjem se možeš slagati ili ne i to komentirati.

Ode ti nekom svojom stranputicom,baš kako i tvrdiš u vezi zakona. Te nisu Bogom dani,pa ih eto ti pošto misliš drugačije možeš kršiti. Nema ovo veze ni s partizanima ni ustašama, nego o legalitetu i poštivanju zakona države u kojoj živiš. Onoga jednonogog sam naveo baš zato što je i on tako nešto rekao u vezi zakona koji njemu nisu odgovarali. Ja bi po tom za glavne neprijatelje mogao proglasiti orade i brancine te da ih se masovno uništava jer eto ove prve uništavaju školjke, a ovi drugi riblju mlađ.
I to s jednim važnim amandmanom - da ja imam jedini pravo koristiti eksploziv kao dio rekreativnog pribora za ribolov. E pa to tako prika moj -ne ide. Uostalom napisao si da još nisi ni jednu tu opaku strijelku uhvatio. Aj ti prvo,jednu po jednu, pa pomalo samo. Znam ja dobro kakav je to predator, ali dok zakon ne kaže drukčije,jbg-a. Nije ovo ništa osobno, niti se ja pravim neka moralna vertikala. Ovaj forum čitaju i drugi, pa smatram da je važno barem ne slati poruke da je prelov poželjan. ;)

Zadnja izmjena: 29 Tra 2017 20:22 od Geno.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 29 Tra 2017 20:45 #435 od zoki1
Upravo tako. ;)
Hvala: Geno

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 29 Tra 2017 22:45 #436 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Strijelka
Administrator je na moju primjedbu da se ne poštuju pravila sportskog ribolova reagirao na način da se stavio na stranu prekršitelja pa ga je za podršku stavio na fejs .Ja nemam ništa osobno protiv nikoga i trudim se cijeli život biti korektan, pomoći koliko mogu bilo kome ne zamjeriti se nikome al ne po svaku cijenu . Nije rješenje da se prepiremo niti da se stvaraju loše atmosfere oko nečeg što je manje više svima nama strast, jer kako drugačije objasniti svakodnevni boravak na moru . Mene je na ovaj forum privuklo najviše što su ljudi vrlo rado dijelili svoja iskustva i svoje znanje. Isto tako ja neću nametati svoje stavove nikome i neću se ljutiti ako ih nitko ne bude sluša
Moj kolega ima drugačiji stav on se samo povukao kao i ostala ekipa istomišljenika i ne žele više sudjelovati na forumu ,što mislim da dovodi do gubljenja dobronamjernih ljudi .
Hvala: Geno

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 29 Tra 2017 23:01 #437 od Geno

MIRAN napisao: Administrator je na moju primjedbu da se ne poštuju pravila sportskog ribolova reagirao na način da se stavio na stranu prekršitelja pa ga je za podršku stavio na fejs .Ja nemam ništa osobno protiv nikoga i trudim se cijeli život biti korektan, pomoći koliko mogu bilo kome ne zamjeriti se nikome al ne po svaku cijenu . Nije rješenje da se prepiremo niti da se stvaraju loše atmosfere oko nečeg što je manje više svima nama strast, jer kako drugačije objasniti svakodnevni boravak na moru . Mene je na ovaj forum privuklo najviše što su ljudi vrlo rado dijelili svoja iskustva i svoje znanje. Isto tako ja neću nametati svoje stavove nikome i neću se ljutiti ako ih nitko ne bude sluša
Moj kolega ima drugačiji stav on se samo povukao kao i ostala ekipa istomišljenika i ne žele više sudjelovati na forumu ,što mislim da dovodi do gubljenja dobronamjernih ljudi .

Nema ovdje nametanja svojih stavova nekome. Mi se možemo raspravljati o tome koji je čvor bolji,kako spremiti koju ribu, ali ako se ti ili ja ovdje uslikamo s desetak riba koja je svaka u prosjeku oko kila, to više nije tema za raspravu. Sjećam se ja da si ti reagirao i rekao da je bolje popiti kavu s ženom nego se raspravljati :)

Hvala: MIRAN

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 30 Tra 2017 01:16 #438 od Ahab

Geno napisao:
Ode ti nekom svojom stranputicom,baš kako i tvrdiš u vezi zakona. Te nisu Bogom dani,pa ih eto ti pošto misliš drugačije možeš kršiti. Nema ovo veze ni s partizanima ni ustašama, nego o legalitetu i poštivanju zakona države u kojoj živiš. Onoga jednonogog sam naveo baš zato što je i on tako nešto rekao u vezi zakona koji njemu nisu odgovarali. Ja bi po tom za glavne neprijatelje mogao proglasiti orade i brancine te da ih se masovno uništava jer eto ove prve uništavaju školjke, a ovi drugi riblju mlađ.
I to s jednim važnim amandmanom - da ja imam jedini pravo koristiti eksploziv kao dio rekreativnog pribora za ribolov. E pa to tako prika moj -ne ide. Uostalom napisao si da još nisi ni jednu tu opaku strijelku uhvatio. Aj ti prvo,jednu po jednu, pa pomalo samo. Znam ja dobro kakav je to predator, ali dok zakon ne kaže drukčije,jbg-a. Nije ovo ništa osobno, niti se ja pravim neka moralna vertikala. Ovaj forum čitaju i drugi, pa smatram da je važno barem ne slati poruke da je prelov poželjan. ;)

Nije prelov poželjan ali poželjno je istrijebiti što više strijelki a i ta moja prva će doći kad tad.

U raspravama o poštivanju zakona jedna stvar je vrlo bitna. Ako mi netko ko nikad ne vozi iznad ograničenja, nikada nije imao neki promil viška, vezuje se na zadnjem sicu, nikada nije skinuo neku pjesmu ili pogledao film na internetu, koristi legalne windowse i kompletan ostali software, prijavljuje svaku kunu u svom poslovanju, plaća ribolovnu dozvolu i TV pretplatu... kaže kako bi ja trebao poštovati zakone prihvatiti ću to kao dobar savjet.
S obzirom da takvog nekoga još nisam upoznao, savjete te vrste smatram licemjerjem.

Druga bitna stvar u poštovanju zakona države u kojoj živim su zakoni sami po sebi. Kad mulac od 17 godina, nakon 100+ registriranih prometnih prekršaja, autom od 400KS ubije dvije curice na nogostupu a zakon države u kojoj živim ga kazni tako da se svakih 2 mjeseca iz Švicarske telefonski mora javiti socijalnoj službi, onda ja taj zakon neću poštovati. Potvrdu ovakvom razmišljanju dobijem svakih par dana.

Treće je poštivanje same države. Ako država može stavljati ljude na nekakve liste srama zbog neplaćanja PDV-a iako je taj čovjek dužan platiti PDV čim izda račun a ne kada ga naplati onda je kredibilitet te države upitan. Na tim listama, naravno, nema onoga koji nije platio onome dužniku s liste pa ovaj nema od čega platiti PDV, niti onoga ko PDV ne plaća 15 godina. Možda nemaju formular s dovoljnim brojem znamenki za javno pokazati njegov dug prema državi a pogotovo prema drugima. Za takvog naša država po brzom postupku donosi zakon po kojem te dugove trebaju plaćati građani.
Ili kad su kandidati za gradonačelnika glavnog grada: kriminalac protiv kojeg se vodi postupak a koji je dokazano pijan izazvao prometnu nesreću, pobjegao s mjesta, uhvaćen a rezultat svega je to da je policajac koji ga je uhvatio dobio otkaz. Ili ono debelo strašilo koje je obnovu kuća u Gunji od građana naplatilo 2000€ po kvadratu?
I to bi ja trebao poštovati? Nisam toliki idiot, moj vlastiti moral mi ne dozvoljava poštivanje takvih zakona i takve države. Gade mi se.

I zato ja lipo sam sebi donosim "pravila ponašanja" koja su u skladu s mojim moralom i pogledom na svijet. Po tim pravilima onaj ko baci kesu ili čik u more je puno veći problem od onoga ko je iz mora uklonio par primjeraka štetočina više nego što to zakon trenutno dozvoljava. To je riba koju treba izlovljavati što više jer nije prirodni stanovnik jadrana i mogla bi biti točka na i potpunom uništenju ribljeg fonda. Dok naši zakonodavci zaokupljeni partizanima i ustašama (tj. vlastitim foteljama i provizijama koje takva retorika najbolje osigurava) to shvate biti će prekasno. Od njene pojave došlo je do tolikoga pada broja cipala, liganja, skuša... da ne predstavlja samo ekološki nego i ekonomski problem.

Rezime svega: dok ne ulovim prvu, više neću pisati o strijelci.

smoto
Hvala: Boki, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 30 Tra 2017 09:52 - 30 Tra 2017 10:00 #439 od Everyday normal guy
Replied by Everyday normal guy on topic Strijelka
Otvorene su mi oči. Mesarčine koje se guše u mesu strijelke su zapravo dobročinitelji.
Vidis kako si ti sebi sve fino objasnio i dao opravdanje da kolješ a ja bi te pitao na koju to foru strijelka nije u svom prirodnom okruženju a sve joj odgovara? Inače ako nisi znao apsolutno svaka kapljica slane vode na ovoj kugli zemaljskoj je jedna te ista masa tako da je svaka ta kapljica bilo kojoj morskoj ribi dom a na njoj je gdje će odlučiti živjeti tj gdje joj više odgovara i vjeruj mi ti si zadnji koji će odlučivati dali je to u redu.
A posto spominjes i licemjerje podsjecam te da si ti kao pripadnih ljudske vrste jedan od najvecih invazivaca na planeti zemlji.
I još nešto....čisto sumnjam da je svega onoga sto si nabrojao manje bas radi strijelke....prije bi bilo da je zbog ekipe koja sama sebi kuje zakone i nosi onoliko koliko im savjest nalaže. Sjetimo s onih silnih tona orada od nedavno....i to su strijelke zeznule....isto kao i masu nedoraslih brancina naslaganih na molove da se neko malo pokurči na forumu.
I ovako bih mogao do sutra.....

P.s. Nemoj ovo shvatiti osobno. Ne poznajem te niti imam nešto protiv tebe al imam protiv tvoga stava.
A najmanje od svega te smatram mesarom jer i sam kažeš da ju nikada nisi ni ulovio.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 30 Tra 2017 10:00 od Everyday normal guy.
Hvala: Had, zoki1

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 30 Tra 2017 11:34 #440 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka
Zanimljivi ovi postovi o strijelkama. :silly:

Imaš catu?
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Hamag