"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Strijelka

Više...
roko123's Avatar 26 Svi 2017 11:04 #481 od roko123
Replied by roko123 on topic Strijelka

Tisch napisao:

dxdandy napisao: .... Biti ce da ne znamo...sta drugo....sigurno nije do ribe.... :whistle:

Po ovome zaključak je jasan, strijelki nema u Bakru trenutno :( Miran je napisao da se tamo vrtila neka tuna prošli tjedan, a to je jedan od rijetkih prirodnih neprijatelja i predatora za strijelke.

Evo i dokaza...
Iskopao sam to slučajno pretražujući bespuća interneta..

Poslano sa mog 5056X koristeći Tapatalk
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 26 Svi 2017 14:38 #482 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka
Bili smo Oniram i ja probati u Rijeci (Torpedo i lukobran) i ništa...osim što smo upoznali kolegu Baća B)

Kod nas u Istri se love diljem zapadne obale već mjesec i pol, i vjerovatno neće ni prestati do zime. :lol:

Imaš catu?
Hvala: Vinsent_P

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 26 Svi 2017 14:47 #483 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Strijelka
Moram priznati da vam malo zavidim. Eto ja bio tjedan dana u Vinodolskome, obisao Selce, Crikvu, Kraljevicu, Bakarac i Bakar i nista od strelke. Do Rijeke nisam isao ovaj put. A kako i vidim, nisam nista propustio. Juzno od novoga sam otisao svega nedaleko, do uvale Dugno ali tamo nisam nista ni ocekivao jer sam bio cisto u obilasku i bilo je cca 11h dopodne. Ali ni tamo nije bilo nicega.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 26 Svi 2017 19:31 - 26 Svi 2017 19:32 #484 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Strijelka

Janko napisao: Bili smo Oniram i ja probati u Rijeci (Torpedo i lukobran) i ništa...osim što smo upoznali kolegu Baća B)

Kod nas u Istri se love diljem zapadne obale već mjesec i pol, i vjerovatno neće ni prestati do zime. :lol:

Janko, Oniram...bilo je to slučajno upoznavanje, ali mi je drago zbog toga što smo se sreli, nadam se da će drugi put biti i više vremrna za druženje, te da nas nikakve buduće punice neće u tome spriječiti! :P ;)

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 26 Svi 2017 19:32 od Baćo68.
Hvala: oniram, Janko

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 27 Svi 2017 12:07 #485 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Bravo ekipa! Svaka čast na ulovima i slikama i drago mi je da se upoznavate, nadam se sa ćemo imati priliku svi zajedno uskoro ;-)

Uništili su me lucevi jutros! 4 griza! Prvog cca. kolega ide nabit kukom i presječe mi upredenicu, drugi mi razvali kopču (baš veliki), a treći mi izravna ring na Max Rap-u 17cm, tvornički. Na kraju sam izvukao jednog od 5kg, kolega Dario jednog od 1kg C&R a legendarni Vulgaris, Primarius licu od 8.5kg! Strašno jutro!

Sad odmor 2-3h, dolazi ostatak ekipe iz St i idemo na Heavy casting sa živom ješkom. Mogao bi biti zanimljiv vikend. Sve ću potkrijepiti slikama i videom ;-)
Hvala: B_, ja_osobno, Janko, Igor, Tisch

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 27 Svi 2017 12:14 - 27 Svi 2017 13:35 #486 od dxdandy
Bravo za ulove i steta za otpale. Nagodinu ce biti vece. Gledaj to sa te lijepse strane.
Pucaj slike i video obavezno...da malo parimo oci mi koji vise nismo na moru ili smo imali los ribolovni vikend ili tjedan kao ja.

:like:
Zadnja izmjena: 27 Svi 2017 13:35 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 28 Svi 2017 13:47 #487 od oniram
Replied by oniram on topic Strijelka
Ulov: 28.05.2017., Lokacija: Novigrad - jutro, lagani burin,

Danas ujutro u društvu roka123 i još jednog frenda. Najveća je imala 2.4. kg. Moram naglasiti da smo prilikom čišćenja riba u utrobama pronašli jednu cijelu sipu, dva hlapa, jednog glavoča te čak u jednoj mnogo trave.

Hvala: crni010, Ahab, maxbeb, Baćo68, B_, ja_osobno, zoki1, AnalPheasant, Janko, roko123 ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 28 Svi 2017 14:53 #488 od dxdandy
Decki cestitam na ulovu...stvarno krasne ribe. Nadam se da ste gustali u borbi sa njima. Ako ima koji video, podjelite ga s nama. Da malo vidimo iz prve ruke.
Hvala: oniram

Molimo prijavite se

Više...
Janko's Avatar 28 Svi 2017 14:56 #489 od Janko
Replied by Janko on topic Strijelka

dxdandy napisao: Decki cestitam na ulovu...stvarno krasne ribe. Nadam se da ste gustali u borbi sa njima. Ako ima koji video, podjelite ga s nama. Da malo vidimo iz prve ruke.

Problem je u tome da koga je volja snimati dok se ribe love? :lol:
Nabavit ćemo neki GoPro :like:

Imaš catu?
Hvala: Tisch

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 28 Svi 2017 15:46 #490 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
Bravo @Oniram i društvo :like: :like: :like:

Eto mene za 15-tak dana na zapadnoj obali Istre pa kompletiram opermu i krećem u pravi napad napokon ;)

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Hvala: zoki1, Janko

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 28 Svi 2017 22:30 #491 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Strijelka
Mislim da sam vidio negdje na FB da je oniram danas maznuo neku ogromnu beštiju :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 30 Svi 2017 12:33 #492 od oniram
Replied by oniram on topic Strijelka

zeusfaber napisao: Mislim da sam vidio negdje na FB da je oniram danas maznuo neku ogromnu beštiju :cheer:

Ma nisam ne, bila je to zafrkancija s kamerom, a čisto da vidim dal će netko primjetit da nije tako velika strijelka kao što izgleda na fotografiji :P . Konkretna strijelka je imala 2.4 kg. :)
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 30 Svi 2017 14:21 #493 od ja_osobno
Replied by ja_osobno on topic Strijelka

oniram napisao:

zeusfaber napisao: Mislim da sam vidio negdje na FB da je oniram danas maznuo neku ogromnu beštiju :cheer:

Ma nisam ne, bila je to zafrkancija s kamerom, a čisto da vidim dal će netko primjetit da nije tako velika strijelka kao što izgleda na fotografiji :P . Konkretna strijelka je imala 2.4 kg. :)

Razmišljan san na fejsu komentirat da imaš duže ruke bi imala i više od 10 kila :P , ali san ipak odustal :lol:

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 30 Svi 2017 22:47 #494 od Jura
Replied by Jura on topic Strijelka
Jedno početničko pitanje prošle godine krajem 6-og mjeseca ulovio sam svoju prvu i zasad jedinu strijelku i to na panulu nekih 500 m od obale na poziciji gdje inače panulam šarune prošao sam tu poziciju jos 100 puta nakon što je ova zagrizla i ništa. Zaključio sam da je to neki izuzetak. E sad panulao sam i par obližnjih piješčanih uvala gdje znam da ima dosta cipla i opet ništa. Panulao sam ispod virskog mosta i računao da bi ih tu moglo biti kad opet ništa. Zanima me kako izgleda tipično stanište strijelke, na kojoj je dubini koja je vrsta dna i jel stvarno toliko teže ulovit strijelku na panulu nego spinanjem. Vidim da puno vas lovi u blizini nekih gradova, što to njima tamo paše, a da nema kod mene. Inače nalazim se u Privlaci pored Vira.

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 30 Svi 2017 23:26 #495 od Geno
Replied by Geno on topic Strijelka

Jura napisao: Jedno početničko pitanje prošle godine krajem 6-og mjeseca ulovio sam svoju prvu i zasad jedinu strijelku i to na panulu nekih 500 m od obale na poziciji gdje inače panulam šarune prošao sam tu poziciju jos 100 puta nakon što je ova zagrizla i ništa. Zaključio sam da je to neki izuzetak. E sad panulao sam i par obližnjih piješčanih uvala gdje znam da ima dosta cipla i opet ništa. Panulao sam ispod virskog mosta i računao da bi ih tu moglo biti kad opet ništa. Zanima me kako izgleda tipično stanište strijelke, na kojoj je dubini koja je vrsta dna i jel stvarno toliko teže ulovit strijelku na panulu nego spinanjem. Vidim da puno vas lovi u blizini nekih gradova, što to njima tamo paše, a da nema kod mene. Inače nalazim se u Privlaci pored Vira.

Samo šibaj dalje i bit će rezultata. One su posvuda. I u plitku (već je more dobro toplo) i u dubljem.

Ki more more da premori? Niki.
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

Više...
roko123's Avatar 30 Svi 2017 23:46 #496 od roko123
Replied by roko123 on topic Strijelka
Probaj koristiti raznovrsne tehnike, prezentacije i varalice. Kad već imaš barku, možeš puno više od same panule. Prati more, galebove, korenat i rezultat neće izostati..
Hvala: Jura

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 31 Svi 2017 00:23 #497 od Jura
Hvala na pozitivi i motivaciji. Roko kad već spominješ različite tehnike uvijek me brinulo da kad panulam motor preplaši ribu pošto nekad panulam u dosta plitkom. Još sam razmišljao da panulom nemogu iskoristiti varalicu koliko bi ju mogao naprimjer spinanjem. Npr. Panulom varalica cijelo vrijeme ima identičan rad i istu brzinu , dok bi spinom mogao raditi nekakve twicheve pauze i raznovrsnije pokrete. Probat ću ove godine spinat iz broda. Kakvu akciju vole strijelke, više pauza ili pak jednoliko povlačenje

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 31 Svi 2017 07:16 #498 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Strijelka
Sjecam se jos nasih pocetaka ribolova strijelke.. Panulali smo popperima i bacale su se. Riba od 0,7kg bila nam je kao tuna od 50kg :lol: To se odnosi na Onirama, Janka, mene i jos nekoliko prijatelja. Sada vjerujem da smo razvili neki osjecaj za poštu i ako se love na njima smo.
Vođenje varalice ovisi od situacije do situacije ali najvise rezultata je pokazalo brzo i nekontrolirano vođenje varki, vecinom povrsinaca. Kada ulovis jednu strijelku na jednoj pošti budi siguran da ih je tamo jos. Sto prije izvadi ovu i zabaci nazad i imati ces odmah drugu gore. ;)

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Hvala: Jura, Tisch, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Tisch's Avatar 31 Svi 2017 08:26 #499 od Tisch
Replied by Tisch on topic Strijelka
:) :) :) Ko da čitam svoj početak, totalno isto je bilo i s menom dečki ....

Coca Cola je od 2L :-)
Sve o ribolovu strijelki http://strijelka.com
Hvala: Jura, AnalPheasant

Molimo prijavite se

Više...
Jura's Avatar 31 Svi 2017 09:25 #500 od Jura
Sve ste mi rekli😁. Sad još moram dočekat 15.6 i pohod na stijelku može početi. Jel bi mi za strijelku više pasala rola veličine 4000 ili 5000 po shimanu. Svega imam samo da znam upariti sa štapom.

Molimo prijavite se

Hamag