Startup paket

More
1 year 9 months ago - 1 year 9 months ago #28694 by Octopus
Startup paket was created by Octopus
Evala

Kako mislim polako krenit u ribolov s kraja, zanima nesto o opremi jer san procita post o duzini stapa i vidim da vulgaris preporuca 200+ gr stap, imam priliku kupit opremu, ali od 150 gr stap i okumu CX-T 55 pa me zanima da li je to preslabo i da li je ta makina dovoljna.

Lov bi najcesce bija sa kamena, juzni Jadran, a tu i tamo bi se zabacilo na komarcu (rjeđe).

Ima li nesto na sto moran pazit a da ne pise u strogim specifikacijama opreme.

Trenutno mi se radi lucica i ne mogu na more s brodon bar god ipo, pa se sad prikovrtajen na ribolov s kraja :)

Nemojte se jidit, ali moga bi postavit puno pitanja u ovoj temi :)

Hvala vam!
Last edit: 1 year 9 months ago by Octopus.

Please Log in to join the conversation.

More
1 year 9 months ago #28698 by bzing
Replied by bzing on topic Startup paket
Šta ćeš bacat 100 grama olova u dalj?
Štap od 4+ metara, rola od 1+kg, veliki crv, bibi, volak?
Misliš lovit na odmet koliko sam shvatio?

More
1 year 9 months ago #28699 by Octopus
Replied by Octopus on topic Startup paket
Pa to bi bilo najvise za lov sa stina odmet style, tako da mozda nece bit toliko bacanja u dalj, ali tu i tamo bi se islo na polegnutije terene di bi bilo zabacaja u dalj.

Otprilike si pogodija, bibi, veliki crv, volak, lignja, srdela.......klasika

More
1 year 9 months ago #28701 by Dida
Replied by Dida on topic Startup paket
Ja sam odvijeć star ali..he,he....(Br. 1.)
..sa Dam-ovima 4,20 i 100-200 gr (gore su Okume Longbow)lovim samo po noći s dvije udice i većim mamcima..
..zbog uštede leđa veći dio ribolova odradim s DomeGabor feederima 50-180 i BG5500..
..razlog je što lovim sa dva štapa i preko dana me sitnija riba ubijala s težom opremom a na lakši pribor nisam imamo ni upola teškoća kod puno većeg broja zabačaja....nadam se da će na moru naići nešto što bi me oznojilo,he,he..oprema se bez frke izborila sa 7+ iskusnim šaranima(više puta bili na udici)
..e sad..zavisi koliki si,kakve snage,koja dubina i kurenat..ciljana riba..

More
1 year 9 months ago #28702 by Octopus
Replied by Octopus on topic Startup paket
Dida :) hvala.....

Sto se tice snage i fizicke spreme, to nije problem.

Sto se tice stapova, ovo je prilika da ih uzmem, ali necu ako mi to nije adekvatno (bilo prejako ili preslabo), ali po ovome sto citam, skroz su ok.

E sad, sto se tice ciljane ribe, ja bi po cili dan vuka zubace, kirnje i gofe :), ali svi znamo da ni bas lako doc do toga, tako da cu bit malo skromniji, sve sto bude priko 1 kg ja san prezadovoljan.

Trazim neki adekvatni combo kojeg necu morat bas odma minjatnakon prvog jaceg griza, a ne uzima mi se neki shrot od opreme koji kasnije ne mozes ni dat ni poklonit.

Koliko mogu iscitat iz odgovora, ova kombinacija Okume i vengancea bi trebala biti OK?

More
1 year 9 months ago #28703 by Dida
Replied by Dida on topic Startup paket
..ma za 5+...cxt 55 koristim na triplcrosu(12-40) za spin i sve pohvale..
..sretno i često koristio..

Time to create page: 0.270 seconds