Startup paket

More
1 year 9 months ago - 1 year 9 months ago #28704 by bzing
Replied by bzing on topic Startup paket
More je opet palo na 13 stupnjeva ali će brzo zagrijati kad prođu ovih par dana.
Onda je komarča na max 25m od obale i kreće se paralelno s obalom.
Dakle, logika teških izbačaja je bez veze.
Radije uzmi spinerski štap 20 - 40 grama i klizno olovo do max 20gr.Puno češ bolje proći nego s tim ogromnim skalamerijama.
S takvim štapom upariš rolu do veličine 3000.Ne trebaju ti te teretne.
Last edit: 1 year 9 months ago by bzing.

Please Log in to join the conversation.

More
1 year 9 months ago - 1 year 9 months ago #28705 by Octopus
Replied by Octopus on topic Startup paket
Iman ja i spinerski od 20 gr :)

Zezam se, znam da su malo glomazni stapovi u usporedbi sa spinerskim i laksim gramazama, ali nekako je vise namjena dubljim juznijim terenima pa zato mozda da budu i robusniji to mi je logika.
Last edit: 1 year 9 months ago by Octopus.

More
1 year 9 months ago #28706 by bzing
Replied by bzing on topic Startup paket

Octopus wrote: Iman ja i spinerski od 20 gr :)

Zezam se, znam da su malo glomazni stapovi u usporedbi sa spinerskim i laksim gramazama, ali nekako je vise namjena dubljim juznijim terenima pa zato mozda da budu i robusniji to mi je logika.

20-40 su itekako robusni, pogotovo spro ili te matke u nižoj cijenovnoj kategoriji.
Kad staviš balin od 20 grama i ješku, to leti 30 do 40metara.Dulje ti ne treba.Komarča i arbun, pas, kantar...sve ti je to na desetak metara dubine a komarča nekad i na dva tri metra (uz samu obalu).
Ja lovim štapovima: 4-18gr, 3-22 gr, 10-30gr.Role obično veličine 2000 rijetko 2500 ili 3000.
Štap i rola skupa do 500gr, najčešće u ruci i ovisno o ješci stalno bacat.Pored mene face s 4 štapa i rolama na koje stane miljun kilometara najlona, stalcima, indikatorima ugriza, stolicama, šatorima...
i onda ja lovim a oni cijeli dan čitaju slobodnu i slušaju vijesti na radiju (auto je naravno tu).
To je otišlo skroz na šaranski ribolov i to mi je shvatljiuvo za ljude s kontinenta koji se spremaju cijeli tjedan pa onda provode vikend uz ta 4 štapa i gajbu pive.Međutim, meni je more tu (10 minuta do prve pošte) pa ja opušteno prošetam sa štapom i ulovim ribu.
Slobodno probaj laganu opremu i oduševit ćeš se.Svaki spinerski štap je dobar za ovakav lov pa čak i 1-7gr.
The following user(s) said Thank You: Paragon

More
1 year 9 months ago - 1 year 9 months ago #28708 by Paragon
Replied by Paragon on topic Startup paket
Slažem se u potpunosti sa kolegom bzingom.
Lovio sam i ja sa tim teškim skalamerijama pa prešao na štap 10-35gr. Sa rolicom 4000. To vadi palamide 3kg i strijelke bez problema.
Čak sam prodao taj štap i sad sam na štapovima 3-12gr jedno vrijeme sam imao i 2-7gr štap.
To mi je čista perverzija. Sa 3-12 grama štapom sam imao strijelku malo iznad kila. Doslovno sam je izglisirao do janke.Imao sam i murinu koja se zavukla u rupu sa njim i natezao sam se sa njome dobrih 25-30 minuta ako ne i dulje dok nije nažuljala predvez 0.235mm o stijene u rupi do momenta kada je puknuo.Na 2-7 grama sam vadio orade do oko kila isto tako bez problema. Izbacivam otprilike 30-40 metara sa svim štapovima i to mi je sasvim dovoljno. Sve i da nema konkretne ribe uvijek bude pokoji širun,manji škaram,ukjata,šparidi svih vrsta i uvijek je zabavno.
Najbolje od svega je kad me pukne ići ne moram pripremati ništa unaprijed samo pogledam kroz prozor i kad me uhvati volja ja sam nakon 5 minuta na putu do pošte.Isto tako se skupim ako treba za 5 minuta sve skupa.
Pored svega ovoga se i draga zarazila pa mi je maznula štap,a ja sam morao sebi kupovati novi komplet.
Trenutno imam Okuma LRF 3-12gr i rolicu okuma CXT-30 te Savage Gear MPP2 3-14gr i Daiwu BG2500,koja može poslužiti i za lagani bulentin ili lagani inchiku što joj je u biti i prva namjena.
Koristim Micro jig heads od Mustada u veličini od 1,5 do 5,5grama sa silikoncima MaWorm2 najčešće,a nekada bacam pola srdele na sajlici a volo za strijelke,palamide i slične grabežljivice, bude i orade na to ako uspije stići do dna.

Kako tko voli, no ja sam često u stisci s vremenom i ne mogu planirati odlazak u ribolov pa mi ovaj način najviše odgovara.

EDIT: tek sam sad pročitao da su ti južniji tereni ciljani. Ja sam na samome jugu u Dubrovniku ako ti išta znači. Doduše ja najviše lovim na terenima oko 15-20ak metara dubine. I tu mi se pokazalo najbolje ipak.
Last edit: 1 year 9 months ago by Paragon.

More
1 year 9 months ago #28711 by Octopus
Replied by Octopus on topic Startup paket
Hvala svima

Evo ja san uzea ovaj setup pa cemo vidit, novi sam u tome pa se jos trazim, ovo sto ste vi naveli mi je nekako vise level iznad mog :)

Draga je isto u ovome pa cemo vidit kako ide, svakako javim.

Ugl, cilj je bacit udicu i ic sto vise, a imam i lagani spin stap do 25gr pa cu probat i sa njim, ovo sa srdelom avolo mi je zanimljivo.......samo treba nac ribu

Inace ovaj Vengance je dosta tanak i zilav, nije tezak, svidja mi se.

Time to create page: 0.297 seconds