"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Rola za inchiku i light jigging do 1200 kn

• porfo
  • porfo's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
porfo's Avatar 26 Stu 2015 14:29 - 04 Sij 2016 11:20 #1 od porfo
Rola za već spomenuto vidio sam ima tema za penn conflict 6000 jel to neki best buy i zanima me sto vi koristite?
opčenito se koristi 6000 veličina ili je kod te veličine kočnica optimalna za ciljanu lovinu?
Zadnja izmjena: 04 Sij 2016 11:20 od zeusfaber.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 23 Pro 2015 13:17 - 23 Pro 2015 13:19 #2 od oki270
Ja za tu svrhu imam Shimano Spheros SW 6000. Narucena iz njemacke, stigla za 5 dana i ukupna cijena ispod 1200 kn. Na zalost zbog posla jos nije izasla na more za inchiku vec samo za shore jigging ali na proljece svakako hoce... Sto se velicine tice, razlika SW 5000 i SW 6000 je u kolicini upredenice koja se moze namotati a obzirom da je razlika u tezini 20gr, isao sam na 6000.
Zadnja izmjena: 23 Pro 2015 13:19 od oki270.
Hvala: zeusfaber, porfo

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 04 Sij 2016 11:35 #3 od zeusfaber

porfo napisao: Rola za već spomenuto vidio sam ima tema za penn conflict 6000 jel to neki best buy i zanima me sto vi koristite?
opčenito se koristi 6000 veličina ili je kod te veličine kočnica optimalna za ciljanu lovinu?

Iskreno, Conflict mi se čini "malo" težak za light jigging B) Imam od Black Hole-a štap za inchiku i light jigging međutim Conflict mi nikako ne ide s tim. Ja bi radije išao na nešto laganije. Trenutno imam Okumu RAW II. Da se razumijemo, Conflict je super rola za veliku ribu tako da bi njega koristio za pravi jigging. Ako želiš ubiti dvije muhe odjednom i s jednom rolom pokriti i jigging i light jigging, onda možeš uzeti Conflict, ako želiš optimalnu rolu samo za light jigging onda bi možda trebao ići na nešto laganije.

U pravilu to su sve spin role koje možeš upotrijebiti na sto načina samo je pitanje da li te to zanima. Npr. možeš uzeti i neki Shimano, recimo Technium 4000-5000 i s njim ići na light jigging, koristiti ga za srednji bulentin i besprijekorno spinati.

Ako pretpostavimo da je "ciljana lovina" na light jiggingu riba do 3kg onda nećeš imati problema ni s nekom okumom do 500kn, ali što ako ti se dogodi ovo :lol:

Hvala: porfo

Molimo prijavite se