"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Tko pita ne skita - pocetnici

Više...
marko87's Avatar 17 Pro 2020 13:51 #81 od marko87
Pa daaa, vidit ćeš kad čuješ zvuk kočnice prava pjesma za uši. Slažem se sa tobom, bojim se da bi to bilo više mučenje nego uživanje kao što sam do sada imao. Draže mi je da ja mogu mlatit sa štapom 5h u komadu nego da svako pola sata moram sjesti pivu popit 😂😂

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: hl_demi

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 17 Pro 2020 13:58 #82 od hl_demi
Potpisujem :D
Lako je Vidalisu kad je power lifter.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Pro 2020 20:25 - 17 Pro 2020 20:26 #83 od bzing
Od ovi Angelpatz.de ništa.Ne žele dostaviti niti omogućiti preuzimanje putem dostavljača.
Šteta obzirom da imaju ogroman izbor rola i štapova.
Dostavljaju u Austriju koja u odnosu na nas možda jeste bolje tržište ali ne znam kako.Svakako ih vodimo za par tisuća kilometara obale s koje se lovi :lol:
Zadnja izmjena: 17 Pro 2020 20:26 od bzing.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 17 Pro 2020 20:40 #84 od hl_demi
Neki konzervativci teski. Austrija je za mnoge Njemce njemacka pokrajina pa vjerujem da je to razlog zasto davaju i Austriju.

Al ako je oni davaju za 200 eura i pri tome zarade, pitam se koja je stvarna nabavna cijena. Mozda 160 eura. Sta vi mislite.

Ko zna koliko ima slicnih manje poznatih radnji koje imaju slicne cijene ali ih je jako tesko pronaci.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 17 Pro 2020 20:55 #85 od marko87
A o nabavnoj cijeni možemo samo naglabati. Al što kažeš sumnjam da bi im se isplatilo prodavati da nemaju barem 20-30eura zarade na njoj.

Ali ako ćemo iskreno mislim da njih u proizvodnji ne košta više od 50-70 eura. Ako i toliko.

Mene opet tješi kad vidim recimo na ebayu je u engleskoj nema ispod 230 funti. U australiji ispod 400 i nešto sitno dolara što sve izadje preko 250eura plus vjerovatno na to još i poštarina.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 17 Pro 2020 21:05 #86 od hl_demi
A da samo sto je britancima i australcima to kikiriki za platit.

Nego sad sam gledo, ova ocuma sto je sad imam je 420 grama i balansira mi na ovoj tocki

deneki.com/wp-content/uploads/2015/05/reelbalance1-460x315.jpg

Tako da jos 35 grama + upredenica i balasirat ce gdje i tvoj. Definitivno mislim da bi 8000 to promjenila prema pocetku drske.

E pitam ti ja Markosa "saragosa vs saltist for SJ ?" kaze on "I prefer Saltist". Mozda ga daiwa sponzorira :D

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 17 Pro 2020 22:21 #87 od marko87
Kao što kažeš taman će balans biti na sredini rukohvata.

Nego šta nego sponzorira. Vidiš na svakom videu, daiwa, zenaq i gosen. To su mu glavni sponzori. Tako da nisam ni sumnjao da će preporučiti daiwu.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 18 Pro 2020 13:40 #88 od hl_demi
Prodali su sve 6000 sa zalihe u škorpiona . Pametno da nisu spustali kad se i ovako sve prodalo.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 18 Pro 2020 14:34 - 18 Pro 2020 14:37 #89 od marko87
Pretpostavio sam da će tako biti. Mislim da je to univerzalna veličina koja ima najviše pozencijalnih kupaca. Na većini stranica je ona prva nestala a svih ostalih ima još.

Moj prijedlog ti je još zvati kapitalca i nevico pošto su oni imali stare modele i vidit hoće oni nabavljati i kada. A možda u medjuvremenu dodje i u angel domane. Ja sam kod njih stavio da mi dođe obavijest čim je imadnu na stanju pa možeš i ti tako. Registiraš se napišeš mail i čim je dobiju odmah te obavijeste.

A ako sve bude po planu od mene sutra dobivaš prve utiske kako je meni sjela. Jutros sam se testirao i večeras čim završim sa poslom gas za Pelješac.
Zadnja izmjena: 18 Pro 2020 14:37 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 18 Pro 2020 15:18 #90 od hl_demi
Ej, ajde javim i ja tebi kad narucim, da ne kompliciramo s ovim, citava tema samo nas dva naklapamo oko saragose :D

E obavezno javi utiske i nadamo se i kakvom ulovu.

Sretno !

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Pro 2020 20:54 - 21 Pro 2020 20:57 #91 od marko87
Ekipa evo izvještaja nakon trećeg dana ribanja. Prva dva dana samo uživanje u ribanju sa novom rolom i niti jednom čvoru niti bilo kakvom drugom zamjerkom. Ulova ni na vidiku 😁

Jutros sa ne baš prevelikom nadom izlazim i taman u svitanje, 6.44h znam točno jer sam prije zabacivanja pogledao na mobitel. Duo saira prism ivory koju sam na moju nesreću držao u ruci sa maliceom i mislio se šta da stavim i izaberem nju radi boje.

Pustim je na dno i na treći trzaj štapom udar što izuva iz cipela. Onaj kojega se svi plašimo a istodobno ga jedva čekamo. Prvo izvlačenje i odmah sam znao o čemu se radi, rola perfektno odrađuje sa nekih 4kg kočnice a ja se prvih 15min odlično držim. Iza toga ona još jača a ja gotov lagano, dodajem još kočnice ali ona neumorno vuče i vuče.

Ukupno tri puta sam je dosta blizu privukao a ona mi skoro sve izvukla. Štap ni sam ne znam kako nisam držao al svaki mišić je u meni otkazao i ni sam više nemam predstavu koliko borba traje. Napokon je dovlačim u sami kraj ni 2m od mene i ne vjerujem kolika mrcina mi pred očima. Već se dobro umirila kad još jedan put povuče i rezultat

Privitak datoteke:

Znam da je nemoguće procijeniti ovako i da će većina pomisliti laže😂😂 al sigurno komad 50+kg. Nenadani C&R ribe života pod nogama, ruke mi se još tresu od jutros, upalu svih mogućih mišića imam. Znam da će većina pomisliti zabranjeno je i sam ne znam šta bi sa njom da sam je dovukao u kraj i čak bi je za pamćenje i pustio vjerovatno al krivo mi. Pod nogama otišla sa pirsingom od saire a ja bez videa i bez slike sa nečim što neću zaboraviti za života.

Borba trajala ravno 45min. Poslje vađenja varalice vani i šoka kad vidio radi čega se oslobodila uzimam malice i stavljam da ću zabaciti al niti od tresnje ruka uspijevam stavit varalicu i na kraju kad uspijem da ću zabaciti varalica ispade iza leđa. Nisam imao snage zamahnuti.

Na kraju bit svega, pustite priče i rekla kazala. Kad se sve poklopi većina nas što imamo jaču opremu možemo stvarno svašta izvući van. Tako da glindžavi kolac kako sam našao da po forumima nazivaju xzogu kao u mene i saragosa 6000 su priuštili ribanje za pamćenje. I na kraju moj double uni i jadni chain knot kojega još ne znam da valja zavezati sve izdržali😂 a toliko cijenjeni duo me iznevjerio.

Čuvajte se ovih dana ekipa jer haraju na sve strane. Ja i kolega ceco smo neki dan imali priliku uživati u gledanju kako se tuna cca 100kg hrani 100m od nas a manje su nas cijeli dan provocirale iskačući doslovno pod nogama.

Mjerena kočnica na suho kad došao doma 5.6kg, rukom jako bolno za povući a ona vukla tko zna koliko puta neumorno kao da otvoren preklopnik.

Zadnja izmjena: 21 Pro 2020 20:57 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 21 Pro 2020 21:07 #92 od hl_demi
Ludilo covjece. Odlicno si to opisao.
Po meni od dua jedino malice ima trokuku kako spada za nesto vece izvuci.

Nego da te ja sad pitam, pri takvom testu 6k je odradila posao, ima li stvarno smisla ici na 8000 za ove sitne stvari koje inace vadimo iz Jadrana....

Molimo prijavite se

Više...
Ljubo.15's Avatar 21 Pro 2020 21:10 #93 od Ljubo.15

marko87 napisao: Ekipa evo izvještaja nakon trećeg dana ribanja. Prva dva dana samo uživanje u ribanju sa novom rolom i niti jednom čvoru niti bilo kakvom drugom zamjerkom. Ulova ni na vidiku 😁

Jutros sa ne baš prevelikom nadom izlazim i taman u svitanje, 6.44h znam točno jer sam prije zabacivanja pogledao na mobitel. Duo saira prism ivory koju sam na moju nesreću držao u ruci sa maliceom i mislio se šta da stavim i izaberem nju radi boje.

Pustim je na dno i na treći trzaj štapom udar što izuva iz cipela. Onaj kojega se svi plašimo a istodobno ga jedva čekamo. Prvo izvlačenje i odmah sam znao o čemu se radi, rola perfektno odrađuje sa nekih 4kg kočnice a ja se prvih 15min odlično držim. Iza toga ona još jača a ja gotov lagano, dodajem još kočnice ali ona neumorno vuče i vuče.

Ukupno tri puta sam je dosta blizu privukao a ona mi skoro sve izvukla. Štap ni sam ne znam kako nisam držao al svaki mišić je u meni otkazao i ni sam više nemam predstavu koliko borba traje. Napokon je dovlačim u sami kraj ni 2m od mene i ne vjerujem kolika mrcina mi pred očima. Već se dobro umirila kad još jedan put povuče i rezultat

Znam da je nemoguće procijeniti ovako i da će većina pomisliti laže😂😂 al sigurno komad 50+kg. Nenadani C&R ribe života pod nogama, ruke mi se još tresu od jutros, upalu svih mogućih mišića imam. Znam da će većina pomisliti zabranjeno je i sam ne znam šta bi sa njom da sam je dovukao u kraj i čak bi je za pamćenje i pustio vjerovatno al krivo mi. Pod nogama otišla sa pirsingom od saire a ja bez videa i bez slike sa nečim što neću zaboraviti za života.

Borba trajala ravno 45min. Poslje vađenja varalice vani i šoka kad vidio radi čega se oslobodila uzimam malice i stavljam da ću zabaciti al niti od tresnje ruka uspijevam stavit varalicu i na kraju kad uspijem da ću zabaciti varalica ispade iza leđa. Nisam imao snage zamahnuti.

Na kraju bit svega, pustite priče i rekla kazala. Kad se sve poklopi većina nas što imamo jaču opremu možemo stvarno svašta izvući van. Tako da glindžavi kolac kako sam našao da po forumima nazivaju xzogu kao u mene i saragosa 6000 su priuštili ribanje za pamćenje. I na kraju moj double uni i jadni chain knot kojega još ne znam da valja zavezati sve izdržali😂 a toliko cijenjeni duo me iznevjerio.

Čuvajte se ovih dana ekipa jer haraju na sve strane. Ja i kolega ceco smo neki dan imali priliku uživati u gledanju kako se tuna cca 100kg hrani 100m od nas a manje su nas cijeli dan provocirale iskačući doslovno pod nogama.

Mjerena kočnica na suho kad došao doma 5.6kg, rukom jako bolno za povući a ona vukla tko zna koliko puta neumorno kao da otvoren preklopnik.

Svaka čast, super napisano.

Gdje si lovio oo Dubrovniku ili Konavle, ili pak neko 3. područje...
A ja baš nešto ovih dana nikako uloviti, sve kontam malo je opalo...

Molimo prijavite se

Više...
Ljubo.15's Avatar 21 Pro 2020 21:13 #94 od Ljubo.15
Zaboravih još pitati, debljina upredenice i fc koja je bila?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Pro 2020 21:24 - 21 Pro 2020 21:29 #95 od marko87
Još sam pod tolikim dojmom da pišem kao da mi se upravo to sve dogadja. Stvarno je doživljaj ajme ali tko kaže da je ovo užitak sa obale bome malo laže, mukotrpno i bolno ajmeee. Modrica imam po svim dijelovima tijela gdje sam zapirao donjim dijelom štapa.

Što se veličine tiče mislim da je sasvim dovoljna 6000, neki dan sam izgubio 50tak metara upredenice i podmotavao sam viškom što mi ostalo i spojio to sa double unijem i nisam ga ni u jednom trenu ugledao a bome stalno sam gledao u špulu da me ne dovede do kraja. Moja procjena da u najgoroj situaciji nisam imao ispod 50m rezerve.

Jedina zamjerka što sam joj našao je visina izmedju rolera kad je u gornjem položaju i hvatista role za štap. Pri namotavanju saire ili malicea mi se dogadja da upredenica udara po štapu i to me malo nervira. Dok jigove vučem ne dogadja mi se to. Al opet kad vidim bacanje iz sve snage sa namotanom upredenicom skoro do vrha, mijenjanje težine varalice sa 100g na 40g i iza toga nema čvora. Ma milina, sve stvari na koje prije nisam mogao ni pomisliti. Ja sam oduševljen ali vjerovatno ako mi se ikada ponovi prošlogodišnja sezona da će u kolekciju i 8000 pa neka imam obje.

Ljubo Pelješac je područje gdje ja lovim a upredenica spiderwire blue camo 0.25 i predvez seguar fxr 0.62.

Pošto sam još cca 20dana na odmoru vjerovatno se jedan dan provozati i južnije jer imam želju loviti na konaovskim stijenama. Vjeruj mi i kod mene ista stvar, 3 dana ribam ujutro i popodne do noći i niti jednoga griza osim ovoga jutros. Kako me je krenulo prije mjesec dana ovo mi je sada baš šok.
Zadnja izmjena: 21 Pro 2020 21:29 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 21 Pro 2020 21:56 #96 od hl_demi
Zahladilo je, ribi se usporio metabolizam masu. Sezona Luceva prosla. Ja zadnjih deset puta nista.

E marko, kad si stavio svih 300 metara 0.25 na 6000, jel ti ostalo dosta praznoga ?
Kontam ako uzmem 8000 trebat cu namotavat tonu monofila ispod jer necu uzimat upredenicu deblju od 0.30 jer nema smisla.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Pro 2020 06:12 #97 od marko87
Ne znam što je al akcija nula bodova, kad sam u subotu govorio da makar pauk udari bio bi sretan onda ti je jasno koliko je sati.

Nije uspjelo stati svih 300m, al mislim da je to jer je spiderwire dosta deblji od deklariranoga. Na azoresa ide nešto više špage nego na shimana i opet mi je bilo ostalo viška. Sada sam za rezervu naručio ponovo istu upredenicu al iduće ću pokušati sa nekom drugom pa ćemo vidjeti koliko ce stati. Imam osjećaj kad povučem kroz prste daiwu tournament u usporedbi sa mojom da bi komotno stalo svih 300m.

Ja sam stavio krug izolir trake, podmotao možda 3-4m i kad jucer nije bilo proklizavanja onda neće nikada.

Moja ponuda i dalje stoji ako uzmeš 8000 a ne budeš zadovoljan ja sam voljan isprobati i ako meni sjedne mjenjati se🙂

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 22 Pro 2020 11:47 #98 od hl_demi
Evo razmisljam.
Kad bacim na papir dobijem da mi 8000 ima veci kapacitet i 2 kila jacu kocnicu. za 225 grama vise.

drag veci od 10 kg koje ima 6000 nije potreban za nista osim tune al ta dva kila razlike su smijesna.

Dakle dolazimo do kapaciteta.

Naisao sam na ovo na forumu jednom: "The 6000 will whip good sized fish as long as line capacity isn't an issue. 100 pound tuna were controlled well with the 6000 but we hooked a 200 pounder with it and there wasn't enough line when it ran hard or dove deep. Never got spooled but we had to chase agressivly. Probably would have got that fish with the 8000. Fish up to 100 pounds no problem though on the 6000 "

I sad da ja idem na 8000 u nadi da cu mozda imati sansu sa tunom iznad 50 kila. Amo biti realni.

A 6000 mogu koristit cak i za spinning ako odlucim umirovit daiwu BG a za shore ce kad tad doci stella ili saltiga.

Danas cu narucit navecer ali evo trazim sto me moze na 8000 usmjerit i stvarno ne mogu naci nista.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Pro 2020 18:13 #99 od marko87
Pa ja isto mislim da nema potrebe ići na veći model od 6000. Ja sam se sada uvjerio iz prve ruke u snagu i šta može izvući van.

I kao što si rekao sa svojom težinom može se komotono koristiti za neki teži spin na nekom štapu do 60g za površince i voblere.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 22 Pro 2020 19:35 #100 od hl_demi
Odlicno, isplatilo se cekat. Dosle sve verzije na nordfishing

www.nordfishing77.at/search?sSearch=saragosa

Narucena 6000.
Hvala na pomoci za odlukom.
Drago mi je da sam zaobiso one šupke na škorpionu.

Molimo prijavite se

Hamag