"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

prvi štap

• IvyJ
  • IvyJ's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
IvyJ's Avatar 24 Svi 2020 10:30 #1 od IvyJ
prvi štap was created by IvyJ
Dobar Dan svima. Volila bi uzet štap za ribu. Komarče i takvu ribu. To bi mi bija prvi štap u životu, jer o štapovima i rolicama baš nemam pojma :silly:
Nakon guglanja, surfanja i čitanja. Pala mi je odluka za štap i rolicu. Štap bi uzela Okuma Hexana 270 cm, i Rolu isto Okuma spin ceymar.
E sad me zanima koji najlon da uzmem? Od koliko mm.
Koje olovo i koja bi mi bio dobar mamac? Namjeravam vatat sa kraja (škrape) , dno su stine i trava.
Sorry na možda blesavima pitanjima, al ipak sam početnik. Hvala Vam unaprid.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 25 Svi 2020 09:59 #2 od Igor
Replied by Igor on topic prvi štap
Hexana je spin štap i nema nikakve veze sa ribolovom olovom na dnu. Komarče se mogu loviti hexanom, ali umjetnim varalicama. Za ovaj ribolov o kojem pišeš ti treba neki štap za stacionarni ribolov. Sad kakav to ovisi o terenu i dubinama gdje misliš loviti. Kod ribolova na postavu loviš sa olovima od 30g na dalje. Dakle takav štap trebaš tražiti. Mnogi ribolovci su za takvu vrstu ribolova kretali sa jeftinim šaranskim štapovima ili surfcasting štapovima. Pa prema tome usmjeri svoju potragu. E da i post je u krivoj temi, ovo nema veze sa shore jiggingom.

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 03 Lip 2020 07:53 - 03 Lip 2020 07:54 #3 od Dizajn
Replied by Dizajn on topic prvi štap
Okuma Hexana je odličan štap.
Za orade je malo kratak.

Preporuka je neki surf štap npr Yuki Aron ili slično, trodijelni, 4,20m, 100-250 gr cca 370,00 kn, Pangea City One,

ili neki šaranski npr Okuma Safina X tele carp 3,60m ali kako je teleskopski kad se sklopi dug je cca 90 cm. Ima ga npr u Barke u Stobreču, 411,00 kn u dućanu ali je u njihovom internet dućanu 15% jeftiniji .

I rola Okuma ceymar je odlična rola, mogla bi se koristiti za orade u nekoj većoj veličini, ( veća od 4000), ali za orade su najbolje role koje imaju preklop za slobodnu špulu.
Zadnja izmjena: 03 Lip 2020 07:54 od Dizajn.
Hvala: IvyJ

Molimo prijavite se

• IvyJ
  • IvyJ's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
IvyJ's Avatar 03 Lip 2020 21:22 #4 od IvyJ
Replied by IvyJ on topic prvi štap
Hvala puno svima :)

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 03 Lip 2020 22:55 #5 od Ceco
Replied by Ceco on topic prvi štap
Pošto tražiš prvi set za oradu imaš u Top Fishing akciju sa više kombinacija.
Set dođe oko 500kn čak imaš i set sa najlonom za oradu uključen.
Evo kolega Rogi sa foruma je taj set još i složio korak po korak

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se