"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 20 Lis 2020 11:45 #121 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi
BTW, što se tiče luca, trenutno dosta bolje radi na voblere nego na jigove. Frend neki dan 4 komada, od toga 3 na Ryuki 95 sardina dekor, 1 na max rap. A ja na jig 0 bodova, ribali jedan do drugoga.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Lis 2020 11:55 - 20 Lis 2020 12:12 #122 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi

Vargo napisao: Bravo ekipa na ulovima! Kakav je luc za jesti? Negdje sam vidio po stranim forumima da kao luc nije baš ukusan, a palamida još kao može proći. Nedavno sam jeo palamidu i prste sam lizao, tako da ne vjerujem da ima loše svježe ribe iz mora.

Puštate li krv odmah nakon ulova? Kažu da je tako bolje meso.

Luc je meni klasa tune pogotovo kad se odkrvi kako spada. Trupac je dosta slabije kvalitete nego luc iako su skoro indeticni. Ja Luca obavezno kuham ako nemam zaliha. Rio mare je 0 bodova za domaći uradak
Usput i ulov od par dana. Bilo je još i feluna od 0.7kg do 2kg ali bezuspješno kamera odradila spremanje.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 20 Lis 2020 12:12 od Ceco.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Lis 2020 12:43 #123 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
B_ vidiš meni se površinac pokazao kao dobitna kombinacija neki dan. Ja sam također probao na vobler al nije bilo sreće.

Ceco ja ću još morati snimiti od nekoga iskusnijega kako se najbolje pušta krv ribi. Ja sam trenutno držim vađenja škrga i stvarno izađe sila krvi.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Lis 2020 12:49 #124 od Ceco
Tako se i vadi. Najbolje mi je se pokazalo pokidati sa strana ne sve škrge nego red ili dva sa obje strane. Tako riba ostane još uvijek živa pa srce duže pumpa.
Zarez kod repa isto pomaže i onda je ubacim u ovu čuvaricu ili vežem za rep i bacim u more 10tak min prije nego je utrpam u ledenicu. Tako praktički ne ostane kap krvi.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 20 Lis 2020 13:11 #125 od B_

Ceco napisao: Tako se i vadi. Najbolje mi je se pokazalo pokidati sa strana ne sve škrge nego red ili dva sa obje strane. Tako riba ostane još uvijek živa pa srce duže pumpa.
Zarez kod repa isto pomaže i onda je ubacim u ovu čuvaricu ili vežem za rep i bacim u more 10tak min prije nego je utrpam u ledenicu. Tako praktički ne ostane kap krvi.

A ti je jadnu izmucis dobro. Ja ih sto prije rijesim da ne pate puno ;)
Hvala: Igor3771, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 20 Lis 2020 14:11 #126 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi

B_ napisao: Svaka svježe ulovljena riba je ukusna. Ali normalno da postoje razlike, meni kao i većini ljudi je draža bijela riba od plave, ali i tu ima razlika u okusu. Meni osobno palamida recimo poprilično ukusnija od luca, a luc mi je bolji od trupača ili trupca. Kažu da je bitno to puštanje krvi i ja to redovito radim plavoj ribi. U svakom slučaju sve je to dobro kad je freško, a pogotovo kad je sam uloviš. B)

Ali zato je Trupac odlican kuhan (moze i na pari, dapace) i konzerviran u ulju. Svakako bolji od svih razvikanih Tuna koje nalazimo konzervirane po ducanima. Za salate, pastete, paste, sendvice....

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 20 Lis 2020 14:15 #127 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi
Ja sam danas upravo naučio da postoji riba trupac :D :D :D

Kako ga se uopće razlikuje od luca?

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 20 Lis 2020 14:16 #128 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi

Ceco napisao:

Ovo je tvoj kanal? :D

Pa ti si gejmer :D :D
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Lis 2020 14:19 #129 od marko87

Vargo napisao: Ja sam danas upravo naučio da postoji riba trupac :D :D :D

Ja koliko sam skontao samo ovim točkicama na trbuhu. Sad vjerovatno iskusniji znaju još koju razliku.

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 20 Lis 2020 14:23 #130 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi

Vargo napisao: Ja sam danas upravo naučio da postoji riba trupac :D :D :D

Trupac ima, kao i Luc katakteristicnu ledjnu saru ali je izduzenijeg tjela i nema one pjege po trbuhu koje su kod Luca bas lijepo izrazene. Inace, vrlo se cesto naziva i Rumbac.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Lis 2020 14:41 #131 od Ceco
www.ludomore.com/wiki/ribe/clanak/luc-euthynnus-alletteratus
www.submania.hr/index.php/podvodni-ribol...ija-mora/411-skuovke
Da po točkama je najlakše prepoznati ali i trupac rijetko bude veći od 1kg. Ako ste ulovili ribu od 5 do 6kg onda je 90% da je luc jer trupac ide do 4kg kapitalni.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 20 Lis 2020 20:45 #132 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi

B_ napisao: BTW, što se tiče luca, trenutno dosta bolje radi na voblere nego na jigove. Frend neki dan 4 komada, od toga 3 na Ryuki 95 sardina dekor, 1 na max rap. A ja na jig 0 bodova, ribali jedan do drugoga.

Bas se nesto mislim između Ryukia i max rapa... Ma najbolje nabavit oba pa testirat. Inace mislim da je ryuki jedan od lovnijih voblera, pogotovo u manjim velicinama...

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 20 Lis 2020 22:12 #133 od B_
Doslo mi danas Ryuki 110 belone dekor i duo tms 140 hd mullet. Trebali bi dobro luci raditi na obje, sutra ili prekosutra ujutro ide test...

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 20 Lis 2020 23:00 #134 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi

B_ napisao: Doslo mi danas Ryuki 110 belone dekor i duo tms 140 hd mullet. Trebali bi dobro luci raditi na obje, sutra ili prekosutra ujutro ide test...

Javi kako prodje.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 21 Lis 2020 11:27 #135 od B_

Ceco napisao:

Vargo napisao: Bravo ekipa na ulovima! Kakav je luc za jesti? Negdje sam vidio po stranim forumima da kao luc nije baš ukusan, a palamida još kao može proći. Nedavno sam jeo palamidu i prste sam lizao, tako da ne vjerujem da ima loše svježe ribe iz mora.

Luc je meni klasa tune pogotovo kad se odkrvi kako spada. Trupac je dosta slabije kvalitete nego luc iako su skoro indeticni. Ja Luca obavezno kuham ako nemam zaliha. Rio mare je 0 bodova za domaći uradak
Usput i ulov od par dana. Bilo je još i feluna od 0.7kg do 2kg ali bezuspješno kamera odradila spremanje.

Ceco, tko ce oprat taj mul od krvi u Prapratnom? :lol:

Molimo prijavite se

Više...
tom07's Avatar 21 Lis 2020 14:02 - 21 Lis 2020 14:09 #136 od tom07
Replied by tom07 on topic Shore jigging ulovi
Evo da se i ja pohvalim prvim ulovom sa Stijena :)
Možda su Primarijus i Alen, koji su nas uputili gdje da stanemo pridonijeli ulovu :D tko zna

1.1 kg LUC

Privitak datoteke:

Jig 30g, oprema iz potpisa :whistle:

Okuma Hexana Spin 5-20g
Okuma Ceymar CXT-40
Zadnja izmjena: 21 Lis 2020 14:09 od tom07.
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 21 Lis 2020 19:14 #137 od Ceco

B_ napisao:

Ceco napisao:

Ceco, tko ce oprat taj mul od krvi u Prapratnom? :lol:

Opran je 😊

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 22 Lis 2020 11:34 #138 od B_

Evo 2 komada od jutros. Jedan na DUO TMS 140 dekor Mullet HD u zoru, drugi kasnije nakon izlaska sunca na needle jig 60g, dekor sardine.
Hvala: Ceco, tom07

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Jo's Avatar 22 Lis 2020 12:10 #139 od Jo
Replied by Jo on topic Shore jigging ulovi

B_ napisao: BTW, što se tiče luca, trenutno dosta bolje radi na voblere nego na jigove. Frend neki dan 4 komada, od toga 3 na Ryuki 95 sardina dekor, 1 na max rap. A ja na jig 0 bodova, ribali jedan do drugoga.

budimo realni, ti si ono jutro bio dobro raspolozen i vecinom si se zajebavao...
taj dan si se izigro, jutros otiso za ozbiljno i odma 2 klepno.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Lis 2020 13:24 #140 od marko87
B_ svaka čast, ja jučer od 14h pa sve do noći bacao bez bez ijednoga griza.

Molimo prijavite se