"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
marko87's Avatar 04 Sij 2021 10:41 - 04 Sij 2021 10:44 #261 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Da, slabo skroz. Jutros sam opet miksao sve ali ništa od ulova. A jig kad vučem tako blizu površine sačekam samo sekundu dvije da potone i krenem tvičati štapom spuštenim prema moru. Malo nezgodna pozicija za dati kontru pa možda zato i spada riba.

Moram ti reći da sam ja oduševljen sairom i maliceom. Nemaš pojma koliko mi krivo što ljetos nisam imao ovaj tip varalice kad sam svakodnevno imao praćenja jiga al dobiti griz bilo nemoguće. Pa rad je ajmo reći dosta sličan jigu, kad dodje bliže obali već se lagano taj rad gubi a nisam još imao priliku kad je mirno more vidjeti negdje sa visine kako se ponaša u dubini.

Jutros sam imao dva praćenja lijepih luceva do obale za sairom ali nisu bili zainteresirani da zagrizu.

Izvještaji idu obavezno i nadam se da će popodne biti sreće sa vremenom pa da padne ulov i danas.
Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 04 Sij 2021 10:44 od marko87.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 05 Sij 2021 12:10 #262 od sandland
Replied by sandland on topic Shore jigging ulovi
Privitak datoteke:

image uploader

2.8 kg
Needle jig :)
Hvala: B_, Igor, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 05 Sij 2021 12:19 #263 od marko87
Svaka čast kolega.

Hvala: sandland

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 05 Sij 2021 13:47 #264 od sandland
Hvala!

Moram priznat da je bila fantastična borba!

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 05 Sij 2021 13:48 #265 od VStrom
Replied by VStrom on topic Shore jigging ulovi
Bravo, bravo :woohoo:

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 07 Sij 2021 17:22 #266 od Robi75
Replied by Robi75 on topic Shore jigging ulovi
Evo da se i ja pohvalim nečim konkretnim 😊 Danas 1.90 kg, Majorcraft Jigpara live 20 gr.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 07 Sij 2021 17:44 #267 od marko87
Svaka čast robi, ja ga gonjam otkad na Pelješac stigao al nikako.

Kod mene također nešto ulova al ovaj put je bio C&R, još imam silu ribe u ledu pa računam vratit će more nečim većim kad trebadne opet.

Privitak datoteke:

Jig savage gear slim minnow 100g ova žarko zelena boja ne znam točan naziv.

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 07 Sij 2021 19:15 #268 od Luki
Replied by Luki on topic Shore jigging ulovi
Svaka čast obojici!

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 07 Sij 2021 19:22 #269 od sandland
Kako do zube? Kako?!
Pomozi nam Robi!

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Sij 2021 20:03 #270 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi

sandland napisao: Kako do zube? Kako?!
Pomozi nam Robi!

Lako do zube problem je kako njega natjerati do nas :D

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 07 Sij 2021 20:04 #271 od Robi75

Pomozi nam Robi!

A triba bit posran 😄 Da ti budem iskren opremu sam nabavio prije možda misec dana, bio sam na moru možda 7-8 puta, od toga sam 4-5 puta nešto uhvatio. Imao sam sriću što sam se brzo pribacio sa uzaludnog spinanja na lubine na nekakav light shore spininng, jigging neznam ni ja više kako to nazvat 😊.. I svaki put iglice, ušate i obavezno jedan zubo, doduše manji od ovog.. i dubina nije nikad veća od 10 metara mislim..Čudi me jedino što mi se nikad ne zaleti neki šarag, fratar i sl., a uvik neki zubatac. Mislim da nije do varalice jer očito ova dobro radi, sve sam uhvatio na nju, prije mislim da je možda do načina povlačenja jer stvarno uvik iste ribe hvatam.. Uglavnom zriba ić i bit malo posran, u mene je izgleda baš prava ona početnička srića 😊

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 07 Sij 2021 20:07 #272 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi

Pomozi nam Robi!

Zubatac je jedna od najproždrljivijih riba. Dakle tu pozicija igra 90%.
Momak je vec vadio jednoga manjeg. Ocito ih ima na toj poziciji.

Šarag i fratar ce ici na manje voblere ali zahtjevaju nesto drugacije terene.

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 07 Sij 2021 20:08 #273 od Robi75

marko87 napisao: Svaka čast robi, ja ga gonjam otkad na Pelješac stigao al nikako.

Kod mene također nešto ulova al ovaj put je bio C&R, još imam silu ribe u ledu pa računam vratit će more nečim većim kad trebadne opet.

Jig savage gear slim minnow 100g ova žarko zelena boja ne znam točan naziv.

Ovo ti je kraj Lovišta bilo

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 07 Sij 2021 20:42 #274 od marko87
Demi vidiš kod mene je ova Cecina politika, lako je do zube al on nikako do mene. Imao sam kapitalca krajem 2019.i iza toga masu praćenja također sve komadi sigurno 5+kg al nikako ga više na toj poziciji prevariti.

Sad dali bi mi to pošlo za rukom prošloga proljeća to ne znam radi situacije sa granicama nisam nikako ribao. Dali bi tada imao sreće to ne znam. Al za mene definitivno najteža riba za uhvatiti i gledajući po YT većini ribolovaca je to san i prioritet.

Robi nije, ja sam ti na potezu od Drača do Potočina, osim toga jedino sam još išao na Divnu par puta i redovno u Prapratno. Imao sam u planu istražiti i taj dio oko Lovišta ali nikako se natjerati poći.

Mislim da je meni veliki minus u mom ribanju što se previše držim jedne pozicije, sa malo više miksam sigurno bi bilo još više sreće al nije loše ni ovako.

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 07 Sij 2021 20:48 #275 od Robi75

marko87 napisao: Demi vidiš kod mene je ova Cecina politika, lako je do zube al on nikako do mene. Imao sam kapitalca krajem 2019.i iza toga masu praćenja također sve komadi sigurno 5+kg al nikako ga više na toj poziciji prevariti.

Sad dali bi mi to pošlo za rukom prošloga proljeća to ne znam radi situacije sa granicama nisam nikako ribao. Dali bi tada imao sreće to ne znam. Al za mene definitivno najteža riba za uhvatiti i gledajući po YT većini ribolovaca je to san i prioritet.

Robi nije, ja sam ti na potezu od Drača do Potočina, osim toga jedino sam još išao na Divnu par puta i redovno u Prapratno. Imao sam u planu istražiti i taj dio oko Lovišta ali nikako se natjerati poći.

Mislim da je meni veliki minus u mom ribanju što se previše držim jedne pozicije, sa malo više miksam sigurno bi bilo još više sreće al nije loše ni ovako.

Sorry htio sam reći da sam ja zuba uhvatio kraj Lovišta

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 07 Sij 2021 22:51 #276 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
Marko, nije ga lako uhvatit ali ta tezina nije zbog neke genijalne tehnike ili trika vec jednostavno sto ih je sa obale jiggom tesko naci. Ako mu se jig nadje u blizini, gotovo sigurno ce napast. To ti je provjereno. Ja znam djecu od 7 godina koji su izvlacili zubonje po 5+ kila.

Kod pendulizanja zivom jeskom prica je dosta drugacija. Drugim rijecima, sa obale jiggom dentex je usputni povremeni ulov. Nitko ali ama bas nitko ne hvata zubonje s obale na varalice kozistentno.

Ovo se za veterane panule ne moze reci, ovi ljudi na dnevnoj razini love kapitalne promjerke i to je nesto potpuno drugo. (prirodna ješka + sonda+znanje)

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Sij 2021 08:36 #277 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

hl_demi napisao: Marko, nije ga lako uhvatit ali ta tezina nije zbog neke genijalne tehnike ili trika vec jednostavno sto ih je sa obale jiggom tesko naci. Ako mu se jig nadje u blizini, gotovo sigurno ce napast. To ti je provjereno. Ja znam djecu od 7 godina koji su izvlacili zubonje po 5+ kila.

Kod pendulizanja zivom jeskom prica je dosta drugacija. Drugim rijecima, sa obale jiggom dentex je usputni povremeni ulov. Nitko ali ama bas nitko ne hvata zubonje s obale na varalice kozistentno.

Ovo se za veterane panule ne moze reci, ovi ljudi na dnevnoj razini love kapitalne promjerke i to je nesto potpuno drugo. (prirodna ješka + sonda+znanje)

Ne slazem se, po mom misljenju zubonja nije bas tako prozdrljiv kako kazes. Vrlo je on oprezan u napadu na varalicu, osim naravno u podrucjima gdje ih ima masu. Gledao sam dosta videa kad prati zivu jesku i nece da napadne. A ziva jeska ima puuuuno vecu lovnost nego umjetne varalice. Ali kad potrefis vrijeme kad se hrani i kad ga uhvati zuta minuta, onda ce napasti svasta. Ima zubataca diljem obale, da je to tako kao sto ti kazes svatko od nas bi ih vec koji put uhvatio, a realnost je da je malo tko to uspio...

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 08 Sij 2021 11:51 #278 od sandland
A na koji način doći do zaključka "e na ovom području di zabacujem je zubo"?
Ima li nekih znakova koji ukazuju na to, a da se vide s obale?

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Sij 2021 12:18 #279 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

sandland napisao: A na koji način doći do zaključka "e na ovom području di zabacujem je zubo"?
Ima li nekih znakova koji ukazuju na to, a da se vide s obale?

Zubo voli da je dole kamen ili stijena, drži se dosta blizu dnu. Zna se zaletit i malo više za plijenom, ali uglavnom je pridnena riba. Tako da mislim da ne daje baš znak da je tu, osim ako ti ne poprati varalicu kao što je Marko napisao da se njemu par puta dogodilo...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 10:14 #280 od marko87
Ne znam više kako započeti priču 😂😂

Zbogom malice.

Prije nekih evo pola sata taman kontam idem prebaciti na malicea i baciti još par puta i idem malo gornji sloj prwteazivati. Puštao ga samo 5-6sek da tone i nakon par zabacivanja opet ista priča. Kao da sam trajekt zakačio, samo ovaj puta mi nije dala šansu uopće. Nakon nekih možda 2min ostao bez 200m upredenice, malicea i kad pukao najlon što podmotao padnem nazad i nagazim i slomim kuku što nedavno kupio.

Privitak datoteke:

Hvala: B_, Ceco, sandland

Molimo prijavite se

Hamag