"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 10:23 #281 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
Počasti se necim, ozbiljno. Jebo malice, jebo upredenicu.
Sad si clan kluba tuna screaming drag :D

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 10:27 #282 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Hahahaha dobro i kažeš. A sinoć curi kažem moraš mi pomoć namotati novu upredenicu jer sam već dva puta zapinjao i izgubio dosta, kao da sam predosjetio.

Žalim samo što nemam ovo snimljeno😕

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
VStrom's Avatar 09 Sij 2021 10:30 - 09 Sij 2021 10:30 #283 od VStrom
Replied by VStrom on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Ne znam više kako započeti priču 😂😂

Zbogom malice.

Prije nekih evo pola sata taman kontam idem prebaciti na malicea i baciti još par puta i idem malo gornji sloj prwteazivati. Puštao ga samo 5-6sek da tone i nakon par zabacivanja opet ista priča. Kao da sam trajekt zakačio, samo ovaj puta mi nije dala šansu uopće. Nakon nekih možda 2min ostao bez 200m upredenice, malicea i kad pukao najlon što podmotao padnem nazad i nagazim i slomim kuku što nedavno kupio.

Katastrofa!
Nego, zašto stavljaš podlošku od najlona. Kada nedostaje upredenice i ja stavljam tako... ali ..... imam i ja saragosu 6000, meni je stalo 270m tournament upredenice PE#3 mislim da je 0.265. Puna rola od početka do kraja i držim da je tako najbolje.
U ovom slučaju, ako je veća tuna ostao bi bez svih 270m hahaha
Zadnja izmjena: 09 Sij 2021 10:30 od VStrom.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 10:36 #284 od marko87
A stavio sam čisto radi proklizavanja možda 5-6m. Iako sam zaljepio i izorlir traku opet sam stavio malo najlona. Sada ću samo staviti izolir bez najlona.

Dok sam imao azoresa koji ima spulu spremnu za upredenice nisam to radio nikada.

A vjerujem da sa ovom nisam imao nikakvu šansu, ova je bila brutalno jaka.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 09 Sij 2021 10:43 #285 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging ulovi
Žao mi je što si izgubio upredenicu, ali mogu ti reći da ti zavidim na osjećaju. Sigurno je bilo ludilo kad je vlak krenuo. Nisam to nikad doživio

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 10:47 #286 od marko87
Ludilo nego šta, ovaj put je baš bio vlak što kažeš. Pokušavao izmjeriti kočnicu al ovaj najlom puca na oko 5kg. Al sigurno je negdje oko 7kg jer je bila namještena na 4 na početku.

Jedva rukom spulu okrećem a ona za manje od dvi min sve izvukla.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Igor's Avatar 09 Sij 2021 11:25 #287 od Igor
Replied by Igor on topic Shore jigging ulovi
Ludilo!!!

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 13:43 - 09 Sij 2021 13:48 #288 od hl_demi
Ma to ti je nista draga, veca tuna drag od 15 kila izvlaci ko od šale.

Nego pitanje, jel i dalje mislis da je ona prosla bilo oko 50 kg ?

Btw, u ovo doba godine ako nastavis bacat malice i saire i doslovce spinnat sa njima, mozes ocekivat udare tuna jako cesto. Ti procjeni koliko je to dobro :D
Zadnja izmjena: 09 Sij 2021 13:48 od hl_demi.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 09 Sij 2021 13:48 #289 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Ludilo nego šta, ovaj put je baš bio vlak što kažeš. Pokušavao izmjeriti kočnicu al ovaj najlom puca na oko 5kg. Al sigurno je negdje oko 7kg jer je bila namještena na 4 na početku.

Jedva rukom spulu okrećem a ona za manje od dvi min sve izvukla.

Obavezno rastavi špulu prvom prilikom i posloži drag.
Ako se tebi ne da Darko je doktor za to :)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 09 Sij 2021 13:56 #290 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi
Naravno da necemo izvuci svaku ribu koju zakacimo. Nekad se slabo zakaci pa se otkaci a nekad je riba naprosto prejaka za nasu opremu.
Steta upedenice ali meni je vise zao ribe koja ce morat nekako prezivit sa jigom u ustima vukuci za sobom 200m upredenice.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 13:59 #291 od hl_demi

marko87 napisao: Žalim samo što nemam ovo snimljeno😕

Iduca investicija gopro 9

Molimo prijavite se

Više...
memeto's Avatar 09 Sij 2021 14:30 #292 od memeto
Replied by memeto on topic Shore jigging ulovi
Ovo pričate o DUO malice? Ili neki drugi je u pitanju?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 09 Sij 2021 14:34 - 09 Sij 2021 14:36 #293 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi
Marko kakav je osjecaj testirati koliko stap moze? Je li te strah zategnuti jako kocnicu da ne pukne Xzoga ili imas povjerenja da mu nece nista biti? Gledao sam jednom video gdje onaj Ivan Radovac cijelom tezinom vuce svog Zenaqa u borbi s tunom ocito bez ikakvog straha od pucanja...
Zadnja izmjena: 09 Sij 2021 14:36 od B_.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 14:47 #294 od hl_demi

B_ napisao: Gledao sam jednom video gdje onaj Ivan Radovac cijelom tezinom vuce svog Zenaqa u borbi s tunom ocito bez ikakvog straha od pucanja...

Sto znaci cijelom tezinom ?

Ja ti garantiram da Zenaq može puknut. I to opce nije problem, samo trebas naci dovoljno veliku tunu i preforsirat sistem. Ako ne vjerujes pogledaj ovdje.

Od 18 minuta na dalje.

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 14:48 #295 od hl_demi

memeto napisao: Ovo pričate o DUO malice? Ili neki drugi je u pitanju?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

DUO je u pitanju

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 14:51 #296 od hl_demi

marko87 napisao: i kad pukao najlon što podmotao padnem nazad i nagazim i slomim kuku što nedavno kupio.

Moj ti je savjet kad vidis da ce ti tuna odvrtit špulu, da prije toga sjedneš i nastavis drzat stap ko i u stojecem polozaju.. Ovo je jako bitno jer si mogo vrlo lako past unazad i udarit glavom u stijenu.
Hvala: Waterfall

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 09 Sij 2021 16:03 - 09 Sij 2021 16:09 #297 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Shore jigging ulovi

hl_demi napisao:

B_ napisao: Gledao sam jednom video gdje onaj Ivan Radovac cijelom tezinom vuce svog Zenaqa u borbi s tunom ocito bez ikakvog straha od pucanja...

Ja ti garantiram da Zenaq može puknut. I to opce nije problem, samo trebas naci dovoljno veliku tunu i preforsirat sistem. Ako ne vjerujes pogledaj ovdje.

Od 18 minuta na dalje.

Ovo ovdje nije prikaz koliko je štap dobar ili loš nego prikaz nikakve tehnike zbog vjerojatno prevelikog umora ribolovca.

Tuna je vertikalno pod brodom a lik usadio štap na 12 sati nekoliko puta samo na toj snimci. Samo štap od prokroma ne bi puknuo pod tim opterećenjem, to nema veze sa zenaqom ni ikojim drugim brendom. Lik nije htio popustiti kad je trebao.

Sve ima svoje granice. I sam eFishent je napisao u komentarima da je lik izvukao nekoliko tuna u 2 dana s tom opremom i da je bio premoren pa je na silu htio izvući tunu da zavrsi borbu.

Ivan R. lovi uglavnom s obale, ovo je bilo s plovila. U ribolovu s plovila ćeš puno lakše slomiti štap ako ne paziš jer ti se riba lako zavuče vertikalno ispod ili čak povuče na drugu stranu plovila. Tako su vjerojatno mnogi skupi i jeftini štapovi fasovali.

Accura 100HH će tunu od 50kg zaustaviti u mjestu. Za 15min je bila gotova. GoPro ne laže. Gdje, tko i što je nebitno. To se ne priča😁 Kočnica na roli do kraja, upri se na stijenu i pomoli se 😅😅
Zadnja izmjena: 09 Sij 2021 16:09 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 09 Sij 2021 16:22 #298 od B_

BlackMarlin napisao:

hl_demi napisao:

Od 18 minuta na dalje.

Ovo ovdje nije prikaz koliko je štap dobar ili loš nego prikaz nikakve tehnike zbog vjerojatno prevelikog umora ribolovca.

Tuna je vertikalno pod brodom a lik usadio štap na 12 sati nekoliko puta samo na toj snimci. Samo štap od prokroma ne bi puknuo pod tim opterećenjem, to nema veze sa zenaqom ni ikojim drugim brendom. Lik nije htio popustiti kad je trebao.

Sve ima svoje granice. I sam eFishent je napisao u komentarima da je lik izvukao nekoliko tuna u 2 dana s tom opremom i da je bio premoren pa je na silu htio izvući tunu da zavrsi borbu.

Ivan R. lovi uglavnom s obale, ovo je bilo s plovila. U ribolovu s plovila ćeš puno lakše slomiti štap ako ne paziš jer ti se riba lako zavuče vertikalno ispod ili čak povuče na drugu stranu plovila. Tako su vjerojatno mnogi skupi i jeftini štapovi fasovali.

Accura 100HH će tunu od 50kg zaustaviti u mjestu. Za 15min je bila gotova. GoPro ne laže. Gdje, tko i što je nebitno. To se ne priča😁 Kočnica na roli do kraja, upri se na stijenu i pomoli se 😅😅

Ja sam gledao video gdje Primarius vadi tunu 54kg, mozda mislimo na isti video. Ali imao je srece jer se tuni predvez omotao oko vrata pa je bila puno manje borbena nego sto bi bila da je samo zakacio za usta. Ali u svakom slucaju brutala. Na drugom videu mu je zakacila jedna malo veca pa mu je pukla upredenica nakon nekog vremena, ne znam tocno. Nije bio ni blizu da je izvadi, ali tko zna o kolikoj se mrcini radilo... Mislim da je svjetski rekord oko 100 kg s kraja tunu, ne znam tocno ali tako nesto sam cuo...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 16:35 - 09 Sij 2021 16:40 #299 od marko87
Demi uvjeren sam da je bila sigurno 50+kg. Jer kao što je black marlin napisao nećemo reć gdje tko i kako al sa identičnom xzogom kao u mene je tuna od 55kg bila za manje od 15min vani.

Znam da je zeznuto i vjeruj mi da je i meni prošlo kroz glavu šta se sve moglo desiti da se nisam dočekao na ruku nazad al kamenja su toliko oštra da nisam imao gdje sjesti. Ubuduće prvo zauzimam poziciju na kojoj mogu sjesti prije prvog zabacivanja.

Iskreno odmah sam se skupio i gas doma, namotao novu upredenicu, ručao i evo bio na moru dok me kiša nije potjerala. Samo sam malicea bacao i pokušao sa poperom pošto sam ih vidio kako se bacaju jedno 500m od obale. Volio bi da me zaobiđu ali ako opet nabasa na mene volio bi da rezultat popravim na 2-1😁

Eee kamera je želja odavno al morat će pričekati da sezona počme, sad trenutno više razmišljam šta prodati da odmah uzmem i 8000 saragosu ☺

B iskreno kad mi je prva udarila možda prvih 20min borbe me je bilo strah al kasnije je bila cca 5 i nešto kg kočnice i vukao sam svom snagom i iskreno bilo mi je svejedno hoće puknuti. Toliko su me ruke bolile da je to za ne vjerovati. Ali vjeruj mi osjeti se pod plutom kako se štap savija. Jbga svi mogući filmovi su mi se odvrtili šta bi moglo popustiti od sistema al na kraju me varalica izdala.

Ceco to ću prepustiti Darki čim doma dodjem☺

Još mogu nadodati samo da svaka čast onome tko bez kakvoga pojasa koji drži štap može držati štap sa zategnutom kočnicom dok je tuna sa druge strane. Ja znam da sam dva dana pio tablete za bolove u mišićima sa ovih mojih jadnih 5kg kočnice.

Zadnja izmjena: 09 Sij 2021 16:40 od marko87.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 09 Sij 2021 16:54 #300 od B_
Koliki max drag ima Saragosa? Cudi me da nisi to jos malo vise pritegao od 5kg.

Molimo prijavite se

Hamag