"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 19:10 #321 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
Marko, koliko ja znam vracaju jedino big game fishing boatovi koji organizirano vode turiste itd na lov tuna po jadranu. Oni ne mogu i ne smiju riskirat nista.

Ali kao sto je ajkula drakula reko na FB, , parafraziram "da uhvatim tunu s obale zabio bi joj noz posred glave i objavio video na svim mrezama i platio sve zive kazne."
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 19:14 #322 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
Svaka čast, čestitam i da bude ulova i više nego kod mene. Znači ići ce se na zenaq?

Pa mogu ti reći da stvarno imam izlazaka i previše tako da bilo bi zabrinjavajuće da nema ulova ☺

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
hl_demi's Avatar 09 Sij 2021 19:19 #323 od hl_demi
Replied by hl_demi on topic Shore jigging ulovi
Ej marko, zaboravih te pitat, jesi uspio ispravit kuku, na onoj slici mi izgleda da bi se mogao onaj profil polako ispravit skoro u prvobitno stanje.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 09 Sij 2021 19:20 #324 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi
Zenaq bi bio slag na torti🥰. Btw, imam istu kuku kao i ti, nisam znao da je tako...krhka :/

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 09 Sij 2021 19:22 #325 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi

hl_demi napisao:

marko87 napisao: A jbga svi bi je htjeli a ne smije se😁

A ne smije se zadržat ali bogati smijes je ulovit pa pustit koliko ja znam. Samo treba posebna dozvola za big game.

Nažalost u zakonu ne postoji big game za nas sa obale.
Gle od poznanika susjed je dobio kaznu od 100 000 kn za tunu ulovljenu u MA.
Popušio zbog video snimke.
Ja za to radim 15mjeseci tako da njoj svaka čast ali jbg ne mogu ići ciljano na nju.
C&R ti neće nitko prigovoriti ali 90% da je ona mrtva svakako kad je vratiš u more.

A što se rekorda tiče ja osobno znam čovjeka koji je s kraja na zivog cipola izvukao komad od 120kg. Ali mu je pomoglo što je more bilo užasno plitko pa ona nije imala prostora za manevara.
K tome mislim da mu je to bila druga riba u životu na moru.
Jbg nekad treba imati i tu sreću.

Možda bi stvarno prema ministarstvu trebalo pisati prijedlog za nas sa obale da uđemo u kvotu iako bi to bili smiješni brojevi bar bi imali neke smjernice.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 09 Sij 2021 19:37 #326 od marko87
Demi na žalost nisam, šuplja je unutra a stijenka tanašna. Čim sam pošao da ispravim samo ostao po komad u svakoj ruci.

Vargo pa i nije krhka, meni u ruci baš ulijeva povjerenje ali sam sada cijelom težinom pao po njoj. Srećom dio pogona DTD je tu u selu gdje mi je cura na Pelješcu pa sam mislio svratiti do njih da vidim jel imaju kakvu dužu još pa da samo moju kuku stave na dužu ručku. Valjalo bi da je naći barem 2m dugu.

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 01 Velj 2021 14:33 #327 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

Evo jedna od jutros, moja prva na needle jig, zebra 60g. Do sada sam ih uvijek lovio na vobler i to mahom DUO TMS.
Hvala: Jo, ninic

Molimo prijavite se

Više...
Stormsea's Avatar 01 Velj 2021 21:02 #328 od Stormsea
Replied by Stormsea on topic Shore jigging ulovi

B_ napisao:

Evo jedna od jutros, moja prva na needle jig, zebra 60g. Do sada sam ih uvijek lovio na vobler i to mahom DUO TMS.

Svaka cast! Koja vam se boja savage geara najbolje pokazala (mislim na taj needle jig).

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 01 Velj 2021 21:52 - 01 Velj 2021 21:52 #329 od B_

Stormsea napisao: Svaka cast! Koja vam se boja savage geara najbolje pokazala (mislim na taj needle jig).

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Sve su dobre, ovisno o uvjetima, jedino na sayori, tj onaj original needle fish boja nisam nikad nista dobio. Ova zebra i rozi su najbolji pri losijoj vidljivosti, znaci zora, sumrak i kad je mutno more. Barakuda a pogotovo sardina su za po danu jer su najprirodnije boje. Najbolje ulove sam imao na zebru i sardinu.
Zadnja izmjena: 01 Velj 2021 21:52 od B_.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Velj 2021 07:34 - 02 Velj 2021 07:35 #330 od marko87
B svaka čast napokon neko da netko stavi sliku ulova, odmah mi je lakše preživjeti ove dane iščekivanja kad ću ja opet na more😁

A što se tiče nedle jig kod mene totalno drukčija situacija. U mene rade samo rozi i ta zelena boja što ti kažeš da nikada ništa.

Nisam siguran za zebra glow ali na sardinu nikad ništa nisam uhvatio.

Ne znam jel znate ali stigle su tri nove boje i bome sve mi izgledaju obećavajuće, jedva čekam da ih isprobam.

Zadnja izmjena: 02 Velj 2021 07:35 od marko87.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 02 Velj 2021 08:13 - 02 Velj 2021 08:31 #331 od B_
Kod mene u Dubrovniku po sjecanju do sada sa needleovima:

Zebra: izvadio palamidu, feluna, luca
Barakuda: imao dril palamide 2 puta
Sardina: nekoliko luceva, lokardi, i feluna, imao dril sa palamidama
Rozi: guster i nista vise, a davao sam mu sansu cesto. Edit, sad sam po slikama skontao danje bila i jedna lokarda :lol:
Zeleni: nista.

U svakom slucaju moglo je ulova biti dosta vise da sam imao bolje asiste ili malo vise srece.
Zadnja izmjena: 02 Velj 2021 08:31 od B_.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Velj 2021 11:26 #332 od marko87
Ja se ovih dana zabavljam malo preslagivanjem i spremanjem opreme da bar malo ublažim želju za morem i ostao sam zaprepašten kad sam izvadio sve iz kutije i vidio koliko uopće imam njihovih jiggova. Al iz priloženog se vidi koja je moj naj boja ☺

Privitak datoteke:

Kad se sve skupi može poslužiti i za samoobranu koliko je teško😂
Privitak datoteke:

Hvala: B_, Ceco, ninic

Molimo prijavite se

Više...
sandland's Avatar 02 Velj 2021 15:38 #333 od sandland
Replied by sandland on topic Shore jigging ulovi
Hahaha pa ovo je fantastično! Koja kolekija! <3
Ja sam od ulova do sada imao 3 palamide i 1 plavicu (pauke i šarune ne brojim) i to sve na boju sardine.
Barakuda i roza - 0 bodova..

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 02 Velj 2021 21:12 #334 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao:
Ne znam jel znate ali stigle su tri nove boje i bome sve mi izgledaju obećavajuće, jedva čekam da ih isprobam.

Vjerujem da svi znaju za te tri nove boje. I meni su odmah zapele za oko.
Ali, iskreno, vec me je sram narucivat. Momak iz GLS-a je svaki drugi dan kod mene. Ispada da trosim kao pijani grof.
Kad kolicina ulova bude barem na tragu kolicini opreme koju sam pokupovao doci ce u obzir i neka nova kupovina.
(osim ako se pojavi Deep Walker na trzistu :o )

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 02 Velj 2021 22:01 #335 od marko87
Ja sam se takodjer trudio da ostane na tome da su mi zapele za oko ali 10min nakon što mi došao mail sa obavijesti od magura već sam ih naručio, sad sam i ja rekao još samo deep walker dolazi u obzir i to je to od kupovanja. Samo se nadam da će biti dostojna zamjena za sairu i malicea.

Nedavno sam se počastio i akcijskom kamerom i sad čekam da otvore granicu da mogu ići ribati i tražiti kakvo sponzorstvo od savage geara jer ću bankrotirati radi njih. Ne vidim drugi način kako naprijed😂

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 05 Velj 2021 10:02 #336 od susnjar
Replied by susnjar on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Ja se ovih dana zabavljam malo preslagivanjem i spremanjem opreme da bar malo ublažim želju za morem i ostao sam zaprepašten kad sam izvadio sve iz kutije i vidio koliko uopće imam njihovih jiggova. Al iz priloženog se vidi koja je moj naj boja ☺

Kad se sve skupi može poslužiti i za samoobranu koliko je teško😂
Privitak datoteke:

Otkud ova zgodna futrola za jigove?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 05 Velj 2021 11:10 - 05 Velj 2021 11:22 #337 od marko87
E to je bilo parola je snađi se 😂

Prvo sam naručio 3 komada sa aliexpresaa i nikako da dodju niti ikakve promjene prateći pošiljku. Odradim povrat love tako da pripazite od koga ih narucivate na aliju.

Onda spremajući neki alat po garaži sjetim se da sam kupio set okastih ključeva koji su došli u ovoj futroli i preokrenem cijelu garažu dok sam ga našao. I oduševljen sam. Ne samo da ih staje duplo više nego u one što se prodaju na aliju nego je sigurno i puno kvalitetnija.

Čak sam našao u Hr da ima neka trgovina da ih prodaje ovako posebno, guglaj samo organizatori alata ili tako nešto slično pokušaj. Puno zgodnije od plastičnih kutija i sve jigove koje nemaju trokuke ću pomalo prebacivati na ovakve futrole.

Ovu sam sada zamjerio
hr.planet-gates.com/proizvodi/vi%C5%A1en...riant=31399440384137

Zadnja izmjena: 05 Velj 2021 11:22 od marko87.
Hvala: susnjar, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 17 Svi 2021 18:21 #338 od ElectricBerry
Replied by ElectricBerry on topic Shore jigging ulovi
Danas popodne na srid porta u Muni na Žirju
UL jig DTD 14g, štap Okuma Hexana 2 (10-36), rola Okuma Azores 4000...

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
Hvala: Baćo68, B_, Ceco, ninic

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 17 Svi 2021 20:12 #339 od marko87
Svaka cast, odmah i meni draze kad vidim da bar nekome ima akcije. Ja sam u tri dana bacio malih milion puta i izmjenjao sve moguce varalice da bi u nedjelju taman prije nego cu se pakirati za doma dobio pauka manjega od varalice.

Hvala: ElectricBerry

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 20 Svi 2021 00:33 #340 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi
Eppur si muove, pa makar sa Usatama i Sarunima.
Bio sam neki dan u Selcu, niti griza, niti je ista pokazala povrsina mora. Slijedeci tjedan ce porasti temperature, mozda se i riba pokrene

www.novilist.hr/more/u-robinju-uhvatio-k...icno-su-upola-manje/

Molimo prijavite se