"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging ulovi

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Kol 2021 09:21 #401 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging ulovi
Šakram je poznato ukusna delicija.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 20 Kol 2021 10:50 #402 od Vargo
Replied by Vargo on topic Shore jigging ulovi
Šteta da nisam bliže Pelješcu, mogli bi skupa a ja sam ti divokoza za takve terene :D
Al doslovce mi je na drugom kraju države.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Kol 2021 13:25 #403 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging ulovi
😁meni jedan takav i treba, onda bi i ja imao volje. A što kazes bas totalno drugi kraj države.

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 20 Kol 2021 13:30 #404 od Vargo
Istra, jbg. 😁

Molimo prijavite se

Više...
Cekpi's Avatar 25 Kol 2021 16:54 #405 od Cekpi
Replied by Cekpi on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Iskreno Pelješac je čudo a nisam istražio ni 10% terena što sam naumio. Nemam volje sam poći u ove ekspedicije gdje treba malo planinarenja. Ako posao dopusti ove jeseni sam naumio potražiti kakvoga lokalca penzionera i dogovoriti tarifu da me odbaci barkom do poste i dodje po mene kada ga zovem.

Meni predobar, znam da će biti paljba na mene ali dobro začinjen i ispečen na gradelima meni duplo sladji od lubina.

Slazem se za skarama, velikog filetirat, glavu i kosti u juhu a filete na gradele i nema bolje.
(Osobno, lubin mi je precijenjen)

Inace marko i ja planiramo petak ili subota ujutro ili Pelješac ili Konavle obic, pa ako netko zeli, moze se pridruzit.....

Inace, cisto pucanj u prazno, radi li uopce ista oko konavla (da ne potezemo do tamo uzalud)?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 26 Kol 2021 10:14 #406 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

Cekpi napisao:

marko87 napisao: Iskreno Pelješac je čudo a nisam istražio ni 10% terena što sam naumio. Nemam volje sam poći u ove ekspedicije gdje treba malo planinarenja. Ako posao dopusti ove jeseni sam naumio potražiti kakvoga lokalca penzionera i dogovoriti tarifu da me odbaci barkom do poste i dodje po mene kada ga zovem.

Meni predobar, znam da će biti paljba na mene ali dobro začinjen i ispečen na gradelima meni duplo sladji od lubina.

Slazem se za skarama, velikog filetirat, glavu i kosti u juhu a filete na gradele i nema bolje.
(Osobno, lubin mi je precijenjen)

Inace marko i ja planiramo petak ili subota ujutro ili Pelješac ili Konavle obic, pa ako netko zeli, moze se pridruzit.....

Inace, cisto pucanj u prazno, radi li uopce ista oko konavla (da ne potezemo do tamo uzalud)?

Sent from my iPhone using Tapatalk

A vjerujem da ima škarama sigurno jer sam ih i sam nešto lovio, a još uvijek bi trebali lijepo raditi... A za druge vrste nemam pojma, sigurno da može uvijek nešto biti... Ali ja vam ne bih savjetovao dolazak u Konavle prije jeseni, jedino ako baš volite izlete :D

Inače, jel se uhvati išta ozbiljnije tijekom dana izvan sezone npr luceva ili šta ja znam čega? Ja sam po suncu znao jedino kakvu sitnež ili baš u dobroj pjeni nešto solidno izvući. Daleko najbolja mi se pokazala zora za svakojaku ribu, nego je problem što kratko traje, imaš max 1 sat ozbiljnog lova. I još mi se znalo lijepo pokazati na škarme po noći ...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 26 Kol 2021 10:28 #407 od marko87
Ma kod mene katastrofa, ja sam imao dva mala feluna manja od jiga. Akcije po površini bude, nešto gonja malu ribu po površini ali ne reagira na nikakve varalice ili bude 50tak metara van dometa.

Jutros 3-4 tune lijepi komadi radili haos nekih 20-30m van dometa. Pokušavao dobaciti ali bezuspješno. Još sat vremena pokušavao iza toga i odustao.

Znači misliš da nam nema smisla dolaziti u Konavle, mi se baš ponadali netko će reći da se lovi i isplati se zaputiti😁

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 26 Kol 2021 13:37 #408 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging ulovi

marko87 napisao: Ma kod mene katastrofa, ja sam imao dva mala feluna manja od jiga. Akcije po površini bude, nešto gonja malu ribu po površini ali ne reagira na nikakve varalice ili bude 50tak metara van dometa.

Jutros 3-4 tune lijepi komadi radili haos nekih 20-30m van dometa. Pokušavao dobaciti ali bezuspješno. Još sat vremena pokušavao iza toga i odustao.

Znači misliš da nam nema smisla dolaziti u Konavle, mi se baš ponadali netko će reći da se lovi i isplati se zaputiti😁

Iskreno, nisam baš nešto pretjerano upućen kakva je situacjia na konavoskim stijenama jer nisam dugo bio dalje od Cavtata. Ali ne vidim baš po fejsu da se ekipa hvali nekakvim ulovima, tu i tamo kakav veliki škaram se objavi i to je to. A i nisam se odavno kretao po tim spinerskim društvima gdje se prepričava o ulovima tako da i tu kaskam. Moguće da vas može potrefiti da bude neki dobar dan pa se dogodi štogod, ali realno nije baš neko doba godine od trofejnih ulova... Palamide su duboko, vjerujem i lucevi, gofova uvijek ima ali su teški za uloviti jer su oprezni... Za tune nemam pojma, znam da ih bude tamo ali rijetko tko to može kapitalizirati...
Hvala: marko87, ninic, hl_demi

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Kol 2021 16:42 - 28 Kol 2021 17:44 #409 od marko87
Evo ga napokon opet more nagradilo silne sate provedene bacajući varalice 😁

Ovaj put mi je YT nešto totalno zeznuo kvalitetu ali neda mi se opet čekati upload sat vremena pa će ovaj video biti malo lošiji.

Edit..prelos je video i uplodam ponovo pa postavim novi link.

Zadnja izmjena: 28 Kol 2021 17:44 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 28 Kol 2021 17:43 #410 od Ozi
Replied by Ozi on topic Shore jigging ulovi
Nije nista more nagradilo nego si pogodio sto sve treba i uspio.:)

Jedino sto video nije dostupan. Bar meni.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Kol 2021 17:58 #411 od marko87
Kvaliteta je užasna nisam mogao ostaviti onako, čim se učita ponovo postavim link.

Hvala: Ozi

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 28 Kol 2021 18:14 #412 od ninic
Replied by ninic on topic Shore jigging ulovi
Ja sam uspio pogledati i svaka ti cast! Lijepu palamidu si roknuo, koliko je tezila?
Jedino sam zaboravio pogledati jel opet roza bila u igri ;)

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Kol 2021 18:21 #413 od marko87
Hvala ti🙂 ravno 1,5kg teška. Ovaj put nije roza presudila nego zebra glow. I što je zanimljivo 60g needle jig mi je uvijek zadnji što vadim iz kutije a ovo je mislim treći put da sam taman pred polazak doma stavio 60g i dobio ribu.

A vidi se kad sam je išao vaditi van iz mora kako joj ispadaju ribice iz usta, taman se hranila kad sam provukao jig ispred nje.

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 28 Kol 2021 20:20 #414 od ninic
Znaci da si nasao dobru kombinaciju 😉

Uglavnom, lijepa porcija. Ja se nadam da konacno idem sljedeci vikend ribarit, zadnjih par puta mi je bila katastrofa.

Vidio sam da ti je skoro ispala natrag u more 🤣

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Kol 2021 20:44 #415 od marko87
A vjeruj mi da ni sam vise neznam koju kombinaciju nisam probao🤣🤣 neki dan sam čak uzeo silikonca black minnowa 60g i pokusavam i sa njim.

Iskreno kod mene je malo reći katastrofa. Mene izvlači samo što sam skoro svaki dan na moru i onda nekada i uspijem nešto uhvatiti.

Hahaha jesi vidio kako je podivljala, ono obično uradi kad je privučem uz obalu ali ovaj put je bila nevjerojatno mirna zato kad sam je izvadio bio sam krvav cijeli kada se počela tresti.

Molimo prijavite se

Više...
Ozi's Avatar 28 Kol 2021 21:23 #416 od Ozi
Replied by Ozi on topic Shore jigging ulovi
Ubacio bih se kratko. Vec sam dosta dugo ovdje clan, no nisam bio aktivan. Inace lovim samo brancine, a tezi SJ se polako ucim. Imam puno iskustva iz lakseg SJ pa kad nekako sastavim iskustva, u SJ za nase more se u principu sve svodi na tri boje i tri tezine. U globalu, naravno.

Sada dok jos nije jesenje i zimsko doba, ribe koje mozemo dohvatiti u ovo nezahvalno vrijeme jigging s obale, bude dana kada ribe jednostavno zele manji zalogaj ili jednostavno prezentacija vece varke nije odgovarajuca pa manja odradi posao.

Meni se ovo mnogo puta pokazalo dobitnim.

Nisam vidio ribu kolege Marka, no kapa dole. Skuzio si sto treba i kapitalizirao.:)

Molimo prijavite se

Više...
ninic's Avatar 28 Kol 2021 21:32 #417 od ninic
Divlja neka palamida il te htjela zafrknut 😉

Znaci kad si silikonca bacao onda znam koliko je sati 🤣

Ja sam neki dan namotirao gore olovo i stavio udicu, lignjicu gore i zabavljao se malo sa fratrima. Znaci toliko mi je bila potrebna akcija.

Sada se nadam da ce inchiku dat neke rezultate, ponedjeljak u shoping i za vikend ako bude bilo vrijeme akcija 😁

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Kol 2021 22:19 - 28 Kol 2021 22:23 #418 od marko87
Evo ga napokon završio upload😁

Ozi slažem se sa tobom u potpunosti. Ja sam zadnjih dana imao toliko akcije da nisam odavno vidio da sitnu ribu toliko naganja po površini ali sam ja bezuspješno bacao. Kombinirao sam sve moguće varalice i brzine vodjenja ali bezuspješno. Tek ovako poneki rijetki griz.

Ninić vjeruj mi srce me zaboli kad moram silikonca bacati ali vidiš do čega sam došao🤣

Zadnja izmjena: 28 Kol 2021 22:23 od marko87.
Hvala: B_, Ozi

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 28 Kol 2021 22:26 #419 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging ulovi
Lijepo. Bravo Marko!

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 28 Kol 2021 22:28 #420 od Vargo
Bravo Marko. Ma treba eksperimentirati sa svim varalicama, nema druge

Molimo prijavite se