"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 06 Tra 2020 11:22 #381 od B_
Replied by B_ on topic Shore jigging set

marko87 napisao: Od mene imas preporuku za masterya. Ja sam se isto dvoumio izmedju mastery i black mambe ali ipak je presudila gramaža masterya. Voblere sa njim nisam bacao ali frend ga takodjer ima pa ćemo vidjeti šta on kaže jel on testirao kakav je sa voblerima.

Vidim da si zainteresiran za blue romance pa ako ti igra ulogu polovan možda bi se ja rastao od svoga.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Znaci za jiging ti je Mastery dosta bolji od Romance?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 06 Tra 2020 11:37 #382 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging set
Da da, razlika ogromna. Jednako lijepo osjetim i 40g jig kao što sam ga osjetio i sa blue romance iako sada ne bacam ništa lakše od 60g otkako sam ga uzeo. I puno manje me umara nego što me je BR umarao. Trebalo mi je dva dobra ribolova da se naviknem na dužinu štapa ali meni je sjeo perfektno.

Jedina zamjerka što imam je zvuk koji halter proizvodi tokom jigganja, lagano cvili i to mi baš ide na živce. Mislio sam ajde mene tako zapalo ali kod frenda ista stvar.

Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 06 Tra 2020 21:09 #383 od dundo
Replied by dundo on topic Shore jigging set
Prije tri godine kupio sam Major Craft Zaltz 7-28 g prvenstveno za spining smuduta, i oduševio me je. Toliko sam se zaljubio u njega da sam lani, kad sam uzimao set za shore jigging, odlučio da će mi štap obavezno biti Major Craft. Mislio sam kupiti KG Evolution, ali me je tip it Magura nagovorio na Triplle Cross 80 + - 20g (neznatna razlika u cijeni). Upario sam ga sa Twin Powerom 5000 i nisam pogriješio. Štap je perfektan. Topla preporuka za kupnju.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 06 Tra 2020 21:16 #384 od B_

dundo napisao: Prije tri godine kupio sam Major Craft Zaltz 7-28 g prvenstveno za spining smuduta, i oduševio me je. Toliko sam se zaljubio u njega da sam lani, kad sam uzimao set za shore jigging, odlučio da će mi štap obavezno biti Major Craft. Mislio sam kupiti KG Evolution, ali me je tip it Magura nagovorio na Triplle Cross 80 + - 20g (neznatna razlika u cijeni). Upario sam ga sa Twin Powerom 5000 i nisam pogriješio. Štap je perfektan. Topla preporuka za kupnju.

Vec sam dobio preporuku za Tripple crossa. Ali evo nesto se dopisivam s Milosom iz Montenegro spininga, on kaze da je Tripple odlican stap, ali da je Xzoga Black mamba kvalitetniji i jaci stap. A slicne su cijene... E sad, ja nemam mogucnost probavati te stapove nego cu kupiti nesto na slijepo pa sto bude...

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 06 Tra 2020 21:30 #385 od dundo
Replied by dundo on topic Shore jigging set
Vjerovatno je Black Mamba isto vrhunski štap, ja ti samo govorim kakav je Tripple Cross. Sigurno nećeš falit koji god da uzmeš. I uzmi 3m dužinu.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Tra 2020 01:54 #386 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging set
Ja imam MC Skyroad 80+-20 i taj štap nije za duže bacanje voblera oko 30g. Mamba je tu daleko bolja i više balansiranja. Iskreno i daleko ljepša od Triple Cross 80+-20 štapa. Probao sam sva tri pa govorim iz iskustva. Novi Crostage 1002h nisam probao jer ga ni Maguro nije imao na stanju.
Navodno su i taj štap dosta izmjenili.
Meni je i Mastery što ga ima Marko i Barba87 ok štap ali su i oni malo više hardcore od Mambe

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 07 Tra 2020 08:05 #387 od B_

Ceco napisao: Ja imam MC Skyroad 80+-20 i taj štap nije za duže bacanje voblera oko 30g. Mamba je tu daleko bolja i više balansiranja. Iskreno i daleko ljepša od Triple Cross 80+-20 štapa. Probao sam sva tri pa govorim iz iskustva. Novi Crostage 1002h nisam probao jer ga ni Maguro nije imao na stanju.
Navodno su i taj štap dosta izmjenili.
Meni je i Mastery što ga ima Marko i Barba87 ok štap ali su i oni malo više hardcore od Mambe

A na sto se misli kad se kaze vise hard core? :cheer:

Nadalje, kaze Milos da Mamba nije bas jigaski stap, ali da je ok sto se toga tice. Da je najbolja za velike voblere.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 07 Tra 2020 08:35 - 07 Tra 2020 08:43 #388 od marko87
Što se masterya tiče ja mogu još samo nadodat da sam bio jako skeptičan čitajući tu na forumu komentar nekoga od kolega baš za njega da se boji da će biti prejak i da je to po njemu štap za konavskih stijena. To mi je stalno zvonilo u ušima ali opet na kraju meni je on ispao kao best buy i uzmem ga.

Taj dan kasno dodjem iz Splita i ne stignem ga oprobati. Ujutro odmah na more i nakon drugog bacanja pauk malo veći od jigga 80g. Naravno osjećaj nije kao kad hexanom imaš ribu. Ali bome nije ni toljaga koja ne osjeti ribu. Tih pola h što sam proveo na moru samo da me mine želja da isprobam štap imao sam još 2-3 ovakva pauka i mogu reć da osjetis svaki put kada udara kontru. A ribica veličine jiga.

Da nije situacija kakva jest imao bi priliku isprobati i njega i BR ali ovako tko zna
kada ću opet do Dubrovnika.

Privitak datoteke:

Zadnja izmjena: 07 Tra 2020 08:43 od marko87.
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Tra 2020 10:35 #389 od Ceco
Baš to B_ Mamba je univerzalac dok je Mastery nešto što možeš max iz štapa za velike pencil/jig/poper varalice. I to je štap sa kojim ćeš morati češće raditi pauze ali s kojim se čak ni tune ne trebaš plašiti. Zbog kvalitete je jako osjetljiv da ni manju ribu nećeš propustiti.
Ja sam gledao Mastery još davno dok me je više privlačio slatkovodni ribolov.
Imao sam ekipu koja ga je nosila za lov šarana i soma u Dunavu. Bio je još jedan model XZOGA tada skoro indetičan njemu. Misim da je samo bio u zlatnoj/žutoj nijansi a ne plavoj.
Ako ti je budget problem nećeš pogriješiti sigurno ni sa Savage Gear 1dfr Shore distance do 100g.
Neki ne vole njegovu boju ali meni je baš fora ova perla bila i plava.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 07 Tra 2020 11:26 - 07 Tra 2020 11:27 #390 od B_

Ceco napisao: Baš to B_ Mamba je univerzalac dok je Mastery nešto što možeš max iz štapa za velike pencil/jig/poper varalice. I to je štap sa kojim ćeš morati češće raditi pauze ali s kojim se čak ni tune ne trebaš plašiti. Zbog kvalitete je jako osjetljiv da ni manju ribu nećeš propustiti.
Ja sam gledao Mastery još davno dok me je više privlačio slatkovodni ribolov.
Imao sam ekipu koja ga je nosila za lov šarana i soma u Dunavu. Bio je još jedan model XZOGA tada skoro indetičan njemu. Misim da je samo bio u zlatnoj/žutoj nijansi a ne plavoj.
Ako ti je budget problem nećeš pogriješiti sigurno ni sa Savage Gear 1dfr Shore distance do 100g.
Neki ne vole njegovu boju ali meni je baš fora ova perla bila i plava.

Sori, ali ovo boldano nisam bas najbolje razumio, ovo se odnosi na Masteryja?

Ti da ides uzeti nekog univerzalca (jig do 60g i vobleri 20-40g) sto bi uzeo?
Zadnja izmjena: 07 Tra 2020 11:27 od B_.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Tra 2020 13:09 - 07 Tra 2020 13:13 #391 od Ceco
Mambu,
jer je Mastery baš za tešku artiljeriju. Iako je osjetljiv da ćeš osjetiti udar i manje ribe ipak je za varalice koje su u samome vrhu gramaža.
Mamba ti je ideala za TMS i slično plus jigging oko 60g.
Za budžet štap tu je SG Shore Distance 10' bez konkurencije meni za štap od nekih 500kn.
Isto tako Mamba mi je ispred MC triple cross serije.
Ja sam mislio baš sebi uzeti Seabass seriju Triple cross 15-42g jer mi bila super privlačna težina ali sam odustao kad sam vidio štap uživo u BBS u Maksimiru.
Taj štap ima rukohvat kraći nego moj lakat i to dosta, a dug je 3m.
Jednostavno mi nije legao i ne vidim se da njime izvlačim maksimum.
Tako sam isto odustao od Savage Gear LRF štapa jer mi je ručka bila prekratka iako je on samo 240cm.

Zadnja izmjena: 07 Tra 2020 13:13 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
ljagi's Avatar 07 Tra 2020 15:38 #392 od ljagi
Replied by ljagi on topic Shore jigging set

marko87 napisao: Oprema lagano pristiže, stigla je rola i upredenica.

k

Jel mi mozes rec di si kupio upredenicu?

Molimo prijavite se

Više...
ljagi's Avatar 07 Tra 2020 15:38 - 07 Tra 2020 15:39 #393 od ljagi
sorry dupli post....
Zadnja izmjena: 07 Tra 2020 15:39 od ljagi. Razlog: double post

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 07 Tra 2020 16:16 #394 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Shore jigging set
@B_ uzmi u obzir još jednu stvar. Do koje dubine koji štap efikasno radi sa jigovima. To se često zaboravi, a stap do 80g ti garant neće jig od 80g pravilno animirati na 35+ metara dubine. Kako to znaš? Pa prvo što skužiš da su ti svi udarci uvijek pliće pa pomislis da nema ribe dublje... ;)
Npr, ja imam štap do 100g i 80g jig bacam do 30ak metara, a dublje idem ili na long jig ili u 90% situacija idem na 60g ako bacam u dubinu 40ak metara. A štap i nije neki poluproizvod...

Molimo prijavite se

Više...
Pega's Avatar 07 Tra 2020 18:58 #395 od Pega
Replied by Pega on topic Shore jigging set
Bacao sam sa par ljudi jigove i mogu reći da neki ljudi ne da ne znaju, nego kao da koriste pola snage za izbačaj jiga...a i svaki štap, pa čak i Zenaq koji je deklariran 10-100g, sigurno ne baca isto 30g jig i 60 ili 80g...tj. ima svoji idealnu težinu bacanja i rada sa jigom. Meni štap koji je do 80g, najljepše radi sa jigovima od 60g...dok je sa jigom od 30g skoro gluh...ovisi o još puno stvari...tip jiga, dubina...ali nešto univerzalno za idealan rad ne postoji...

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Tra 2020 00:13 #396 od Ceco
Da ali imaš štapove koji su dosta blizu tome. Zenaq je Muthos Sonio napravio malo čudo koliki mu je raspon ali jbg i košta toliko da rađe složim tri seta iz koji mogu pokriti sve od ML do HG klase.
Opet je moj savjet da ako ikako postoji prilika da se štap proba uživo. Evo ja bi bacio 1700kn za štap da nisam otišao do dućana.
Ili dok sam ostatak uspio vidjet kod ekipe s kojom se nađem na vodi.
Mamba je sigurno nadprosječan štap i topla preporuka ako imaš na raspolaganju lovu.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Tra 2020 09:50 #397 od B_

Ceco napisao: Da ali imaš štapove koji su dosta blizu tome. Zenaq je Muthos Sonio napravio malo čudo koliki mu je raspon ali jbg i košta toliko da rađe složim tri seta iz koji mogu pokriti sve od ML do HG klase.
Opet je moj savjet da ako ikako postoji prilika da se štap proba uživo. Evo ja bi bacio 1700kn za štap da nisam otišao do dućana.
Ili dok sam ostatak uspio vidjet kod ekipe s kojom se nađem na vodi.
Mamba je sigurno nadprosječan štap i topla preporuka ako imaš na raspolaganju lovu.

Nakon silne buke koju sam podigao, na kraju narucio jucer u Kapitalca onaj Savage gear 1DFR 305cm, <100g. Jbga prepao sam se na slijepo bacanja vece love, ovako 669 KN u Kapitalca i ako mi ne bude odgovarao nece biti velika steta.... Hvala svima na odgovorima, puno ste pomogli. Javim kakav je stap na terenu, u subotu ga testiram vjerovatno.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 08 Tra 2020 16:08 #398 od Ceco
To je jako solidan štap za cijenu iako ga se može nekad naći i za 400kn.
Ako ti se ukaže prilika testiraj Mambu ili Triple Cross u ruci. To je već 3x veća cijena od tvoga novog štapa.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 08 Tra 2020 22:54 #399 od marko87

ljagi napisao:

marko87 napisao: Oprema lagano pristiže, stigla je rola i upredenica.

k

Jel mi mozes rec di si kupio upredenicu?

Nemoj me držati za riječ ali mislim u škorpiona. U to vrijeme sam silu stvari nakupovao tako da nemam pojma. Vjerujem da je ima većina web shopova.

Iako moje iskustvo sa njom je radije zaobiđi,meni se pokazala katastrofalno. Poslje nje sakura ne sjećam se točnog naziva,uzeo u top fishing i preporodio se u usporedbi sa j-braid.

Molimo prijavite se

Više...
ljagi's Avatar 08 Tra 2020 23:19 #400 od ljagi
Burek.... narucio je jutros... nema veze bit ce za drugi stap.

Sta tocno nije valjalo?

Molimo prijavite se