"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Shore jigging set

Više...
filipzadar's Avatar 28 Sij 2021 22:51 #461 od filipzadar
Replied by filipzadar on topic Shore jigging set
Hvala ekipa na savjetima!! Jos samo bi valjalo otici🤦
Mozda sutra na paški most. To mi je inače dno dna pošta, ali nisan proba jigati, pa ajmo i to još...

Molimo prijavite se

Više...
pazinjan's Avatar 01 Stu 2021 20:25 #462 od pazinjan
Replied by pazinjan on topic Shore jigging set

Abyss napisao: @pazinjan, naručio sam prije neka tri tjedna rolu sa AliExpressa, trebala bi doći ovaj ili idući tjedan pa javim hoće li biti carine.

Iii, je dosla rola? :D

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 03 Stu 2021 11:20 #463 od Abyss
Replied by Abyss on topic Shore jigging set
Hahahaha
Rola je došla bez carine i PDV-a

Ali evo nešto svježije naručeno s AliExpressa
Naručio sam par različitih stvari od različitih prodavača, PDV je uključen u cijenu, ide prema Mađarskoj, tamo tih par manjih paketa zapakiraju u jedan veći, i šalju bez ikakvih dodatnih nameta

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 03 Stu 2021 11:46 #464 od marko87
Replied by marko87 on topic Shore jigging set
Koju si rolu uzeo? Ja sam u potrazi sebi za spin kakvu sa uzmem a uzeo bi i nešto da imam za rezervu za SJ. Za oko mi zapele one saltist, black marlin i ima sad neka nova nemogu se sjetiti naziva.

Poslano sa mog M2101K7BNY koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
pazinjan's Avatar 04 Stu 2021 10:16 #465 od pazinjan
Replied by pazinjan on topic Shore jigging set
Ja sam uzeo kastking sharky 3, i mogu rec da je odlicna za te pare

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 04 Stu 2021 11:45 #466 od marko87
Evo upravo sam bacio pogled na nju i izgelda lijepo mogu ti reći. Samo koliko sam uspio vidjeti više je namjenjena za slatkovodni ribolov pa ću još malo baciti pogled. Od ovih što sam ja zamjerio najlakši model je 320g a ja gledam nešto max do 300g za spin. Ispast će štogod pa ako bude crnog petka i na aliju iskoristit ću priliku.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 04 Stu 2021 11:55 #467 od Ceco
Replied by Ceco on topic Shore jigging set
Ma Knez ubodi sharky ili novi SG SGS6/8 u veličini 4000 i miran si.
SG daje garanciju 5godina što nije malo

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 04 Stu 2021 12:01 #468 od marko87
Nisam ih uopće detaljno ni gledao, neznam uopće kakve veličine i težine imaju. Bacit ću malo pogled pa vidjeti hoće biti kakvih dobrih popusta.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 04 Stu 2021 12:20 #469 od Ceco
Sad ti je kod ribolovnog pribora Pero bila na 20%.
Inače dugoročno i novi Penn Battle lll je fina igračka u veličini 2500 za igranje.

Hvala: Waterfall

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 04 Stu 2021 15:03 #470 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Shore jigging set
Volim kad Ceco da svoje mišljenje o bilo čemu sto ima veze sa ovom našom pasijom.
Čovjek je verziran i pragmatičan. Svaka čast kolega.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 04 Stu 2021 15:09 - 04 Stu 2021 15:10 #471 od marko87
Eeee Ceco je imao prste u većini mojih kupovina. Za sve što sam uzimao savjetovao bi se sa njim. Čak je ovaj novi štap imao u ruci i potresao prije mene😊

Zadnja izmjena: 04 Stu 2021 15:10 od marko87.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 04 Stu 2021 15:20 #472 od Ceco
Gle mene je KastKing ugodno iznenadio. Super kočnica i stvarno fin rad.
Mana mu je što je nemoguće naći rezervne dijelove. Kod Darke mi je još uvijek njih par jer ne možemo naći bail roller i sl.
Iako su stvarno prošli torture. Speed Demon 3000 mi je noćio na dnu mora zajedno sa štapom. Tako da se možeš pomiriti sa 300kn ako se nešto polomi a ovdje za 600kn već imaš solidne igračke i dijelove bar 7 godina.

Molimo prijavite se

Više...
Abyss's Avatar 04 Stu 2021 19:02 #473 od Abyss
Replied by Abyss on topic Shore jigging set
Ma uzeo sam za spin Kastiking sharky
Već godinu dana radi super, a nisam je baš pazio ni štedio

Ali kako uskoro dolazi black Friday , ja planiram uzeti ipak kod nas neke stvari

Ako ipak misliš preko AliExpressa nešto gledati, pogledaj sad 11.11., tad su kod njih veći popustie
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 06 Stu 2021 15:44 #474 od Paragon
Replied by Paragon on topic Shore jigging set
Vidim da neću lako do Xzoge... Ajmo ovako
Tražio bih nešto slično Xzogi... gramažom i akcijom štapa.
Cijenu neznam koju bih postavio kao granicu....
Gledao sam malo Major Craft štapove...
Tipa MC Solpara shore 305cm do 100gr
SG2 Shore 300cm 30-100 gr...
Čak mi je Triple Cross upo u oko...
Sad zašto tolika gramaža... Imam Yamashitinog miša koji je ja mislim cca 50-60 gr.Imam i onega manjega koji je cca 40ak grama....
Ribao bih na Dubrovačkom području s tim da se vodim logikom da ako malo jače puše ili je veći kurenat da mogu baciti teži jig a ne da moram odustati ako imam štap za jigove 30-40-50grama npr....Isto tako često kad idem na ribanje vidim plavu ribu kako kuha po površini...bacački štap nemam pa bi mi to poslužilo i za tu tehniku pored shorea...Veliki vobleri, miš,jigovi,poperi i slično...Prvenstveno za miša...

Situacija je sljedeća:
Imam Daiwu BG 4000 sa namotanim YGK Super Jigman x8 PE#3 i imam FXR mislim da je 0.47...
Postoji mogućnst upgradea role ali nekada kasnije ako me uzme shore. Ovo bi bilo privremena rola.
Čisto da mi ne plače novčanik jer imam sređivati brod pa bi čak i idealno bilo kad bi štap bio jeftiniji
a da je opet nešto što znam da će me služiti...Poslije kad bude prave prilike lako se uzme bolji štap...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 06 Stu 2021 16:21 #475 od marko87
Ako hoćeš moj iskreni savjet. Ja volim jači pribor pa možda nisam čovjek kojega bi trebao slušati.

Ja ne shvaćam kako na Dubrovačkom području itko može i ima živaca ribati sa štapom koji je ispod 100g. Onakvi tereni i dubine ako hoćeš ikakav ozbiljan SJ štap minimalno 120g.

Evo čisto primjer sa puvalica od prošlog vikenda. Kurenat nije bio nešto prejak pa nemogu reći da je nosilo jig. Ribanje počinjem jigom od 120g i kad sam na novom terenu uvijek u sebi brojim koliko tone da malo snimim teren sa znam radi spuštanja jiga. Cca minuta i 10sek da potone toliki jig. Znači ribanje cca 4sata se svede na to izgubiš više od pola vremena da ti jig dodje do dna uopće.

Ja da nisam imao situaciju kakvu jesam sa štapom da mi bilo hitno sigurno bi sad uzeo ovaj od Savage gear jači model 60-150g. Iako mi draze da Palms na kraju imam jer vjerujem da se ipak to dvoje nemoze usporediti.

Ako budeš za njih zainteresiran jedino vidjeti ako ga imaš priliku probati jer su dosta teški pa da ne bude da ti to ne odgovara kasnije.

Ja da ribam na Du području koliko na Pelješcu uzeo bi zenaqa makar na vizu na rate i što kolega Ozi nedavno pisao učlanio bi se u teretanu da mogu bacati 150+g.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 06 Stu 2021 16:51 #476 od Paragon
Replied by Paragon on topic Shore jigging set
A evo ja se vodim tvojom logikom ipak na kraju jer mi ima smisla pogotovo u nas južno
Pogotovo ako malo puše ili ima kurenta....

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 06 Stu 2021 16:59 #477 od marko87
Točno tako, ja na Pelješcu imam i to dosta često situacije kad mi jig od 120g nosi kurenat pa mogu misliti kako je tek dole dok dodje do dubine od 50+m. Vidim da Talijan u svojim videima dosta forsira i ovaj slabiji model od SG i čak je čini mi se i 100g bacao sa njim što mu je gornja granica. Pa bi možda i on mogao proći ako bi se zadovoljio tim gramažama. I naravno ako se uklapa u budžet.

Nema nam u zadnje vrijeme kolege sa Korčule da on kaže svoja iskustva ako je uzeo štap a znam da je pisao da će ga uzeti čim dodje u prodaju. I mene zanima mišljenje pogotovo on koji ima zenaqa će dati najbolju usporedbu jer vidim da ih naveliko uspoređuju.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 06 Stu 2021 19:11 #478 od Ceco
Probao sam oba nova SGS2 i SGS6 štapa u ruci u trgovini. Ti štapovi su definitivno po meni best buy trenutno. Opet tvoj Palms je Knez za SGS6 60-150g avion.
Kao što sam tebi rekao da ga odmah kupuješ kad sam vidio štap uživo tako velim da netko tko ima novce ipak ide na Yamagu/Palms ili Zenaq i preskoči SGS6.
Opet tko često ne ide na SJ i gleda na max uštedu SGS2 će biti i više nego dovoljan i ja bih tu išao odmah na 60-150g verziju jer se dobije ipak ta gornja granica.

Ja imam Skyroad 1002h koji je "jači" štap od Triple Cross 1002h pa opet drhtim dok bacam već 80g.
Po meni je tu SGS2 definitivno bolja kupovina.
Jigovi oko 40g se lako pokriju i običnim spin štapom.
BTW mislim da će BG 4000 biti taman za SGS2 60-150g

Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 06 Stu 2021 19:28 #479 od Robi75
Replied by Robi75 on topic Shore jigging set
Marko ako budeš ova 2 tjedna dolazio na Pelješac javi se, danas sam stigao iz Dojčlanda na 2, možda 3 sedmice.. Od ponediljka kreće akcija 😊

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 06 Stu 2021 19:33 - 06 Stu 2021 19:34 #480 od marko87
Auu ovaj vikend sam na putu, idući opet 😏

Imao sam u planu ako uspijem rjestiti zamjenu zaletit se ali samo na dan pa kad bi uspjeli dogovoriti kakav izlet. Ako budeš 3tj tu onda možda ima teorije taj treći tjedan da iskombiniramo dan dva tri za redom.

Zadnja izmjena: 06 Stu 2021 19:34 od marko87.

Molimo prijavite se

Hamag