"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Štapovi i role za shore jigging

Više...
marko87's Avatar 08 Lip 2020 17:37 #241 od marko87

Lima napisao: Imam štap BR 20-60 PG,s kojim jigovima naj bolje radi,da li je pre težak jig 50g.Sad nabavljam jigove a nisu baš jeftini pa pitam da se ne zeznem s pre teškim jigovima i da li je 20g pre lagano?

Ja imam isti takav štap i bacao sam 50g iz sve snage bez imalo straha dok nisam umirovio štap što se jiggova tiče. Ništa lakše od 30g nisam nikada probao jer mi za mjesta na koja ja idem nije imalo smisla uzimati tako lagane jigove.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 08 Lip 2020 20:25 #242 od Lima
Ok,hvala na odgovoru.

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 09 Lip 2020 10:13 #243 od Vinsent_P
@Lima Romansi su jigovi od 40g taman, super lete i nije ih problem animirati (imam taj stap i govorim iz iskustva). Osobno ne bih isao sa jigovima od 50g jer stap nema vise dovoljno ''rezerve'' za pravinlu animaciju, nisam probao ali nemam ni potrebe za tezim jigovima. Takoder ostale varalice do 45g odraduje bezproblema. 20 gramski jigovi ce ti isto dobro posluziti u odredenim situacijama (manje dubine, slabiji kurenat,...) Moja preporuka bi ti bila da najvise uzmes 30g i 40g ovisno o trenima na kojima lovis i koji jig od 20g. Rogi;)

Molimo prijavite se

Više...
Vinsent_P's Avatar 09 Lip 2020 10:13 #244 od Vinsent_P
@Lima Romansi su jigovi od 40g taman, super lete i nije ih problem animirati (imam taj stap i govorim iz iskustva). Osobno ne bih isao sa jigovima od 50g jer stap nema vise dovoljno ''rezerve'' za pravinlu animaciju, nisam probao ali nemam ni potrebe za tezim jigovima. Takoder ostale varalice do 45g odraduje bezproblema. 20 gramski jigovi ce ti isto dobro posluziti u odredenim situacijama (manje dubine, slabiji kurenat,...) Moja preporuka bi ti bila da najvise uzmes 30g i 40g ovisno o trenima na kojima lovis i koji jig od 20g. Rogi;)

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 09 Lip 2020 12:43 #245 od Lima
Uzeo sam par jigova od 20 i 40 g bilo me strah uzet od 50 a da ne pitam ljude koji su probali,znam da štap mora imat još malo snage za zategnut ribu.Ove godine idem u Konavle na godišnji pa hoču složit opremu kako treba jer ne znam da li tamo ima kakvih dućana sa ribolovnom opremom.Hvala.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Lip 2020 16:55 #246 od Paragon
U Konavlima nemaš butige.
Imaš u Mokošici Mondo trade.
Odnedavno se Wasi u Komolcu počeo dobro opremati jigovima i općenito ribarskim priborom.
U gradu možeš poći ispod zvonika od crkve u Gružu.
Ili u RK Minčeta u Top Marine.

Molimo prijavite se

• Lima
  • Lima's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Lima's Avatar 09 Lip 2020 19:45 #247 od Lima
Hvala za info,nadam se da neće trebat.

Molimo prijavite se

Više...
SporiGusar's Avatar 19 Lip 2020 10:04 #248 od SporiGusar
Dvojba je i dalje tu, imate Penn slammera III 4500 i 5500, koju od ove dvije mašinice bi odabrali za SJ, zašto i koje štapove bi uparili s nekom od njih. Hvala još jednom :)

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 20 Tra 2021 17:46 #249 od marko87
Ekipa kao sto sam vec napisao ostao sam bez stapa i cini mi se da nabava gornje sekcije nece biti opcija. Sada sam u dilemi sta uzeti i kad vec uzimam isao bi nesto bolje od xzoge.

Gledajuci danas malo po YT i web shopovima izbor sam suzio otprilike na ova dva stapa. Ako tko ima jos kakvu preporuku ili da zna nekoga da ima koji od ova dva stapa da mi kaze utiske jer nije bas mala lova u pitanju i volio bi izabrati sto bolje mogu u ovome cjenovnom rangu.

skorpion-dnc.hr/stapovi/jigging/shore-ji...3ft-xxxh-bl-45-150gr

www.monster-bite.com/en/products/4516508...ugging-sp-max-150g-1

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 27 Tra 2021 21:19 - 27 Tra 2021 21:21 #250 od marko87
Posto sam vec bio pisao vezano za nezgodu sa stapom evo da se pohvalim da je nova igracka stigla.

Na kraju se radi o modelu koji mi je prvi zapeo za oko a to je palms shore gun evolv sfsgs-103xxxh-bl.

Nakon dosta savjetovanja i na kraju velike potrage za yamagom nije mi se davalo 100+ eura za dostavu iz Australije ponovo sam se vratio na palms. Stap me je odusevio bez obzira sto mi je to prvi skupi komad opreme stvarno nevjetovatno izgleda. Na prvu stap izgelda malo prejako ali kada sam ga zadrmao sa olovom 70g vec je druga prica ali pravi utisci kad stignem do mora.

Balans sa saragosom nije bas naj ali mislio sam da ce biti i gori. Veci model svakako ide kada se skupi nesto love tako da me to ne brine.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Ovo je bilo brzinsko slikanje jer sam bas bio pod dojmom a detaljnih slika ce biti kada ga krstim sa ribom.

Zadnja izmjena: 27 Tra 2021 21:21 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Vargo's Avatar 27 Tra 2021 21:23 #251 od Vargo
I kod mene je balans slican, tako na gornju dio drske, ali kad ga uglavis pod pazuh, vidjet ces da to sjedi bas kako treba!

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 27 Tra 2021 22:05 #252 od marko87
Ako se sve poklopi ovaj vikend sam opet na moru pa ce biti test ☺

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 28 Tra 2021 08:19 #253 od Robi75

marko87 napisao: Ako se sve poklopi ovaj vikend sam opet na moru pa ce biti test ☺

Čestitam Marko! Moćno to izgleda!
Ja sam zagrizao za model 106XXH/40-120g na Fishinglure.eu ali nekako mi izgleda nesigurno ta stranica, prejeftini su im štapovi u usporedbi sa drugima. Evo ovaj tvoj je 276 eura. Pitao bih te i što misliš o uparivanju Blue snipera 97mmh sa Saragosom 8000?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Tra 2021 08:48 - 28 Tra 2021 08:51 #254 od marko87
Iskreno i ja bi uzeo slabiji model da ga je bilo gdje blize uzeti. Takodjer sam gledao na toj istoj stranici i nije mi ulijevalo povjerenje jer nigdje drugo ga nema ispod 400eura a kod njih manje od 300. Trebalo bi im pisati pa vidjeti koliko je dostava i dali ga uopce imaju.

Ja sam yamagu gledao kod guigo u Francuskoj gdje je kolega Vargo uzeo ripple fishera i stajalo da imaju na stanju. Pisao im mail da dogovorim za slanje i vidim dali bi mi postarina bila jeftinija u Njemačku. Vraca mi koliko je dostava u Hr u Njem duplo jeftinije ali model koji sam ja htio nema trenutno.

Ako me sjecanje sluzi taj 97mmh je 3.05 i oko 300g tezak tako da vjerujem da bi mu saragosa 8000 bila perfektna. Moja xzoga je bila 3.05 i imala je nelos balans sa saragosom 6000 ali 8000 bi bila perfekcija.

Jbga ja sam se u startu zeznuo kad uzimao saragosu ali zato sam sada sa dosta savjetovanja sa kolegom Cecom odlucio kad se skupi lova idem na novoga twin powera 10000.

Zadnja izmjena: 28 Tra 2021 08:51 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 28 Tra 2021 09:53 #255 od Robi75
Bit će to vauu kombinacija kod tebe kad to složiš. Gledao sam malo sad za ovaj Fishinglure.eu,to je nekakva bugarska stranica,imaju neku nijemci što su tu naručivali, vidim da su i dobili nakraju to što su naručili ali svejedno mi je nekako sumnjivo.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Tra 2021 10:48 - 28 Tra 2021 10:55 #256 od marko87
Pa evo nenadano cu se i ja lagano prebaciti u malo visu klasu. Odavno mene Ceco nagovara na twina a ja ga nisam htio ni pogledati misleci biti ce brutalna cijena. Sada kad se pojavio u prodaji vidim da me nece nesto pretjerano skuplje doci od toga da uzimam saragosu 8000 pa sam se za cas okrenuo twinu.

Kazem ti pisi im mail. Ja sam ovih dana tako pisao na sve strane pa tko odgovori odgovori. Jer ovo su zadnji komadi staroga modela, novi je sada izasao sa plutanom ruckom a meni je iskreno ovaj stari puno ljepši.

Priupitaj ih jeli imaju mogucnost da platis preko paypala ako ga imas. Tako ces imati neku sigurnost za lovu ako ga narucis a slucajno ne dodje.

Zadnja izmjena: 28 Tra 2021 10:55 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Robi75's Avatar 28 Tra 2021 10:53 #257 od Robi75

marko87 napisao: Pa evo nenadano cu se i ja lagano prebaciti u malo visu klasu. Odavno mene Ceco nagovara na twina a ja ga nisam htio ni pogledati misleci biti ce brutalna cijena. Sada kad se pojavio u prodaji vidim da me nece nesto pretjerano skuplje doci od toga da uzimam saragosu 8000 pa sam se za cas okrenuo twinu.

Kazem ti pisi im mail. Ja sam ovih dana tako pisao na sve strane pa tko odgovori odgovori. Jer ovo su zadnji komadi staroga modela, novi je sada izasao sa plutanom ruckom a meni je iskreno ovaj stari puno ljepši.

Imaš pravo, napisat ću im pa ćemo vidit. A za Saragosu i Twin, vidim da se Saragosa može uzet za 200 € a novi Twin dođe skoro 500?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Tra 2021 11:08 - 28 Tra 2021 11:08 #258 od marko87
Da oko 440 eura twin dodje al kontam ga cekati dok dodje u Hr i onda raditi povrat pdv na njega tako da ga mogu imati za koliko toliko normalnu lovu. Ali to je sve jos u zraku, nastavi li meni preko ljeta ovo ludilo sa udarima tuna ide saragosa na prodaju pa uzet vecu saragosu dok se ne oporavim financijski i mognem bez problema uzet twina.

Bude li pak situacija kao proslo ljeto kad sam mjesec ipo u komadu dane provodio na moru bez iti jednoga udara ici ce sve o klin i kupit cu kakvu jeftinu pusku i lagano roniti po plicaku😂

Zadnja izmjena: 28 Tra 2021 11:08 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
Dida's Avatar 28 Tra 2021 11:08 #259 od Dida
..marko koliko sam se rastužio kad si imao nesreću sa starim štapom sad sam višestruko sretan nabavkom novog štapa..
..čestitam situaciju i sretno ga koristio..

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 28 Tra 2021 11:14 #260 od marko87
Vjeruj mi da sam i ja. Hvala ti puno, neka posluzi upola kao stari biti ce odlicno.

Eee da ne zaboravim pohvaliti starog ribara iako nije tema predvidena za to. Nabavili su vrsnu sekciju u roku od 6 dana i ponudili mi ako je zelim uzeti na sto sam naravno pristao. Xzoga mi je prirasla srcu i neka je u pricuvi.

Molimo prijavite se