"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

UL Rock Fishing

Više...
Južni's Avatar 14 Sij 2020 16:46 #241 od Južni
Replied by Južni on topic UL Rock Fishing

Ceco napisao: Evo prvi izlazak neplanski u 2020.g je bio super zabava. Kako sam još bez štapa za teži spin posvetio sam se UL umjesto spina na samom Ušću Neretve. Nisam zažalio i na kraju sam imao i tri branka i preko 30 drugih riba za jednu zoru i bez Ušća. Nisu veliki ali vesele.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Znači saruna se traži u ovo vrijeme što bliže ušću rijeke. Ceco ti si nam super učitelj i ne kriješ znanje ni poste. Bravo. Zato i loviš, samo treba doć do te spoznaje. 😊

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Sij 2020 18:10 #242 od Ceco
Replied by Ceco on topic UL Rock Fishing
Bio sam dalje od Ušća jer njih nema u boćatoj vodi.

Bar ja ni jednog nisam uspio do sada uhvatiti.

Ovo je ulov iz Komarne koja mi je bila najbliža bez puno ljudi a sa super rasvjetom cijelom rivom.

Već po dolasku sam tražio događanja po površini jer je more bilo mirnije od kakve unutrašnje vode stajaćice.

Na desnoj strani sam u prvom mraku čuo jako dobro bućkanje i uz kraj vidio hrpu gavuna koji bježe.
Prvo bacanje 10g 3D Slim Minnow u boji Sardine (stari uzorak) udarac sekundu nakon propadanja, dobar drill i gubljenje ribe.
U ponovljenom bacanju vadim lijepog šaruna za šarunom, ali i počinjem gubiti jigove jer je jato taman do konapa od bove.
Prisiljen prebaciti se na silikon bacam 9g Black Minow na koji riba udara ali jako malo ih realiziram jer tuckaju u propadanju.
Nakon 4 ribe staju potpuno sa radom na Black Minow i niti jedna druga boja koju sam imao ne radi nekih 1h.

Već zadovoljan sa izletom pakiram opremu i stavljam kineski silikon za ispisno bacanje i krećem na jug obalom prema autu i nakon trećeg četvrtog bacanja počinje ludilo. Vadim hrpu jako sitnog lubina, male ušate, pirke i šarune.
Uglavnom 5 sati čistog gušta koje mi nije pokvario ni gubitak jigova niti umor od puta i predhodne noćne smjene.

Sad se treba strpiti za iduću priliku po mogućnosti bez velike stiske sa vremenom.
Par puta sam u autu od umora odlutao u polusan i imam veliku sreću da nisam uradio neko sranje.
Bez obzira koliko volim more moram poštivati svoje granice.

Hvala: Ando, B_, Paragon, lukazg, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 15 Sij 2020 13:27 #243 od Paragon
Replied by Paragon on topic UL Rock Fishing
Bravo Ceco pravi si majstor!:like: :like:
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Sij 2020 00:36 #244 od Ceco

Evo i dio koji sam uspio snimiti :)
Nadam se da u ubuduće ne bude više problema sa SD karticom.

Hvala: Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 20 Sij 2020 18:04 #245 od Južni
Pretplatio sam se. Baš ljepo da se počimo. Može link varalice i koliko je grama olovo?
Čini li mi se ili više bacaš uz obalu nego okomito?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Sij 2020 18:58 - 21 Sij 2020 00:05 #246 od Ceco
#Aliexpress HRK 70.30 25%OFF | 50pcs 70mm Soft Fishing Lures Set MSB70 3.0g Silicone Shad Bait Wobblers Lure in Fishing Tackle Box Carp Pesca Baits Wholesale
a.aliexpress.com/_sC8kwJ

Ostale varalice imaš u opisu ispod video snimke.
Ova siva boja mi je radila kad ništa drugo nije radilo.

EDIT: na snimci se ne vidi ali sam gađao sa bacanjem iza gavuna koje sam uspio vidjeti prema rasvjeti.
Zadnja izmjena: 21 Sij 2020 00:05 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 21 Sij 2020 13:35 #247 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic UL Rock Fishing

Ceco napisao: #Aliexpress HRK 70.30 25%OFF | 50pcs 70mm Soft Fishing Lures Set MSB70 3.0g Silicone Shad Bait Wobblers Lure in Fishing Tackle Box Carp Pesca Baits Wholesale
a.aliexpress.com/_sC8kwJ

EDIT: na snimci se ne vidi ali sam gađao sa bacanjem iza gavuna koje sam uspio vidjeti prema rasvjeti.

Osim te sive i ne vidim ove druge boje kao nesto lovne. Mislim da za 56 kuna je bolje imat Keitech esasy shiner silikonce od 2" ili 3 ",makar ih ima 12 u pakovanju i rade izvrsno pogotovo boje white pearl, sexi shad, pro blue,Wakasagi. Skoro svako bacanje je ulov saruna. Vrijeme lova od 5 sati ujutro do 7, ili navecer od 8-10 sati.

Rogi ribaru !
Hvala: Ceco, Južni

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 21 Sij 2020 14:12 #248 od Južni
Išo sam jutros na rijeku, radi strelki. Imo sam više praćenja bez udarca.
Što se radi kad se vidi praćenje, jače potegne, isto vuče ili malo zastane.
Neznam zašto nije udarila. Nešto krivo radim.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 21 Sij 2020 14:20 #249 od Paragon
Replied by Paragon on topic UL Rock Fishing
Probaj napravit stanku od par sec pa opet vući, jače potegnuti i slično...ugl igraj se da otkriješ što joj paše. Možda promjena varalice?

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 21 Sij 2020 14:57 #250 od Južni

Paragon napisao: Probaj napravit stanku od par sec pa opet vući, jače potegnuti i slično...ugl igraj se da otkriješ što joj paše. Možda promjena varalice?

Promjenio sam i opet praćenje. Bilo je oko 10 sati. Možda je bila sita. 😊 Probo sam brže vuć, nebi li je iritiro, ali tek na to ništa. Sitna je riba bila ispod mene, gavunčići. Možda je 115 mm poper prevelik bio. A na malom poperu male udice. Nisam pametan.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Sij 2020 15:09 #251 od marko87
Replied by marko87 on topic UL Rock Fishing
Drugi put pokušaj sa iglicom ako imaš kakvu. Ako ne obavezno je nabavi.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 21 Sij 2020 15:15 #252 od Južni

marko87 napisao: Drugi put pokušaj sa iglicom ako imaš kakvu. Ako ne obavezno je nabavi.

Imam. Jesam. I opet samo praćenje.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Sij 2020 22:38 #253 od marko87
Replied by marko87 on topic UL Rock Fishing
Daj mi reci gdje loviš ako nije tajna? U Dubrovniku sam opet dva-tri dana pa bi možda pošao bacati malo površince pošto evo peti dan čekam jiggove iz magura a zadnji par ribolova sam skoro sve pogubio.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 22 Sij 2020 09:15 - 22 Sij 2020 09:22 #254 od Južni

marko87 napisao: Daj mi reci gdje loviš ako nije tajna? U Dubrovniku sam opet dva-tri dana pa bi možda pošao bacati malo površince pošto evo peti dan čekam jiggove iz magura a zadnji par ribolova sam skoro sve pogubio.

Bio sam jutros. Loše iskustvo u zoru. Bura, kurenat jak, hladno po nogama. Kasnije bolje, ali ništa. Ni praćenja. Neš više.
Javi kad, pa se nađemo kod samostana u Rožatu.
Primjetio sam da nema kurenta od rijeke oko 3 sata prije plime jer tad počinje jači kurenat s mora pa ga anulira tamo gdje idem. Jutros sam bio kad je bila oseka. Greška. Pa računaj na to.
Zadnja izmjena: 22 Sij 2020 09:22 od Južni.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 24 Sij 2020 17:41 #255 od Južni

Ceco napisao:

Evo i dio koji sam uspio snimiti :)
Nadam se da u ubuduće ne bude više problema sa SD karticom.

Ceco kupio bi go pro, pa te molim da mi daš link tvoje preporuke jer imaš iskustvo s tim. Imam buđet do 500 kn. Hvala unaprijed.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Sij 2020 19:04 #256 od Ceco
Ja bi ti preporučio ovu ako je nađeš na nekoj akciji. Znaju biti oko 500kn ili da ideš na neku random marku.
Možda možeš naći i go pro 5 za te novce polovan.
www.svijet-medija.hr/art/sportska-akcijs...i-mi-action-4k/89425
Ja sam uzeo svoj na nekom njihovom popustu i još sam im poslao stari mobitel za 100€ popusta, ali je opet duplo bio iznad tog budžeta.

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 26 Sij 2020 17:26 #257 od Južni
Jeli 32 Gb dovoljna kartica? Snimanje samo akcije, do 10tak min.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Sij 2020 03:07 #258 od Ceco
Imaš tu preko 1h snimanja u 1080p60fps a oko jedan sat u 2k

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Sij 2020 18:06 #259 od Ceco

Zdenko napisao:

Ceco napisao: #Aliexpress HRK 70.30 25%OFF | 50pcs 70mm Soft Fishing Lures Set MSB70 3.0g Silicone Shad Bait Wobblers Lure in Fishing Tackle Box Carp Pesca Baits Wholesale
a.aliexpress.com/_sC8kwJ

Osim te sive i ne vidim ove druge boje kao nesto lovne. Mislim da za 56 kuna je bolje imat Keitech esasy shiner silikonce od 2" ili 3 ",makar ih ima 12 u pakovanju i rade izvrsno pogotovo boje white pearl, sexi shad, pro blue,Wakasagi. Skoro svako bacanje je ulov saruna. Vrijeme lova od 5 sati ujutro do 7, ili navecer od 8-10 sati.

Može se uzeti i samo jedna boja ako želiš.
Inače tu večer kad je stalo sve raditi ova varalica je radila. Bacao sam sve od Daiwa Tournamte, Black Minow Kaki/White/Blue ali 0.
Inače od ovih su mi radile prije ova crna i crvenkasta na istom terenu.

Tko ne želi čekati na Kineze može kupiti i kod nas isti orginal topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/6...mm-intensa-slim-70mm
imam sad obe i ne vidim razliku uživo.
Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Južni's Avatar 30 Sij 2020 13:39 #260 od Južni
Jeli jutros bio netko od vas u Dubrovniku, na Bijelom kamenu ispod Gorice?

Molimo prijavite se