"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

UL Rock Fishing

Više...
Paragon's Avatar 08 Ruj 2020 13:39 - 08 Ruj 2020 13:40 #321 od Paragon
Replied by Paragon on topic UL Rock Fishing
da. idem kad mogu zora podne popodne sumrak mrak.pravila nema
gdje jos ides po dubrovniku i okolici sa kraja?
navodno president da bude skarama 9 mjesec ali nikad nisam poso tamo...
Zadnja izmjena: 08 Ruj 2020 13:40 od Paragon.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 08 Ruj 2020 14:44 #322 od B_
Replied by B_ on topic UL Rock Fishing
Vise sam orjentiran na ovu drugu stranu jer sam trenutno u Starom gradu pa pođem od Pogačića ispod Libertasa, Danče, Buža, Porporela, Lazareti. Ali nisam u zadnje vrijeme nikako, malo sam izgubio volju... Najdraze mi je u proljece, 4. i 5. mjesec...

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 08 Ruj 2020 15:03 #323 od bzing
Replied by bzing on topic UL Rock Fishing

Paragon napisao: bzing dali je penn 2000 isti kao shimano 2000 ili je
penn 2000 kao shimano 3000. To me najvise zanima.
Koja je namjena pennu kod tebe?
Nije čak ni toliko bit kapaciteta role koliko je npr jačina kočnice.
Na Ceymarima 30 i 10 imam po 150 metara upredenice hahaha
Na mom terenu se motaju i strijelke i palamide lucevi i opcenito je teren jako tezak pogotovo zadnja dionica izvlacenja ribe gdje sam i izgubio ribu sa 2-7 stapom i ceymarom 10. potegla je silovito bas onda kad je trebala izici na povrsinu a ispod same povrsine nemas nego pola metra dubine stijena a u more ne mozes uci jer si na povisenom dijelu tj kao mulu. I treba ti cca 2m podmetac i da legnes na mul da mozes zajankat ribu.
Meni je ULRF najdraza disciplina a tu sam cak i najslabiji sa opremom...
Prolaze mi svakakve beštije kraj nogu, nekidan palamida cca 2,5 kg mi je prosla ispod nogu ali taman sam bio zabacio i dok sam ja dovukao i ponovno bacio ona je vec laganim tempom otplivala. uopce ju nije briga sto sam joj iznad glave.
Tako sam jednu licu dobio tocno ispod noga samo sam joj bacio ispred glave.

Te oznake "veličine role" su opisne prirode uz nedogovorenu tehničku osnovu proizvođača.Radije gledaj kapacitet i jačinu kočnice kao i težinu role.Konkretno PENN battle II u veličini 2000 ima kočnicu snage izvlačenja 4,5kg, kapacitet najlona 220metara debljine 0,2mm i teška je 286grama.Potpuno je metalna i zatvorena protiv prodora mora.Diskovi kočnice su karbonski i taj sustav kočnice HT-100 je meni baš uredan i uvijek znam na kojoj sam snazi.
Ja je konkretno koristim na spin štapu dužine 2,4m, težine izbačaja 3 - 22grama jer kod mene rola veže sudbinu štapa i rijetko se dogodi da je stavim na neki drugi štap.Tako da, ona lovi tehnike:spninig malim voblerima i silikoncima, jigging sa micro jigovima (7grama), a volo, eging, lagani odmet.
Stvarni učinak te role je daleko od maximuma kojim bih je ja opteretio jer ništa preko 2,5kg nisam izvukao (vukao da izvukao ne).Obzirom da su svi štapovi danas karbonski i amortiziraju napor ribe snaga kočnice od 4,5 kg je onome tko zna taktizirati u izvlačenju ribe sasvim dovoljna za ozbiljan ribolov.Jer.Dobar taktičar može savladati ribu do 3 x težu od nazivne snage kočnice.
Moja najjača rola je oznake 3000 i ima kočnicu 5,4kg.Ne vidim potrebu za nečim jačim jer ne lovim jiganjem iz barke niti težim jigovima s obale.Uvijek dodam da sam solidne komarče do 2kg izvlačio kineskim no name rolama plačenim 40kn.Jednu još imam :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Ruj 2020 13:01 #324 od Paragon
bzing
sve to stoji kad si na laksem terenu ili ti riba ne zagrize na 10 cm od dna.
ja jednostavno nisam imao srece sa ovom ribom trenutno...dok draga jest jer je odmah po zabacaju bio udarac silovit...recimo ja u vj koristim rolu koja ima snagu kocnice 8kg max...
spin mi je 7kg ali morao sam npr uzeti takvu rolu zbog balansa samoga i kapaciteta gdje mi lupaju palamide i strijelke i ostale borbene ribe.
doslovno sam imao griz na dnu i krenuo sa izvlacenjem i riba mi se okrenula i ode pod kamen 99% sam siguran u to jer bas na tome dijelu je najstrmije i ima vecih kamenja posto sam tu zaronio koji put.vise sam gledao da se skinem npr sa okume iako me nikad izdala nije. imam bg na vj stapu koja mi je perverzija a nezelim biti vezan za jedan brand pa sam cak i penna mislio probati....
rola mi je velicine 10 hahahah

B_ ja sa ribao i po plazama i presidentu i uvali mada nisam imao neke srece tamo, rijeka dubrovacka mi je najvise dala i kad uhvatim ovako 2-3h slobodnog vremena odem tamo. bude uvijek nesto makar i C&R ja se zabavim a ako padne neki veci komad ribe jos bolje.
probao sam i na sunju jednom kad sam bio sa barkom imao sam grizeva dosta ali to je bilo u srcu sezone pa sam samo 5 min iz zajebancije probao jer je bilo previse kupaca i barki.
na kalamoti takoder sam probao u srcu sezone ista prica kao sa sunjem....a evo u jesen i zimu mi se ne da ici tamo, na proljece meni posao krece tuta forca pa nikako se nagovorit poslije posla zaletiti tamo.
slano riva bio 5-6 puta spin i lrf 0 bodova
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 14 Ruj 2020 09:57 #325 od Luki
Replied by Luki on topic UL Rock Fishing
Kakav je po vama ovaj štap(radi se o "black hole"). Koristio bih ga za male voblere i silikonce te jigove do 10g. I može li se koristiti za micro jigging iz broda. Ciljana lovina su: lubini, saruni, skuše, arbuni...

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Ruj 2020 10:00 #326 od Ceco
Replied by Ceco on topic UL Rock Fishing
Nije loš ima ih za nekih 250kn povoljnih. Iako je primarno za lov pastrve ali brze akcije za lov u struji. Tako da bi trebao biti ok za varalice do 10g.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 14 Ruj 2020 12:11 #327 od Luki
Hvala puno na odgovoru, znaći mogao bih ga koristiti i za micro jigging iz broda?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Ruj 2020 12:15 #328 od Ceco
Naravno zašto ne. Ali bi za to iaš ipak na štap gornje granice bar 12-15g. Jiganje dosta lomi štap za razliku od fines pristupa pa čisto da imaš bolji osjećaj.

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 14 Ruj 2020 23:03 #329 od Luki
Znači da ga ipak izbjegnem za micro jigging?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 14 Ruj 2020 23:15 #330 od Ceco
Zavisi za koje ga novce uzimaš.
Ja bi ipak išao na neki štap sa fuji/sic vodilicama za slanu vodu i akcije do cca 20g.
Da imaš rezervu kad je jača struja. Obavezno isto fast akcija

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 15 Ruj 2020 09:19 #331 od Luki
A onda ću radije potražiti neki drugi... Iako ne lovim u jakoj struji, ali u slučaju da udre i malo veća riba da imam rezervne snage.
Hvala na odgovoru

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 15 Ruj 2020 10:55 #332 od Ceco
Taj štap ima dobar blank ali za ribu do 3kg ne bi smio biti problem. Pogotovo iz barke a opet problem će ti biti više upredenica i predvez. Jer za ovaj štap ne bi smio ići iznad PE 0.6

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 15 Ruj 2020 11:33 #333 od Luki
A ništa rađe ću skupiti još koju kunu pa kupiti neki viši rang

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 23 Ruj 2020 16:02 #334 od Paragon
Report od neki dan...
Puklo me nešto odlučih poći na LRF rano ujutro.
Dizanje u 5.00h priprema ješke i varalica, pije se kavica. Sprema se meza...
U 5.40 dolazak na poziciju u nadi da će pasti koji šarun po mraku. Ništa od toga.
Sunce se diže u 6:34. Bacaj varalice raznorazne ma ni pračenje nisam imao....
Pošto se sunce već dobro diglo zabacim i odjednom se štap savija. Strijelko zagrizo.
Lagana borba od koji minut sa njom.Špurtilam je iz trećeg puta jer svaki put mi poludi kad dode kraj špurtila i svom silom zapliva skače. Bacaj špurtil i ponovno borba. Molim boga da ne ispadne pošto je prva na LRF. Sve ovo se dogodilo negjde iza 7 i pol.
Vraćaj se u auto uzimlji drugi štap sa kojim ću nastavit varaličarit, a na ovoga ću a volo.
Prvi zabac silikonca na jig glavi od 2.5 gr tek što je taknuo dno uzima lijepa orada.Nažalost ispadne mi pod samim nogama. Roba cca pola kila. Drugi zabac nova orada ovaj put puno manja i kačim je u samo vanjsko meso od usnice. Zašpurtilo je i vani je ali mi je premala i odlučim je pustiti nazad.cca 25-30 dkg roba.
Iza toga imam jake grizeve orade međutim ne uspijevam nijednu više zakačiti ,a kamoli izvući vani.
A volo mi je padao na dno i tu sam isto pretpostavljam imao grizove orade jer bi se štap povinuo ja udarim kontru ona pusti. (nisam imao onu rolu sa kočnicom za orade koja se koristi kad joj se pusti)
Sve u svemu zabavljao sam se od 5.40 do 10h kad više nisam mogao ostati koliko je sunce počelo pržiti...
Sve u svemu ja zadovoljan. Izvukao prvu strijelku na LIGHT opremu. Imao mnoštvo akcije i grizeva(vrlo vjerojatno sitne ribe al što je tu je)
Daljnji cilj na ovu opremu je palamida i lica! hehe

evo i slike strijelke.
Moje isprike nisam htio slikati na pošti jer je bila sva krvava,a teren je malo nezgodan pa nisam htio riskirati pad u more...zato je slikana doma.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 23 Ruj 2020 17:16 #335 od bzing
Replied by bzing on topic UL Rock Fishing

Paragon napisao: Report od neki dan...
Puklo me nešto odlučih poći na LRF rano ujutro.
Dizanje u 5.00h priprema ješke i varalica, pije se kavica. Sprema se meza...
U 5.40 dolazak na poziciju u nadi da će pasti koji šarun po mraku. Ništa od toga.
Sunce se diže u 6:34. Bacaj varalice raznorazne ma ni pračenje nisam imao....
Pošto se sunce već dobro diglo zabacim i odjednom se štap savija. Strijelko zagrizo.
Lagana borba od koji minut sa njom.Špurtilam je iz trećeg puta jer svaki put mi poludi kad dode kraj špurtila i svom silom zapliva skače. Bacaj špurtil i ponovno borba. Molim boga da ne ispadne pošto je prva na LRF. Sve ovo se dogodilo negjde iza 7 i pol.
Vraćaj se u auto uzimlji drugi štap sa kojim ću nastavit varaličarit, a na ovoga ću a volo.
Prvi zabac silikonca na jig glavi od 2.5 gr tek što je taknuo dno uzima lijepa orada.Nažalost ispadne mi pod samim nogama. Roba cca pola kila. Drugi zabac nova orada ovaj put puno manja i kačim je u samo vanjsko meso od usnice. Zašpurtilo je i vani je ali mi je premala i odlučim je pustiti nazad.cca 25-30 dkg roba.
Iza toga imam jake grizeve orade međutim ne uspijevam nijednu više zakačiti ,a kamoli izvući vani.
A volo mi je padao na dno i tu sam isto pretpostavljam imao grizove orade jer bi se štap povinuo ja udarim kontru ona pusti. (nisam imao onu rolu sa kočnicom za orade koja se koristi kad joj se pusti)
Sve u svemu zabavljao sam se od 5.40 do 10h kad više nisam mogao ostati koliko je sunce počelo pržiti...
Sve u svemu ja zadovoljan. Izvukao prvu strijelku na LIGHT opremu. Imao mnoštvo akcije i grizeva(vrlo vjerojatno sitne ribe al što je tu je)
Daljnji cilj na ovu opremu je palamida i lica! hehe

evo i slike strijelke.
Moje isprike nisam htio slikati na pošti jer je bila sva krvava,a teren je malo nezgodan pa nisam htio riskirati pad u more...zato je slikana doma.

Lijep ulov!Još na laganu opremu...baš gušt.
Drugi put je odmah otkrvi (zareži ukoso na korijenu repa).I naravno, navedi koja je varka bila u igri da i kinezi štogod zarade :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 23 Ruj 2020 20:58 - 23 Ruj 2020 21:52 #336 od Paragon
E da je barem varka bila u pitanju hehehe ništa od varalica nije radilo...
Ponio sam za svaki slučaj nešto malo manje od pola kile srdele i na srdelu a volo sam je uspio dobiti.
Štap je 3-12 grama tako da je bilo stvarno lijepo imati je na štapu.
Sljedeći korak je dobiti ovakvu ribu na štap 1-7 gr koji svine u slovo U orada od pola kile hahahah
Zadnja izmjena: 23 Ruj 2020 21:52 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
rauli's Avatar 28 Ruj 2020 15:13 - 28 Ruj 2020 15:16 #337 od rauli
Replied by rauli on topic UL Rock Fishing
Vrijeme je strijelki pa evo i najvece ulovljene za sada na ligh opremu.

Štap: Okuma Hexana 10-36 g, 240 cm
Rola: Okuma Ceymar CTX-40
Varalica: Savage Sandeel Surf Walker 180
Upredenica Shimano 0.2 + predvez savage 0.4

Riba 3 kg ravno. Udarila na zalazak. Dobio sam je dosta daleko, u prvi tren ni slutio kolika je. Sve sta sam vise motao bilo mi je jasnije da je dobra prascia gore. Neprocjenjivo.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 28 Ruj 2020 15:16 od rauli.
Hvala: Baćo68, B_, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
rauli's Avatar 28 Ruj 2020 15:24 #338 od rauli
Evo i jedne malo manje prasice od prije nekih 15 dana. Lov rano ujutro, u 6 prije posla. 6:55 vec gledam na sat, vrijeme za na posao opalit, ali prije mene opalila ona :D
2.5 kg, dan na poslu brutalan :D

Štap: Okuma Hexana 10-36 g, 240 cm
Rola: Okuma Ceymar CTX-40
Varalica: Savage Sandeel Surf Walker 180
Upredenica Shimano 0.2 + predvez savage 0.4

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Ruj 2020 22:20 #339 od Paragon
Bravo. Imam Sandeela i nikad ništa na njega...skuplja prašinu.

Molimo prijavite se

Više...
rauli's Avatar 28 Ruj 2020 23:14 #340 od rauli

Paragon napisao: Bravo. Imam Sandeela i nikad ništa na njega...skuplja prašinu.

Kod nas u Rovinju radila tek tako, zlatni rt, takoreci plicak, ekipa vadila redovito, lice i strijele

Molimo prijavite se