"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

UL Rock Fishing

Više...
Bonzai42's Avatar 01 Lis 2020 23:37 #341 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic UL Rock Fishing
Rauli te objave bis trebao postati u podforum strijelka ili tako nesto, ultra light rock fishing je nesto trece od medium spinanja 😜 riba top, ja nikako da se zaletim do Rovinja iako mi treba 15 min.

Danas smo uzivali, prvi put u zivotu sam ulovio kavalu na silikonca, i da bi me kasnije posrao frend sasac ulovi vecu kavalu na 7cm silikonca nakon sto je meni ispala...

Neznam sta reci osim odusevljen sam. Borbena riba samo tako, vukla na kamenje i sasac pomogao da je izvucem na svu srecu, jer igrati se sa 0.20 fluorocarbonom nije pametno...

Nazalost prije nje mi je ispao zubatac od nekih 600g direkt na kamenu ispred mene...

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk
Hvala: B_, Ceco

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 02 Lis 2020 06:28 #342 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic UL Rock Fishing

Bonzai42 napisao: Rauli te objave bis trebao postati u podforum strijelka ili tako nesto, ultra light rock fishing je nesto trece od medium spinanja 😜 riba top, ja nikako da se zaletim do Rovinja iako mi treba 15 min.

Danas smo uzivali, prvi put u zivotu sam ulovio kavalu na silikonca, i da bi me kasnije posrao frend sasac ulovi vecu kavalu na 7cm silikonca nakon sto je meni ispala...

Neznam sta reci osim odusevljen sam. Borbena riba samo tako, vukla na kamenje i sasac pomogao da je izvucem na svu srecu, jer igrati se sa 0.20 fluorocarbonom nije pametno...

Nazalost prije nje mi je ispao zubatac od nekih 600g direkt na kamenu ispred mene...

Super. Koji je to silikonac?

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 02 Lis 2020 08:45 #343 od Bonzai42
Berkley gulp i savage gear sandeel dipan u gulp.

Hvala: Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 02 Lis 2020 09:04 #344 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic UL Rock Fishing

Bonzai42 napisao: Berkley gulp i savage gear sandeel dipan u gulp.

U kojoj velicini je taj savage gear sandeel silikonac i koje mu je tocno ime? Hvala na odgovoru.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
igork's Avatar 02 Lis 2020 21:55 #345 od igork
Replied by igork on topic UL Rock Fishing
Dali su tvrdili da silikon ne moze se dipovati so gulp, sa samo biorazgradjivi moze se dipovati

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 03 Lis 2020 16:29 #346 od Bonzai42
Zdenko neznam, mislim da je 7 cm obican sandeel.

Igor nakon jednog zabacaja se skine dip odmah. Gulp je na vodenoj bazi silikon pa upije, a obican silikon na uljnoj bazi pa je hidrofoban i ne upija tekucine

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Lis 2020 14:52 #347 od Ceco
Replied by Ceco on topic UL Rock Fishing
HRK 31.64 34%OFF | Mustad Mustad CNJH02 1.5g 2.5g 3.5g 5.0g Lead Jig Head Fishing Hook Norway Fishing Hooks
a.aliexpress.com/_mrw2mYV
@Paragon jesu ovo one jig udice koje tražimo?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Lis 2020 15:07 #348 od Paragon
Replied by Paragon on topic UL Rock Fishing
jesu to su te ja sam se taman obnovio jučer mi stigle

ibb.co/vqh9Vqf

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 24 Lis 2020 21:52 #349 od Ceco
Gdje si ti nabavio?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Lis 2020 23:11 #350 od Paragon
www.ebay.com/itm/Mustad-Micro-Jig-heads-...p2060353.m2749.l2649

Ova butiga iz Poljske naručeno 12. stiglo 23.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
igork's Avatar 25 Lis 2020 01:33 #351 od igork
Replied by igork on topic UL Rock Fishing
Sto ako uzmem obicne kineske dzig glave, mora li da su mustad

https://a.aliexpress.com/_mKxmg4z

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 25 Lis 2020 12:42 #352 od Paragon
ne moraju biti mustad,ja uzimam ove baš zato što mi savršeno odgovaraju silikoncima na koje ja lovim većinu vremena.
vidim da su ove kineske ipak malo dulje od ovih mustadovih...a lijepo sam se nalovio na ove silikonce i mustadove udice.jedina mana im je što nakon veće orade ih možeš u smeće baciti,a nekad je i slomije...no zato je tu druga opcija....
vade i felune od 1.5kg bez problema,manje kijerne i sve u gabaritima do cca 2kg(ribu preko na LRF još nisam uspio zakačiti osim murine koja mi se uvukla u rupu pod nogama i povuci potegni više od pola sata dok se nije oslobodila udice....)

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 29 Lis 2020 14:24 #353 od dasy27
Replied by dasy27 on topic UL Rock Fishing
Pozdrav ekipa. Kupio sam po preporuci forumaša Okuma light range 3-12g 216cm. Smijem li na njeg staviti 0,16 upredenicu jer je već imam kući ili moram kupiti tanju?
Koji je eventualni problem debele upredenice, ako je to debelo.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 29 Lis 2020 14:34 #354 od Ceco
Možeš ali nećeš imati prednosti tog štapa za UL. Kraće ćeš bacati i biti će teže voditi varalice ispod 10g čak i ove oko 10. Za taj štap ti je ideala nekih pe 0.6 do max PE1.0

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 31 Lis 2020 20:01 #355 od Paragon
Potpisujem što Ceco govori.
Ja koristim 0.10-0.12 za ovu vrstu.
Uzmi u obzir da je taj štap malo jači od deklariranoga i da bez problema može do cca 18gr.
Ja sam se zezao sa njime na dubini 35mt kančanicu i izvuko je lijepog arbuna i dosta sitneži.

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 01 Stu 2020 11:31 #356 od dasy27
Replied by dasy27 on topic UL Rock Fishing
Hvala. Primjetio sam to da je malo jaci. 3 grama slabo baca s ovom upredenicom, vidit cemo sta ce biti s tanjom. Dok primjerice skosavica 3.0 (17 grama) mu uopce nije problem, krenuo sam od 2.0 pa 2.5 pa 3.0 i vidim da ga ne lomi ni jedna.
Ovaj stap sigurno moze dobro posluziti za eging. Prvo bacanje i sipa, nakon nje 4-5 lignji. Odlicno krstenje novog seta 😃

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 01 Stu 2020 16:56 #357 od Paragon
Bravo kolega drago mi je da si lijepo krstio novi set!
Sa tanjom upredenicom ide to dalje ja sa 0.12 bacam 5gr jig glavu cca 40ak metara a jig 10 gr leti i dalje :) nisam točno mjerio ali tuda negdje je domet.
U principu ja kad sam kupovao ovaj štap sam tražio neki eging štap,ali me je LRF toliko privukao da sam ostao isključivo na njemu.
Još malo pa ćemo ja i draga poći zabaciti koji put za lignje. Ne očekujem ništa nego eto da nisam na kauču hahah

Molimo prijavite se

Više...
kovsi's Avatar 01 Stu 2020 18:33 #358 od kovsi
Replied by kovsi on topic UL Rock Fishing
Evala ljudi, evo da se javin i ode.

Napokon san se registrira na forum, cisto da mogu ode doc malo cakulat o LRF-u i komentirat ulove, jer me moji kad in prican o tome cili uzivljen i uvjeravan da tribaju probat samo kazu da san retardiran. LRF san otkria slucajno prije par miseci kad san slucajno narucia krivi stap sa nordfishinga.. A doslo je do toga da cu vjerojatno prodat svu ostalo opremu(spin i shore jigging) i ostavit samo LRF.

Eto i da postavin prvo pitanje, jel iko od vas proba nanobraid?( svijetvaralica.eu/upredenice-i-najloni/sufix-nanobraid )

Britanci ga deru maximalno, ja se jos mislin bi li proba.

Paragone, slike ce kasnije kad ih iskopan. Ali nema ih bas puno jer nisan nesto od slikavanja, a vecina ulova je C&R, tako da ako sta snimi kamera(prije nego umru baterije) to iman.

Molimo prijavite se