"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Brancin na spinning

Više...
dundo's Avatar 11 Stu 2015 10:34 #211 od dundo
Replied by dundo on topic Brancin na spinning
Bežmek, otvori novu temu "brancin na živu ješku". Ja nisam nikad, ali siguran sam da neki s ovog foruma jesu tako lovili i da će mnoge zanimat ovaj način lova brancina.
Hvala: DaliborDu, Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 11 Stu 2015 11:35 #212 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brancin na spinning

dundo napisao: Bežmek, otvori novu temu "brancin na živu ješku". Ja nisam nikad, ali siguran sam da neki s ovog foruma jesu tako lovili i da će mnoge zanimat ovaj način lova brancina.

Ja sam lovio nesto na zivu jesku i zanima me taj nacin lova,Bezmek otvori temu "ribolov na zivu jesku",mogu i ja ka budem pri laptopu.
Sigurno te niko nije htio poklopit,nego je problem ako se teme mijesaju,forum raste i nastala bi zbrka totalna ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 19 Stu 2015 15:04 #213 od dundo
Ahab, što si od opreme kupio za ganjanje smuduta?

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 19 Stu 2015 22:20 #214 od Ahab
Replied by Ahab on topic Brancin na spinning
Kupio sam:

Okuma Hexana Spin 240cm 5-20g
Gosen Cast 8 0,15mm upredenicu
Tubertini flourocarbon 0,25mm
Neke silent link mikro kopce

Monarch dok trigger Silver - silikonci
Savagear slug/sandeel kit 10 cm - bijeli

nekoliko razlicitih Ragloua
DTD Max Gavun

Masinicu imam od ranije Cormoran Bull Fighter 4Pi 2500

Sad jos trebam par povrsinaca i puno slobodnog vremena.

S obzirom da sam ovaj mjesec vec pretjerao (ubila bi me da zna) uzet cu jednog.

Moze preporuka i komentar na ostatak opreme?

smoto
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 20 Stu 2015 17:33 #215 od dundo
Ahab, solidna oprema za početak. Moja ti je preporuka da prvo vrijeme koristiš voblere, a tek kad malo "uhvatiš ruku", onda provaš sa silikoncima. U nas reču "nitko se naučen nije rodio", zato traži po netu sve vezano za spin. Stvarno ima dosta toga, i moraš biti dosta uporan i primjenjivati viđeno u praksi. Vjeruj meni je dosta pomoglo. Nemoj odustajati nakon vjerovatnih početnih neuspjeha, a s vremenom ćeš, sa sticanjem iskustva, stremiti boljoj opremi.
Hvala: Fanatik, Ahab

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 20 Stu 2015 17:53 #216 od Ahab
Kao što sam rekao, iz financijskih razloga, za početak će ići jedan vobler. Jel može neka preporuka, da je usklađen s ostatkom opreme (štapom)?
Naručio sam Duo Bay Ruf Manic 115 u lokalnom ducanu ali nisam ga obvezan uzeti. Za njega sam dosta dobrih kritika procitao samo ne znam da li je dobar za totalnog pocetnika.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 20 Stu 2015 18:34 #217 od dundo
Nemam tu varalicu ali sam čuo da je dobra , ali pošto ti već imaš neke površince boljr bi ti bilo da nabaviš par plitkoronećih voblera ( floating ili još bolje suspending) Tu stvarno imaš veliki izbor dobrih voblera ( yo-zuri pins minow, sakura akaru minow, duo realis minow, rapala max rap itd.) Težinu varalice biraš prema akciji štapa, tako da bi tebi najbolje odgovarale varalice težine od 10-15 grama.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 21 Stu 2015 17:50 #218 od pepsi
Replied by pepsi on topic Brancin na spinning
Brancin na spinning prvi dan,dojmovi:
jedan udarac ali u prazno a bome glava što je izvirila je bila konkretna a nakon pola sata i šetnje duž obale i jedan ranj(pauk) od cca 40 dkg,srića nekako se blesavo uvatija pa sam ga uspija otkačit jer se uvatija pod bradu i malo pod kožu jer normalno da nisam ponija klišta sa sobom,a pošto je bura i kiša počela derati sve jače zaključio sam svoj prvi spinn izlet.Sve u svemu ja zadovoljan,panic leti ko blesav,štap lipo radi i znam di otići i sljedeći put. ;)
lokacija Šepurine
panic prey olive flash
gawas egiano
gosen egi damashi 0.8
fc seaguar ace 0,23

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: Fanatik, porfo

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 21 Stu 2015 18:10 #219 od dundo
Prvi dan na spiningu i odma riba. Bravo Pesi.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 21 Stu 2015 18:13 #220 od dundo
Ha-ha-ha, pobjego mi jedan p. Sorry Pepsi.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 21 Stu 2015 18:15 - 21 Stu 2015 18:21 #221 od Ahab
Ja sam jutros planirao paralelno baciti dva štapa na komarče i malo spinati ali jugo sa kišom je bilo ubitačno pa sam odustao od spina. Ulov sa dva komarčerosa u odgovarajućoj galeriji.

BTW, postoji li neko pravilo i koji servis vi koristite za upload fotografija?

smoto
Zadnja izmjena: 21 Stu 2015 18:21 od Ahab.

Molimo prijavite se

Više...
porfo's Avatar 23 Stu 2015 11:13 #222 od porfo
Replied by porfo on topic Brancin na spinning

Ahab napisao: Ja sam jutros planirao paralelno baciti dva štapa na komarče i malo spinati ali jugo sa kišom je bilo ubitačno pa sam odustao od spina. Ulov sa dva komarčerosa u odgovarajućoj galeriji.

BTW, postoji li neko pravilo i koji servis vi koristite za upload fotografija?

www.pohrani.com/

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 24 Stu 2015 20:58 #223 od Alaskan
Replied by Alaskan on topic Brancin na spinning

Ahab napisao: Kao što sam rekao, iz financijskih razloga, za početak će ići jedan vobler. Jel može neka preporuka, da je usklađen s ostatkom opreme (štapom)?
Naručio sam Duo Bay Ruf Manic 115 u lokalnom ducanu ali nisam ga obvezan uzeti. Za njega sam dosta dobrih kritika procitao samo ne znam da li je dobar za totalnog pocetnika.

Bay Ruf je idealna varalica za početnika. Baciš, digneš štap i polako privlačiš. Uz to je zabavna za gledati tu glavicu kako viri i pliva prema tebi a meni je Bay Ruf (doduše u 115/135 varijanti) u top 3 najlovnije varalice, Samo je uzmi :)

Tight lines!

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 30 Stu 2015 21:23 - 30 Stu 2015 22:51 #224 od Ahab
Trebam strucnu pomoc :(

Prvi dan da sam ozbiljno krenuo na spinning i rezultat je: 3 izgubljene varalice. Panic Prey 105 i DTD Max Gavun su otisli zauvijek dok sam silikonca uspio izvuci jer je zapeo za susjedovu krenu pa ga je on izvukao.

Problem je u vezivanju cvora izmedju upredenice 0.15 i FC 0.25. Koristim Double Uni Knot .
Ili nesto krivo radim (99%) ili je taj cvor preslab. Koji cvor vi koristite?
Kad sam ga prvi put vezao izdrzao je par testiranja silikonaca i skosavica. Onda sam zapeo sa silikoncem i orao sam iskidati. Dobro je drzao tako da sam se pomucio za to prekinuti. Nakon toga fijasko. Cvor kojeg (cini mi se) vezem isto kao i ranije ne moze izdrzati ni zabacaj ni lagano zapinjanje o tudju krenu.
Po netu sam gledao i svi preporucuju FG Knot ali taj mi izgleda ko da trebam fakultet za njega zavrsiti. Pogotovo ako ga trebam vezati pri slabom svjetlu i na vjetru.

Panic Prey me odusevio. Leti ko metak. Prvi put je odletio nekih 50m (istina, niz vjetar). Drugi put je odletio i dalje ali to se ne racuna jer nije bio vezan :angry:

smoto
Zadnja izmjena: 30 Stu 2015 22:51 od Ahab.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 30 Stu 2015 22:00 #225 od dundo
Ahab, double uni čvor je jedan od najboljih, ako ne i najbolji čvor za spoj upredenice i fluorocarbona. I ja taj čvor koristim u 90% slučajeva.. Ti si nešto definitivno pogriješio pri vezivanju, jer nemoguće je da ti puca pri zabacivanju.
Hvala: Ahab

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 30 Stu 2015 23:14 #226 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Brancin na spinning
Ja koristim FG cvor i stvarno je zakon,nikad mi nije puko...cak sam izgubio nekoliko varalica zbog zadjeva i uvijek pukne FC na cvoru na kopci ali FG cvor drzi ko zavareno:)
Isplati se naucit ga i nije uopce tezak ko sto se na prvu cini,vec nakon par vezivanja uhvatis ruku i onda to ide sve bolje....istina treba malo treninga da uhvatis ruku za vezat ga na terenu,al evo ja ga sad i po noci bez vecih problema vezem,a stvarno je rijetkost da zatreba vezat ga na terenu....preporucam FG cvor!

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Hvala: pepsi, Sumrak, Ahab

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 30 Stu 2015 23:55 #227 od frkachu
Replied by frkachu on topic Brancin na spinning
možeš probati i s albright čvorom, zaveži ih par i probaj, pa kasnije možeš preći i na improved albright...

Hvala: pepsi, Fanatik, Ahab

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 30 Stu 2015 23:59 #228 od Alaskan
Double uni ti mora funkcionirati, vrlo je vjerojatno da hriješiš u vezivanju. Ako imaš jako finu/rafiniranu upredenicu, slobodno nju 10 puta omotaj a FC 6 puta.

Tight lines!

Molimo prijavite se

Više...
pepsi's Avatar 01 Pro 2015 09:26 #229 od pepsi
Replied by pepsi on topic Brancin na spinning
I obavezno navlažiti-zasliniti čvor prije stezanja i stvoriti naviku provjeravanja prije bacanja,u jednu ruku predvez u drugu osnovu i probaš povući malo oštrije par puta,tako da na vrijeme uočiš nedostatak ako postoji. ;)

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT

Molimo prijavite se

Više...
Alaskan's Avatar 01 Pro 2015 10:51 #230 od Alaskan
I spali ostatke FC-a i upredenice da naprave babušku. Nemoj direktno vatrom na njih nego pored njih da se polako tope i stvaraju kuglicu.

Tight lines!

Molimo prijavite se