Brancin na spinning

More
2 years 4 months ago - 2 years 4 months ago #26636 by Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Brancin na spinning
Sasac koji gosen i koji varivas?
Imam kairikija i nije uopce losa upredenica.
Doduse varivasa nikad nisam imao ali imam gosen na inchiku stapu, ygk imam isto na jigging stapu i j braid na spin stapu.
Last edit: 2 years 4 months ago by Paragon.

Please Log in to join the conversation.

More
2 years 4 months ago #26637 by sasac
Replied by sasac on topic Re:Brancin na spinning
VARIVAS High grade X8 i Gosen Casting. Shimano kikiriki sam uzeo zadnju, s obzirom da je na stradicu loop-ovi koji se stvaraju su do nje. Def se vraćam nakon nje na VARIVS ili ću probati YGK.

More
2 years 4 months ago #26639 by Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Brancin na spinning
hmm bas cudno ja sam dobio cvor na njoj jedno-dvaput (moglo se otpetljati jer nije bas gnijezdo bilo nego malih 4-5 cvorova)i to kad sam prebacivo sa teskih na lagane varalice i obratno dok je bila bas nova ali od kada se malo izradila niti jedan jedini problem sa njome...

More
2 years 4 months ago #26640 by Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic Re:Brancin na spinning
Pustite Sasu, kasnije kuka da ga je strah loviti strijelke sa 0.12 spagom :P

Mene je fascinirala daiwa jbraid multicolor 0.16mm. Iako na UL stapu imam kastkingovu spagu 0.09mm za koju mogu rec da je odlicna sto se tice cvrstoce, zabacivanja i cak s novom spagom po buri i varalicama od nekih 3g nisam dobivao petljanje spage, a varalice letike u tri ljepe...

Ako mislis bacati varalice od 10 do nekih 25g ja bi svakako isao na 0.16, pa mozes kombinirati i za jacu ribu. Ako mislis bacati ono sto brancin voli, a to su varalice do nekih 15g onda idi na sto tanju spagu tipa 0.10 ili 0.12.

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: sasac, Ljubo.15

More
2 years 4 months ago - 2 years 4 months ago #26641 by sasac
Replied by sasac on topic Re:Brancin na spinning
Ispravak netočnog navoda, dotična upredenica je 0.10 mm i definitivno nije namjenjena za popere od 40 grama I strijelke od 3 kg+ :P A vi mladiću s ovakvim stavom bi mogli provesti godinu bez strijelki s obzirom da ste veoma drski prilikom javnog nastupa :lol:
Last edit: 2 years 4 months ago by sasac.
The following user(s) said Thank You: Ceco, Bonzai42

More
2 years 2 months ago #27134 by Barba87
Replied by Barba87 on topic Re:Brancin na spinning
Iako se cijelo ljeto mogu loviti, sezona lubina lagano starta, moj prvi upis ove "službene" sezone 😁😁
Tražeću strelku po Neretvi odlučim žrtvovati silokon i montiram 12 cm carpologija slim fish plavi sa šljokicama, usput, najjeftiniji što sam ikada kupio 14 kn 6 komada, jedino njega imam na 6/0 10 g jig glavi, 2-3 bacanja prema sredini rijeke, bezuspješno, pustim silikon niz kurenat, i krenem ga izvlačiti lagano dok ga voda iznosi prema rubu/ krovima, skužim da silikon ima strašnu vibraciju, kao da rapalu vučem, nije dugo trebalo da privuče ovoga macana i natjera na napad.
Snažan udar, pa drill 30 tak metara niz rijeku, nakon 2-3 minutice imam slomljen sak i lubina od 3 kg vanka😃😃😁😁
Osobni rekord oboren, ruke lagano dolaze sebi ( od šoka više nego borbe)

Štap okuma hexana 2.83m ?? -?? g
Rola okuma epixor 30 xt
(lagano je pročangrljala nakon ove ribe)

Funn fact o štapu, to je bio od djevojke štap koji je neslavno završio udarcem od rub mola, pa mi ga žao bilo baciti, a izašla je nova hexana i gornja sekcija više nije dostupna u trgovinama. Pa je štap dobio treću sekciju, i tako porastao za 13 cm, gramaža je tu negdje kao i prije,(10-35), a snage, na moje iznenađenje, vadeći ovoga lubina mu nimalo ne fali.

Poslano sa mog P30 Pro koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: Zdenko, Baćo68, Ando, B_, susnjar, Ceco, Pega, ninic, tom07

Time to create page: 0.428 seconds