"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Hurricane X-inshore S-982M

• Đivulin
  • Đivulin's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Znam ribati, uspjesno i neuspjesno.
Više...
Đivulin's Avatar 03 Pro 2020 14:55 #1 od Đivulin
Pozdrav,

Dobio sam na poklon gore spomenuti stap od Black Hole-a. To je spinning stap 18-60g i duzine 2,95m.

Ja niti spinam niti jigam s obale, niti sam ikad probao, ali kad vec imam stap probat cu...barem jednom:) ima li tko kakvog iskustva sa stapom.

Znam neke osnove u vezi spinanja s obale. Moram uzeti koju varalicu, pa cu probati. Da li se s ovim moze baciti i koji jig ili da se drzim vise varalica za spinning. Cisto da ne bacam pare uzalud.

Imam vec raznih rola doma, moram pogledat malo balans pa cu nesto upariti. U glavi mi je bg4000, iako imam i vecih. Upredenicu cu 0.14 - 0.16 ili tako nesto, svakako manje od 0.20. Imam vec i to doma. Ne bih se nesto bacao u trosak da sastavljam set dok ne probam i vidim je li to za mene, lako cu ja to nadograditi ako treba.

Savjeti su dobrodosli.

...dosta je meni i mojih laži....

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 03 Pro 2020 17:28 #2 od Ceco
Black Hole ce ti to odraditi bez problema sa jigovima do 40g max. Preporuka minimalno PE 2.0 ne zbog ribe već zbog bacanja težih varalica učestalo.
Gubiti ćeš varalice na slabijem predvezu ispod 0.35mm i upredenici na izbačaju.
Uzmi Needle Jig u 40g i koji 3D Slim Minow 30-40g i miran si
Za taj štap BG4000 će biti sasvim dovoljan pa čak i onaj manje špule 3500

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: Đivulin

Molimo prijavite se

• Đivulin
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Đivulin's Avatar 03 Pro 2020 19:29 #3 od Đivulin
Hvala Ceco, ovo mi je bas bilo korisno. Mislio sam ici na tanje i odmah bi u startu fulao.
Probat cu, pa cu podijeliti prva iskustva. Ja sam vise za ribolov iz barke, ali treba sve probati. Stap mi konstrukcijski izgleda dobro, malo je duzi nego sto sam ja naviknuo koristiti. 90% mojih dosadasnjih stapova je do 2m, tako da mi nije samo tehnika nova, nego i oprema.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 04 Pro 2020 01:10 #4 od Ceco
Black Hole ima solidne štapove tako da ne brineš.
To je dobar mid spin štap s kojim možeš bacati i metal bez problema. Samo ne idi iznad 40g da ga ne polomiš.
Za ribu moraš biti na moru i to je to :)

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Đivulin
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Đivulin's Avatar 12 Pro 2020 15:28 #5 od Đivulin
Samo da javim iskustva, prvi put sam probao spinning u zivotu, danas, sa ovim stapom. Tek danas sam uspio spojiti stap i rolu (bila je na Elafitima) i odmah sam to probao. Ne razumijem se toliko u tehniku, ali sto se tice samoga stapa to je solidan stap, nije ni prekrut ni premekan, lagan, prilicno kvalitetne izrade, itd. Dobro to radi. Skoro je tri metra pa nije bilo problema sa izbacajima. Daleko je to islo. Koristio sam razne varalice (pencile, jigove, minnowe, itd) u rasponu 20-40g da vidim kako to sve radi. Jedino sto bi mi se u pocetku, ponekad, zapetljala upredenica prilikom izbacaja. A to je vjerojatno bilo jer sam je previse namotao na rolu (bilo mi zao tih zadnjih 20m ostavit). Mislim da sam to rjesio. Sad imam ici jos koji put da vidim kako mi to sve lezi..ili ne i da li se malo vise s tim zabavljat.

Hvala: Ceco

Molimo prijavite se