"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

XZoga dojmovi i zapažanja

Više...
ElectricBerry's Avatar 21 Svi 2021 18:43 #1 od ElectricBerry
XZoga Mastary vs XZoga Shitenno

Ako itko ima iskustva s navedenim štapovima samo pišite...
Koji su ekvivalenti kod konkurencije i koja rola je za ovakve štapove super match?

Gledam složiti sistem za shore jigging....

Hvala!

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Svi 2021 19:31 - 21 Svi 2021 19:32 #2 od marko87
Replied by marko87 on topic XZoga dojmovi i zapažanja
Iskreno ja nisam puno stapova probao al mislim da ces tesko naci konkurenciju masteryu za tu lovu. Ja sam ga imao i samo rijeci hvale za njega imam. I vjerovao ili ne za tu lovu imas stap sa kojim imas raspon bacanja varalica od 50-120g.

Netko ce reci mozda moze bacati al kako vodi te varalice. Nisam ronio uz varalicu da vidim to al bome znam da sam imao ulove na sve izmedju tih navedenih gramaza.

Stap ima nevjerovatne bacačke sposobnosti kao i za cupati ribu van a opet ces uzivati vadeci ribu i manju od kila.

Ja sam ga prvo imao uparena sa okumom azores 5500 zatim shimano saragosa 6000. Obe kombinacije su perfektne.

Frend ima cini mi se daiwu bg 5000 i on takodjer sa tom kombinacijom prezadovoljan.

Ja ga nikad nebi zamijenio dok nebi skupio lovu za zenaqa da ga nisam slomio. Tako da sam ga nazalost mijenjao ranije nego sam mislio i htio.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 21 Svi 2021 19:32 od marko87.
Hvala: ElectricBerry

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 21 Svi 2021 23:25 #3 od Paragon
Replied by Paragon on topic XZoga dojmovi i zapažanja
Marko ako nije problem da napišeš koja Xzoga Mastery je točno bila u tebe? Vjerojatno s100h2?
I na kojim si dubinama otprilike radio?Gledao bih složiti nešto slično...
Gledao sam i Jackson Ocean Gate koji je dosta jeftiniji od Xzoge... međutim ima samo 20-80g verzija trenutno dostupna...prvo sam mislio onaj jači štap pa gledam nema ga više na stanju....
Nekako mi se čini da je to ipak premalo jer po nekoj logici bi mogao do oko 60gr jigove ovaj slabiji Jackson...više naginjem 60+gr jigovima

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Svi 2021 08:36 #4 od marko87
Da da, 100h2 je kod mene. Sto se dubina tice max sto sam radio do sada na Pelješcu je cca 35m. Nisam jos skupio snage poci obici ova mjesta gdje su jos vece dubine jer je sve nezgodno za doci.

Iskreno po meni je 20-80 premalo. Ne znam kako ostali ali meni recimo kad jugo zapuse jig od 100g nosi u stranu kao da je od papira dok tone, 120 vec potone otprilike ondje gdje ga i bacim. Ja sam sada bio bacio oko na onaj najskuplji model ocean gate ali nisam uspio naci nikakve recenzije o njemu pa sam odustao. Probaj naci nekoga u blizini ako ima mastery da ga probas.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 22 Svi 2021 11:24 #5 od Paragon
Toga me i bilo strah kad bi zabacio jig od 60 grama po jacem vjetru i kurentu da ne bi pao gdje bi zabacio. U biti meni treba tako nešto da kad puše i kad se ne može UL tehnika prakticirat da ne stojim doma a svrbi me poć zabacit koji puta.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Svi 2021 15:58 #6 od marko87
Ja sam najbolje ulove imao kad bjezim po kisi do auta a grmljevinsko nevrijeme iza ledja☺ meni je to najveci razlog zasto i idem ovako jaku opremu. A po potrebi kad lijepo vrijeme bacam i 60g bez problema.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 23 Svi 2021 12:01 #7 od Paragon
Znači da nam je razmišljanje isto hahah
Tako što sam i ja ciljao pošto nikada nisam imao tako jaku opremu da mogu ići kada svi stoje doma, a usput kad je lijepo vrijeme da se mogu igrati sa lakšim gramažama.Čak i dubinu otprilike istu ciljam cca...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 23 Svi 2021 12:43 #8 od marko87
Vjeruj mi mogao bi ti svu ul opremu umiroviti kad se prebacis na tezu kategoriju😁

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 23 Svi 2021 13:29 #9 od Paragon
Ako me krene tako će i biti na kraju vjeruj mi hahaha. Samo ću morati jedan komplet ostavit radi drage jer ona sa ozlijeđenom rukom ne može nego UL a i to joj najvise gušta donosi jer se uvijek neki đavo događa hahah.
Čist primjer nekidan smo pošli ribati meni stalno tupka sitnež,njoj ništa spremi štap u auto ja izvadim lijepoga širuna. Nakon 5 minuta vadim oradu. E onda je pop****la pošla u auto i izvadila štap da će i ona. hahha
Inače kad ne grize kad idem na strijelke i palamide njoj je to dosadno jer nema događanja nikakvoga neko vrijeme. Udre feeding frenzy 15-20 minuta mrknem par komada i gas doma.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 24 Svi 2021 08:50 #10 od marko87
Svaka cast kad mlada hoce loviti. Tako ces barem imati uvijek zagarantiran ulov i kad tebe ne ide na teskoj kategoriji☺

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 26 Svi 2021 17:19 #11 od ElectricBerry
Nema veze što nije po naslovu u topicu...

Nadalje, kad smo kod dojmova...
Otišao sam danas u Nevico Zadar, pogledati malo PENN štapove za shore jigging, a u stvari ostao sam impresioniran Abu Garcia štapovima.
Stvarno, u ruci su super, vodilice odlične, izrada just fine. Čak i cijena prihvatljiva, tako rang Major Craft i XZoga. Za štp do 80g. cca 1300kn
Evo nezz, što Vi kažete o istima?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Svi 2021 09:13 #12 od Ceco
Replied by Ceco on topic XZoga dojmovi i zapažanja
Bježi od Abu i Penn štapova.
Pucaju kao slamke.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 27 Svi 2021 09:17 #13 od ElectricBerry

Ceco napisao: Bježi od Abu i Penn štapova.
Pucaju kao slamke.

Oho ho.....well thank you!

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Svi 2021 09:23 - 27 Svi 2021 09:24 #14 od Ceco
Nažalost naučeno na teži način. Abu Garcia me je razočarala jako. A Penn ima neku treću firmu što im radi štapove i nisu blizu Penn brenda.
Za tu cijenu ima puno boljih Japanski brendova.

Zadnja izmjena: 27 Svi 2021 09:24 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 27 Svi 2021 09:27 #15 od ElectricBerry

Ceco napisao: Nažalost naučeno na teži način. Abu Garcia me je razočarala jako. A Penn ima neku treću firmu što im radi štapove i nisu blizu Penn brenda.
Za tu cijenu ima puno boljih Japanski brendova.

Da da, nego eto, išao sam malo bacit oko.
No dobro 👍

Molimo prijavite se

Više...
Dizajn's Avatar 27 Svi 2021 09:59 #16 od Dizajn
Replied by Dizajn on topic XZoga dojmovi i zapažanja

Ceco napisao: Bježi od Abu i Penn štapova.
Pucaju kao slamke.

Koliko se ja sjecam, kolega ovdje je na 5 dijelni!! putni štap Abu Garcia 5-30g izvadio licu od 10 - 15 kg, da je istina da ovi štapovi lako pucaju dijelovi bi letejeli od Muretera do Hercegovine.

Vrvilo napisao:

Abu Garcia Xrossfield 8’3” MB 5-30g
Daiwa Fuego LT 3000
Daiwa Tournament 0.13
Flouro Varivas 0.37
Hartov rozi jig 30g
I puno , puno gusta i adrenalina 😎
10+kg

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 27 Svi 2021 15:23 #17 od bzing
Replied by bzing on topic XZoga dojmovi i zapažanja
Meni je Daiwa štap pukao jer sam ga ružno pogledao . :lol: Skoro i da se ne šalim.
Imam Abu Garciu teleskopskog 2,07m prozvedenog 1982. i još je povremeno u funkciji :).
Ne kažem da je na razini MC ali nostalgija me povuče.
Malo smo se razmazili s tim ogromnim izborima opreme a zapravo jednostavne stvari funkcioniraju ok.
Meni je ovih dana potrebniji odgovor na pitanje ima li ribe a ne s čim ću loviti.
Jer, imam više komada štapova nego što sam komada ribe ulovio :lol:
Hvala: Dizajn

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 27 Svi 2021 15:44 #18 od Ceco
Abu Garcia je se pokvario zadnjih godina. Ja još uvijek imam njegov dvodijelni iz nekih 80/90. koji mi je koristio dida.
Krut je ali radi.
Uz orginalni Ugly Stik vjerojatno štap koji mi je izvadio najviše ribe.

Meni je štap od Abu Garcie koji sam dobio 2018. za rođendan pucao 3 puta na izbačaju silikona od nekih 15g ukupno a akcija mu je misim bila 9-35g ili nešto slično.

Na kraju sam potrošio na njega koliko je on došao u poklonu🤣

Na internetu sam našao da hrpa ljudi baš sa Abu i Penn ima iste probleme.

Navodno su otišli u Kinu sa proizvodnjom i od tada imaju problema vjerojatno sa kontrolom.

Ima hrpa drugih proizvođača koji u Kini i sl. rade serije tako da sumnjam da je do mjesta proizvoda.

Bio je prošlo ljeto tu i na forumu neki Amer koji je popljuvao Penn kako lako puca tako da ima dosta slučajeva.

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 28 Svi 2021 18:18 #19 od ElectricBerry
Znam da sam malo dosadan, ali treba mi još malo Vaših mišljenja 🤷🏻‍♂️😁

Danas posjetio Udica Zadar

U užem izboru što se tamo nudi za shore jigging, ponekoj pop cijeni su:

HART Bloody Shore Power EVO 30-120g, 3.0m

i

SAKURA Shukan do 120g 3m

...oba štapa cca 1200kn

Što kažete?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Svi 2021 18:40 #20 od Ceco
Ako ti ne gori Ocean Gate ti je jako odlična serija štapova za male novce. Pogodili su odlično blankove za SJ a cijena ti je odlična.

Molimo prijavite se