"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

XZoga dojmovi i zapažanja

Više...
ElectricBerry's Avatar 28 Svi 2021 18:45 #21 od ElectricBerry

Ceco napisao: Ako ti ne gori Ocean Gate ti je jako odlična serija štapova za male novce. Pogodili su odlično blankove za SJ a cijena ti je odlična.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Ništa nije gorljivo, samo opušteno. 😁
Istražujem što bi bilo optimalno za mene.

Bacit ću oko na te Ocean Gate. 👍 Tnx!

Zapela mi je za oko i ova Sakura, stvarno impresivno izgleda. No ne znam kako se ponaša. Imaš kakva iskustva sa Sakura štapovima?

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Svi 2021 19:24 #22 od Ceco
Replied by Ceco on topic XZoga dojmovi i zapažanja
Davno imao jedan Seabass štap koji je bio i jači nego je bilo označeno. Mislim da je bio 5-20g ako se ne varam ali je bez problema bacao i voblere od 30g.

Hvala: ElectricBerry

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 30 Svi 2021 16:33 #23 od ElectricBerry
Kad na štapu piše max 140g, (nema ove donje granice), je li to znači da se dobro ponaša sa svim gramažama do te max?

Za razliku od onog gdje je decidirano navedeno npr. 60-120g?

🤔

Hvala!

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 31 Svi 2021 03:43 #24 od Ceco
Replied by Ceco on topic XZoga dojmovi i zapažanja
To je samo max gramaža štapa preko koje oni ne preporučuju. U pravili bi ideal trebao biti 70-150g za tu gramažu.
Tako da jigovi i varalice ispod 60g nemaju smisla

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2021 07:28 #25 od marko87
Replied by marko87 on topic XZoga dojmovi i zapažanja
Mislim da je to malo teze procijeniti dok stap ne uzmes u ruke i probas.
Ja sam recimo za xzogu koja ima max 150 guglajuci nasao kako neki trgovci navode kao 40 donja granica. I po mom iskustvu taman i jest.

Za mene je njegova realna gramaza 50-120. To su sve tezine kojima on radi bez problema.

Dok recimo kod novoga stapa koji je obiljezen 45-150, jig od 50g je mrvicu prelagan a duo sairu koja radi malo veci otpor u moru vodi perfektno. Za jig mu je minimum 60g a max se jos nisam usudio isprobati. Tipkajuci sa jednim grkom sa kojim sam se cuo za savjet za stap i on mi kaze da redovno baca 150g jigove sa njim i da je imao odlicne ulove.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2021 07:28 - 31 Svi 2021 07:28 #26 od marko87
Zadnja izmjena: 31 Svi 2021 07:28 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 31 Svi 2021 07:35 #27 od ElectricBerry
Da, pitam baš zbog XZoge.
Evo recimo, guglam Mastery-a 3m za kojeg navode max 180g.
E sad se ja pitam hoću li moći normalno jigat s 40g i/ili 60g jigovima?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2021 07:46 #28 od marko87
Hmm za taj se bojim da je za njega minimum bas negdje 60-70g. Ja sam takodjer bio zainteresiran za njega ali nisam bas uspio naci recenzija za njega tako da sam odustao i odlucio za ovoga 150g.

Ako ti je standardna gramaza sa kojom jigas 40-60 ipak po meni gledaj onda nesto do 100g stap. Kazem ti meni je ovaj 150g odlicno radio sa 50g ali sam te 50g jigove koristio samo kada je bas mirno vrijeme i nema nikakvoga kurenta.

Po meni 150 gramski stap uzimas ako preferiras jiganje sa 80-100g jigovima.

Ja neznam kakve vas situacije zateknu na moru ali evo konkretan primjer od jucer a nista bolje ni ova prosla dva vikenda sto sam bio. Dolazim na more i u roku pola h vjetar mijenja barem tri puta smjer i more je tako jako da je za ne vjerovati. Bacam 120g jig i tone nekih 15sekunda vise nego obicno. Mjesto gdje ga bacim i trenutak kad krenem jigati je cca 30-40m dalje jedno od drugog. Mislio sam ne ici vece gramaze od 120 ali ocito cu morati arsenal pojacati i sa tezim jigovima.

Molimo prijavite se

Više...
ElectricBerry's Avatar 31 Svi 2021 07:55 #29 od ElectricBerry

marko87 napisao: Hmm za taj se bojim da je za njega minimum bas negdje 60-70g. Ja sam takodjer bio zainteresiran za njega ali nisam bas uspio naci recenzija za njega tako da sam odustao i odlucio za ovoga 150g.

Ako ti je standardna gramaza sa kojom jigas 40-60 ipak po meni gledaj onda nesto do 100g stap. Kazem ti meni je ovaj 150g odlicno radio sa 50g ali sam te 50g jigove koristio samo kada je bas mirno vrijeme i nema nikakvoga kurenta.

Ja neznam kakve vas situacije zateknu na moru ali evo konkretan primjer od jucer a nista bolje ni ova prosla dva vikenda sto sam bio. Dolazim na more i u roku pola h vjetar mijenja barem tri puta smjer i more je tako jako da je za ne vjerovati. Bacam 120g jig i tone nekih 15sekunda vise nego obicno. Mjesto gdje ga bacim i trenutak kad krenem jigati je cca 30-40m dalje jedno od drugog. Mislio sam ne ici vece gramaze od 120 ali ocito cu morati arsenal pojacati i sa tezim jigovima.

Hvala!
Možeš li mi napisati točnu oznaku tog štapa o kojem govoriš 150g?

Molimo prijavite se

Više...
Vrvilo's Avatar 31 Svi 2021 07:59 #30 od Vrvilo
Replied by Vrvilo on topic XZoga dojmovi i zapažanja

Dizajn napisao:

Ceco napisao: Bježi od Abu i Penn štapova.
Pucaju kao slamke.

Koliko se ja sjecam, kolega ovdje je na 5 dijelni!! putni štap Abu Garcia 5-30g izvadio licu od 10 - 15 kg, da je istina da ovi štapovi lako pucaju dijelovi bi letejeli od Muretera do Hercegovine.

Vrvilo napisao:

Abu Garcia Xrossfield 8’3” MB 5-30g
Daiwa Fuego LT 3000
Daiwa Tournament 0.13
Flouro Varivas 0.37
Hartov rozi jig 30g
I puno , puno gusta i adrenalina 😎
10+kg

Sto se tiče Abu štapova imao sam ii ja iskustva da kad sam ga malo ružnije pogledao vrsna sekcija lom...
I to nekoliko puta. Pa sam proučavao taj teleskopski model koji je napravljen od mislim 98%carbona i 2%stakla i zato je toliko osjetljiv na “pogled”.
Zadnje sam uzeo tajj 5erodjelni model koji mi je Hana iz Digitake savjetovala nakon borbe sa vrsnim sekcijama jer je rađen od 73 ili 83% carbona i smiješ ga gledat bez straha.
Za oba štapa mogu reci da imaju snage za sve šta treba i da sam jako zadovoljan posebno sa ovim zadnjim.
Hvala: Ceco, Dizajn

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 31 Svi 2021 09:50 #31 od marko87

ElectricBerry napisao:

marko87 napisao: Hmm za taj se bojim da je za njega minimum bas negdje 60-70g. Ja sam takodjer bio zainteresiran za njega ali nisam bas uspio naci recenzija za njega tako da sam odustao i odlucio za ovoga 150g.

Hvala!
Možeš li mi napisati točnu oznaku tog štapa o kojem govoriš 150g?

xzoga mastery 100h2 to je model kojega sam ja imao.

Molimo prijavite se