Best buy štapovi do 500kn

More
6 years 10 months ago - 3 years 10 months ago #6727 by zeusfaber
Best buy štapovi do 500kn

Spinning štap: Okuma Hexana 5-20g i 10-36g
Spinning štap: Okuma Octana 5-20g i 10-40g
Last edit: 3 years 10 months ago by zeusfaber.

Please Log in to join the conversation.

More
6 years 10 months ago #6744 by Ahab
Replied by Ahab on topic Best buy štapovi do 500kn
U ovoj kategoriji imam 2 modela.

1. Okuma Safina X Tele Carp 3,60m 3,5 150g
- šaranski štap kojeg koristim u kombinaciji s freespool rolama za ribolov s kraja na orade i "šta naleti". Po raznim forumima ističe se kao best buy u tom cjenovnom razredu pa sam ga zbog toga i ja kupio (2 komada).
Moje osobno iskustvo je onako-onako. Nemam mu šta zamjeriti niti sam probao bolji teleskopski štap no svima koji ga mogu transportirati za ovakve potrebe preporučam dvodijelni ili eventualno trodijelni štap a ne teleskop. I ja sam u startu razmišljao o praktičnosti, pogotovo jer ponekad na ribolov idem sa skuterom ali sad mi je žao. Imao sam priliku koristiti dvodijelni štap slične cijene i to je neusporedivo.

2. Okuma Hexana Spinn 240cm 5-20g

Dvodijelni spin štap. 240cm dužine, težine zabačaja 5-20g, brze akcije.
Izuzetno sam zadovoljan ovim štapom. Koristim ga za sve živo. Voblere, površince, silikonce, skosavice, živa ješka a volo, ušate i bukve na paštelu...
Štap košta 350kn pa vjerujem da se do ovih 500kn iz naslova može naći nešto bolje no ja sam zadovoljan. Možda je kriv za poneki wind knot na upredenici no bilo koji štap s Fuji K vodilicama s kojima bi znao da sam ja kriv a ne štap, ipak košta dosta više.

smoto
The following user(s) said Thank You: Fanatik, Boki

More
6 years 10 months ago - 6 years 10 months ago #6758 by Fanatik
Replied by Fanatik on topic Best buy štapovi do 500kn
Za Surf cating, klizni sistem s bait runner-ima na dno, lov palamide srdelom u propadanju;

Prologic 3,60m 3lb teleskopski -470kn

A za spin;

Hexana 5-20g 240cm x-fast, definitivno do sada najbolji omjer ulozeno-dobiveno, ma fantastican stap! -350kn
( meni se do sad nikad nije dogodio neki cvor na upr. sa Hexanom )

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Last edit: 6 years 10 months ago by Fanatik.
The following user(s) said Thank You: Boki

More
6 years 10 months ago #6830 by maxbeb
Replied by maxbeb on topic Best buy štapovi do 500kn
Slszem se s Ahab i Fanatik /om

Imam i ja Hexanu 2.40 / 5-20 g. Uzeo sam je kao svoj prvi stap. Kao pocetniku bilo se tesko odlucit izmedu gomile stapova.
Svakako preporuka svakom za stap izvrstan je bez imalo dvojbe. Ja sam ga upario s Catanom koja je isto super. :like:

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost

More
6 years 10 months ago #6838 by degliorsi
RON THOMPSON SEABOSS TELE BOAT 300-400kn i dobijes i 3 izmjeniva vrha mozes na bulentin sa najtanjim i na pendulu sa najjacim

Non bene pro toto libertas venditur auro

More
6 years 10 months ago #6845 by zeusfaber
Potpuno se slažem za Okumu Hexanu! Odličan štap. Imam ga već 6 godina - Okuma Hexana 10-36g. Uz minimalno održavanje (nakon svakog ribolova otuširam ga hladnom vodom i obrišem vodilice), štap je "vječan". Definitivno jedan od BEST BUY štapova do 500kn!
The following user(s) said Thank You: tanjo007

Time to create page: 0.343 seconds