Best buy štapovi do 500kn

More
3 years 10 months ago - 3 years 10 months ago #22216 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Best buy štapovi do 500kn
Probaj Savage Gear Black Savage 9-32g
Štap je odličan i u tvom je budžetu. A pokriva more i slatke vode. Mi smo lovili gavune njime (slatkovodne) i osjetili bi ih. Jedino bi volio da je možda duži iako nisam primjetio neko extra kraće bacanje.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Last edit: 3 years 10 months ago by Ceco.
The following user(s) said Thank You: Had

Please Log in to join the conversation.

More
3 years 10 months ago #22217 by Had
Replied by Had on topic Re:Best buy štapovi do 500kn
Hvala na odgovoru. Vidim da ga ima i sa 5-20g. Treba mi manje gramaže. I cijena je dobra.
Vidio sam i ovaj:
Sakura Ryokan Spinning 213cm/5-20gr

Da li su u istom rangu. Da li je kvalitetniji proizvođač Savage G. ili Sakura.

E da.... i sakura je dug 213, a Savage Gear 228 cm

Trebao sam napomenuti da bi 80 % vremena spinao na kopnu, a ostalo na moru.

A bad day of fishing is better than a good day of work.

More
3 years 10 months ago - 3 years 10 months ago #22219 by Ceco
Ne mogu reći ništa za Sakura štapove jer nisam nikad lovio sa jednim. Ali ako bi birao između dva štapa baš istih akcija obavezno bi otišao viditi uživo oba. Moja ti preporuka i dalje ide za Black Savage 9-32g jer mi je više all around verzija. Kopno ili barka odličan štap za štuku, pastrvu, lubina, oradu itd..

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Last edit: 3 years 10 months ago by Ceco.
The following user(s) said Thank You: Had

More
3 years 10 months ago - 3 years 10 months ago #22222 by Baćo68
Had, ja ti imam Black savage 5-20g, 2.28 . Meni je štap predobar. Imam ga kratko vrijeme, uzeo sam ga kao nekakav štap za svaštarenje. Do sad sam sa njim hvatao lignje, ali mu je namjena i lov na ribu...od šaruna pa do brancina.
Baca nevjerovatno daleko...ništa manje nego Major Craft Solpara 7-23g 2.60.
Do sad sam vukao i jigove do 17g, voblere i silikonce, kao i pušće 3.0
Za sve je Ok. Upario sam ga sa Daiwa Exceler LT 4000, koja je teška samo 240g, pa uz njegovih 105 g i upredenicom sve skupa nije teže od 350g...bacanja bez umora koliko ti srce hoće.

Preporuka

Riba(r) ribi grize rep
Last edit: 3 years 10 months ago by Baćo68.
The following user(s) said Thank You: Had, Ceco

More
3 years 10 months ago - 3 years 10 months ago #22223 by Paragon
Had
Imaš Hexanu svugdje
svijetvaralica.eu/stapovi/okuma-hexana-spin
topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/287/okuma-hexana-spin
priborzaribolov.com/proizvod/okuma-hexana-spin-7/

Imaš je i u Pangee.

Jedino ti je u Svijet Varalica za svaku kupovinu iznad 200 kn dostava besplatna.(shop od našeg kolege sa foruma)i dođe na kućnu adresu u roku od 2 radna dana(Zagreb-Dubrovnik)
Ja konkretno imam model Hexana 270 10-35 i koristim je za palamide strijelke šarune i stvarno svašta.
Meni je štap super pošto sam početnik još uvijek... i trenutačno nemmam namjeru mjenjati štap.
Uparen mi je sa Okuma Ceymar c40 i upredenicom Shimano Kairiki + siglon sunline fluorocarbon.
Sad sam na njega stavio drugu rolu (Daiwa 3500) ona nije dugo bila u pogonu i stigla je sa servisa pa ćemo vidjeti kako će se ova rola ponašati sa Hexanom....

Pozz
Last edit: 3 years 10 months ago by Paragon.

More
3 years 10 months ago #22224 by Ceco
Definitivno preporuka za Svijet Varalica.
Prije tjedan ili dva sam uzeo Savage Gear Shore Jigging štap kod njih.
Sve sam se dogovorio preko poruka u 5 min i preuzeo štap kako je meni bilo najlakše i po odličnoj cijeni.
Isto tako imaju free dostavu što je ogroman plus. Velim ako imaš nedoumica oko izbora otiđi u neki dućan i probaj štapove u ruci.
Ne paše nam svima isto a neki od nas imaju i neke navike na primjer ja sam se uvijek držao staroga Ugly Stik 270cm ikao je bio dosta krut spram ostalih.
Nova serija koju sam naručio sa tackle.co.uk očito mi je došla sa tvorničkom greškom jer mi vrh štapa nosi malo u lijevo, a imao sam i problem ljetos kad je se stvorio vakum pa ga nisam mogao rastaviti.
Dok mi je sve ostalo na štapu odlično i to bi bila moja preporuka za štap do 500kn (max cijena vani je 300kn) da ga je kod nas moguće nabaviti. U HR valjda više nitko ne drži Shakespeare ponudu koja je stvarno ok za početnike a opet jako izdržljiva.
Ljetos sam na ušću Neretve izvukao svojim bubanj od perilice :silly: a tako da ima super snagu a opet je dovoljno osjetljiv i lagan da osjetiš sve.
www.tackleuk.co.uk/Shop/RodsSpinningJerk...GX2-9ft-Spin-Rod.htm
Ima i naš Nevico par komada ali to je jako slaba ponuda. nevico.hr/shop/cijena/shakespeare-ugly-stik-gx2-213-m-2-6-lb

Na kraju da osobno biram između Okume i Savage Gear išao bih na Black Savage.

@Paragon BG 3500 ?

Time to create page: 0.331 seconds