Best buy štapovi do 500kn

More
3 years 10 months ago #22261 by Ceco

markobartulovic15 wrote: Pozdrav zovem se Marko dolazim iz Splita. Pocetnik sam pa neznam šta bi gledao kod biranja opreme.Pecam sa prijateljima u okolici Splita kad god stignem.Zanimao me štap Okuma avenger 60-140g TS.Taj štap sam planirao sa rolom Okuma axeon 560 BF.Pecao bi komarcu.Zanima me jel se isplati uzeti tu opremu?Hvala

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Pozdrav
Ako misliš loviti oradu trebao bi ti biti ok štap za to još upariš neku verziju bait runner role i ok si. Moj ti je prijedlog da ideš odmah na upredenicu 10-15lb i predvez da osjetiš svaki dodir. (traži neku koja podnosi bolje habanje, u pravilu su to 4 nitne koje su malo glasnije kroz vodilice)
Oradu možeš isto tako loviti spin tehnikom pomoću Gulp mamaca pa će ti i štapovi koji su best buy tu u temi na forumu do 500kn biti idealni.
Ako te zanima neki ozbiljniji ribolov sa obale imaš tu temu rock fishing koja već isto ima savjeta za best buy. Ja preferiram štapove rađene baš za more umjesto carp štapova pa čak u long distance spin verzijama oko 300cm.
Baš sam dobio prijedlog za Savage gear shore Distance koji je oko 300cm pa možda uzmem i javim dojmove kako se ponaša cilljano za oradu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Please Log in to join the conversation.

More
3 years 10 months ago #22268 by Dizajn
Pozdrav. Ja imam tu Okuma Axeon rolu i nikakvih zamjerki nemam. Lagana je za svoju veličinu, odlično slaže najlon, nije skupa. Radi posao za koji je namjenjena.
Za štap nisam siguran na koji Avenger mislite, ako je TS za Tele Surf onda je svakako primjeren štap.
The following user(s) said Thank You: Ceco

More
3 years 10 months ago #22270 by Paragon
@Ceco kolega izvinite tek sam sada vidio da ste me pitali koja točno rola.
Ne, nije Daiwa BG iako bih volio da jest.
Radi se o roli Daiwa Samurai 3500 koju sam dobio kao dijete od tate iz Japana ja mislim prije nekih sigurno 13-14 godina.
Trebala bi odraditi posao lijepo posto slaže lijepo upredenicu i jača mi je od Ceymara 40.

More
3 years 10 months ago - 3 years 10 months ago #22280 by Piastrella
Pozdrav Had,
spominjao si prije Hexanu i Octanu, to su ok štapovi,ali možda da baciš oko i na Helios sx spin 240, 8-25.
Dosta hvaljen štap,pristojna cijena (nekih 400 kn),naravno ako ti nije uvjet da bude striktno 5-20. Mislim da je Ceco gore spomenuo da je možda bolje ići na allaround...,naravno sve ovisi o varalicama koje se koriste.

Ja osobno koristim Okuma Epixor 249, 10-32 i dosta sam zadovoljan s njim.Imam i LRF 5-25, no ipak više koristim Epixor 10-32 (nekako se osjećam sigurnije :) )
Last edit: 3 years 10 months ago by Piastrella.
The following user(s) said Thank You: Had

More
3 years 10 months ago - 3 years 10 months ago #22281 by Had

Piastrella wrote: Pozdrav Had,
spominjao si prije Hexanu i Octanu, to su ok štapovi,ali možda da baciš oko i na Helios sx spin 240, 8-25.
Dosta hvaljen štap,pristojna cijena (nekih 400 kn),naravno ako ti nije uvjet da bude striktno 5-20. Mislim da je Ceco gore spomenuo da je možda bolje ići na allaround...,naravno sve ovisi o varalicama koje se koriste.

Ja osobno koristim Okuma Epixor 149, 10-32 i dosta sam zadovoljan s njim.Imam i LRF 5-25, no ipak više koristim Epixor 10-32 (nekako se osjećam sigurnije :) )

Hvala na odgovoru.
Baš sam kupio Black Savage. Stvar je u tome da imam već štap od 10-30 gr, a vrlo cesto sam na vodi gdje su predatori grgeci i bassevi do kilu. Nekako mi je štap pre jak za njih. Naročito za grgece. I ja sam imao potrebu za "sigurnošcu". Zato sam sad odlučio riskirati i probati lakšu opremu da mi bude još bolji osjecaj, s i imsm dosta varalica između 5 i 10 g. Kad postanem siguran u ovo "perce" od štapa. Možda odem na još manju gramažu :)

A bad day of fishing is better than a good day of work.
Last edit: 3 years 10 months ago by Had.

More
3 years 10 months ago #22282 by Piastrella

Had wrote:

Piastrella wrote: Pozdrav Had,

Ja osobno koristim Okuma Epixor 149, 10-32 i dosta sam zadovoljan s njim.Imam i LRF 5-25, no ipak više koristim Epixor 10-32 (nekako se osjećam sigurnije :) )

Hvala na odgovoru.
Baš sam kupio Black Savage. Stvar je u tome da imam već štap od 10-30 gr, a vrlo cesto sam na vodi gdje su predatori grgeci i bassevi do kilu. Nekako mi je štap pre jak za njih. Naročito za grgece. I ja sam imao potrebu za "sigurnošcu". Zato sam sad odlučio riskirati i probati lakšu opremu da mi bude još bolji osjecaj, s i imsm dosta varalica između 5 i 10 g. Kad postanem siguran u ovo "perce" od štapa. Možda odem na još manju gramažu :)

Aaa, ti si na grgečima,,,,e onda je sasvim druga priča :) Ja sam više gledao na morski spinning, a sad kada krenu one zvijeri od strijelki, 5-20 hmmm :( (a zalete se na sve što se miče...)
Vjerujem da će black savage biti više nego ok. svakako javi kako si zadovoljan.
The following user(s) said Thank You: Had

Time to create page: 0.336 seconds