Kakvu upredenicu odabrati?

More
3 years 3 weeks ago #24582 by Lukas_M02

Južni wrote:

Lukas_M02 wrote:

Južni wrote: Može mi netko reć dokle se namotava upredenica? Ovaj put sam stavio nanofil koji se ponaša odlično po vjetru.
Po savjetu sam namotao možda dva milimetra do one crte gdje počinje kosina. Išao sam isprovati sa štapom od 20-60 gr i od 20 gr vobler mi leti oko 20 m, a jig od 40 gr oko 40 m. Jeli to ok?

Ostavis 2/3mm od te kosine ds ne dobivas wind knots,bilo bi bolje sto blize rubu za dalji izbacaj ali riskiras wind knots i veliku frustraciju.ostaviti par mm i miran si

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eto jesam. Mada ovaj nanofil dobro trpi vjetar i stavio sam 0.20.

Bolje je kad si na sigurno isao,tako ja vidim tune ili a zabacim i wind knot sve uhvatilo vodilice zapetljalo😔,došlo mi je da sve bacim u more🙂 ali nešto naucis iz iskustva

Sent from my iPhone using Tapatalk

Please Log in to join the conversation.

More
3 years 3 weeks ago #24585 by B_
Replied by B_ on topic Kakvu upredenicu odabrati?

Južni wrote: Može mi netko reć dokle se namotava upredenica? Ovaj put sam stavio nanofil koji se ponaša odlično po vjetru.
Po savjetu sam namotao možda dva milimetra do one crte gdje počinje kosina. Išao sam isprovati sa štapom od 20-60 gr i od 20 gr vobler mi leti oko 20 m, a jig od 40 gr oko 40 m. Jeli to ok?

Po meni je to jako slab zabacaj, ja sa upredenicom takve voblere zabacivam preko 30m, a jig od 40g ide oko 70 metara.
The following user(s) said Thank You: Južni

More
3 years 3 weeks ago #24586 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Kakvu upredenicu odabrati?
Ima nešto i u tehnici bacanja. S vremenom ćeš dalje bacati

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
The following user(s) said Thank You: sasac, Južni

More
3 years 3 weeks ago #24620 by Južni
Replied by Južni on topic Kakvu upredenicu odabrati?

B_ wrote:

Po meni je to jako slab zabacaj, ja sa upredenicom takve voblere zabacivam preko 30m, a jig od 40g ide oko 70 metara.

Onda sam premalo namoto.
Daj mi pojasni ovo. Jeli se upredenica namota par milimetara do krajnjeg ruba role. Onaj kaže kosine, ovaj role...
Da više to stavim u red.

More
3 years 3 weeks ago #24622 by Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Kakvu upredenicu odabrati?
Ako nisi tu opremu koristio prije trebati će ti nekog vremena da dobiješ osjećaj za bacanje do maksimalne mogućnosti.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

More
3 years 2 weeks ago - 3 years 2 weeks ago #24628 by sasac
Replied by sasac on topic Kakvu upredenicu odabrati?
@blackmarlin nadovezao bih se na to da ako je predvez dovoljno dug boja upredenice nije bitna.Vani je puno varalica koje dobro rade, floro zelena boja, dal leđa ili cijela varalica u svrhu bolje vidljivosti , a opet masa ljudi baca istu "Chartreuse" varijantu špage koja je realno jako vidljiva na i u moru, kontradiktorno zar ne?
Plava špaga se provjereno manje vidi kao i multikolor.

Uz kvalitetnu rolu i špagu wind knot tako reći ne postoji...ne pašu sve upredenice svim rolama, ceymar c40 i j braid nikako, ceymar i ceymar upredenica su ok, isto kao i momoi ryujin sa ceymarom. Na stradic ci4 sam namotao samo varivas i momoi i nemam prigovora. Osim na momoi koji je nepotrebno predebela naspram ostalih upredenica na istu debljinu, što se ostalog tiče kvalitetna upredenica.

Za dobar izbačaj uz tehniku i što manji čvor na spoju špage i fc, treba imati što pliću špulu i što tanju špagu.
Last edit: 3 years 2 weeks ago by sasac.

Time to create page: 0.297 seconds