Kakvu upredenicu odabrati?

More
3 years 2 weeks ago - 3 years 2 weeks ago #24629 by sasac
Replied by sasac on topic Kakvu upredenicu odabrati?

sasac wrote: @blackmarlin nadovezao bih se na to da ako je predvez dovoljno dug boja upredenice nije bitna.Vani je puno varalica koje dobro rade, floro zelena boja, dal leđa ili cijela varalica u svrhu bolje vidljivosti , a opet masa ljudi baca istu "Chartreuse" varijantu špage koja je realno jako vidljiva na i u moru, kontradiktorno zar ne?
Plava špaga se provjereno manje vidi kao i multikolor.

Uz kvalitetnu rolu i špagu wind knot tako reći ne postoji...ne pašu sve upredenice svim rolama, ceymar c40 i j braid nikako, ceymar i ceymar upredenica su ok, isto kao i momoi ryujin sa ceymarom. Na stradic ci4 sam namotao samo varivas i momoi i nemam prigovora. Osim na momoi koji je nepotrebno predebela naspram ostalih upredenica na istu debljinu, što se ostalog tiče kvalitetna upredenica.

Za dobar izbačaj uz tehniku i što manji čvor na spoju špage i fc, treba imati što pliću špulu i što tanju špagu.

Nekakav bug pretpostavljam. :dry:
Last edit: 3 years 2 weeks ago by sasac.

Please Log in to join the conversation.

More
3 years 2 weeks ago #24630 by Paragon
Replied by Paragon on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Imam Ceymara i Shimano Kairiki sx8 i bio sam je prepunio. Sada kad sam skinuo taj višak nijedan wind knot ili ista slično mi se nije dogodilo....
Uzeo sam Daiwu J-braid za Ceymara za LRF i namotao je.Išao testirati i nisam dobio wind knot u čitava 2 sata mahanja sa štapom...nekako mi ne drži vodu da J braid i Ceymar ne idu skupa po mome iskustvu...ali vidjeti ćemo još...
Samo i jedino FG knot za spoj upredenice i fluorocarbona...
The following user(s) said Thank You: sasac

More
3 years 2 weeks ago #24632 by Južni
Replied by Južni on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Nanofil puko pri zabačaju. Ode jig od 20 gr s njim. Neš više

More
3 years 2 weeks ago #24643 by sasac
Replied by sasac on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Sa Karikijem nemam iskustva tako da neću komentirati, j braida sam premotao nekoliko puta na tom ceymaru i nikad se nisam usrećio sa tom kombinacijom.
Iskreno mislim da je do ceymara prije nego do jbraida. Da se razumijemo ovo je moje iskustvo koje se ne mora poklapati s tuđim i ne mogu tvrditi da će netko drugi imati iste probleme koje sam ja imao u toj kombi ;)

More
3 years 2 weeks ago #24644 by Lukas_M02

Južni wrote:

B_ wrote:

Južni wrote: Može mi netko reć dokle se namotava upredenica? Ovaj put sam stavio nanofil koji se ponaša odlično po vjetru.
Po savjetu sam namotao možda dva milimetra do one crte gdje počinje kosina. Išao sam isprovati sa štapom od 20-60 gr i od 20 gr vobler mi leti oko 20 m, a jig od 40 gr oko 40 m. Jeli to ok?

Po meni je to jako slab zabacaj, ja sa upredenicom takve voblere zabacivam preko 30m, a jig od 40g ide oko 70 metara.

Onda sam premalo namoto.
Daj mi pojasni ovo. Jeli se upredenica namota par milimetara do krajnjeg ruba role. Onaj kaže kosine, ovaj role...
Da više to stavim u red.

Ovako ti ja imam na svojim i nemam problema

Sent from my iPhone using Tapatalk
The following user(s) said Thank You: Južni

More
3 years 2 weeks ago #24662 by Paragon
Sasac naravno da ne ti si samo iznio svoje osobno iskustvo sa tim kombinacijama koje imaš. I to je u redu.Tu smo da iznosimo svoja iskustva koja smo mi doživjeli, a ne rekao mi je ovaj to je smeće i tako te rekla-kazala priče... Općenito ne postam ništa kada se priča o komadu opreme koji ja nisam nikada koristio, ali se isto tako vodim savjetima ljudi koji su nešto probali iz prve ruke.
Isto tako meni ta Ceymar upredenica nikako nije legla....
Pozz :) :)

Time to create page: 0.342 seconds